Rolki dla początkującej ;)

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Katarzynka
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 31, 2013 8:49

Rolki dla początkującej ;)

Post autor: Katarzynka » ndz marca 17, 2013 9:10

Witam, mam wielką ochotę zacząć przygodę z wrotkarstwem. Już zakładałam wątek na tym forum dotyczący wyboru rolek, ale nadal mam wątpliwości. Mam 13 lat, 158cm wzrostu i ważę 47kg. Już kiedyś jeździłam na rolkach, ale to było tylko czasami, na słabym sprzęcie. Za to większe doświadczenie mam z łyżwami. Przeplatanka i jazda tyłem na łyżwach nie są dla mnie problemem. Interesowałaby mnie jazda rekreacyjna-fitness. Prosiłabym o propozycje rolek nie przekraczające sumy 300 zł. Co jakiś czas mierzę stopy i mam wrażenie, że już nie rosną, więc rolki nieregulowane. ;)

Awatar użytkownika
worrmss
Czterokółkowiec
Posty: 77
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 1:35
Moje rolki: Twister 80
Jeżdżę od: 10 kwie 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującej ;)

Post autor: worrmss » pn marca 18, 2013 1:22

Droga Katarzynko,

Cieszymy się bardzo, że zamierzasz swój wolny czas, energię, poświęcić wrotkarstwu. Kwota pieniędzy, którą dysponujesz na daną chwilę, nie pozwoli Ci kupić nic sensownego uwagi- z zakresu rolek nowych. Pozostaje Ci tak, jak czasem mierzysz stopę,tak czasem sprawdzać portal aukcyjny allegro oraz to forum, dział sprzedaży/kupna. Kiedy znajdziesz rolki odpowiednie dla siebie, używane, w cenie do 300 zł, zakup je, wypierz liner (but wewnętrzny) oraz wkładkę i ciesz się jazdą. Szukaj rolek marki: Rollerblade, Powerslide. Kiedy znajdziesz konkretny model napisz w tym temacie znów, a ktoś odpisze i oceni dla Ciebie ten sprzęt. Jeśli chcesz rolki nowe, musisz dozbierać do 500, 550 zł, ale poddając w wątpliwość, czy noga Ci rośnie, czy nie, raczej nie warto.

Powodzenia

Katarzynka
Posty: 5
Rejestracja: czw stycznia 31, 2013 8:49

Re: Rolki dla początkującej ;)

Post autor: Katarzynka » pt marca 29, 2013 5:18

Doszłam do wniosku, że mogę przecież kupić rolki regulowane i mieć je ciągle ustawione na jednym rozmiarze. Bo na takie typowo fitness albo rekreacyjne mnie nie stać.
Co myślicie o tych rolkach? Czy któreś się nadają? Albo które lepsze?
rolki-fila-x-one-alloy-chopcy-id_8191035.html
rolki-powerslide-phuzion-1-kids-boys-cat-157-id-2044.aspx
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującej ;)

Post autor: Doody » pt marca 29, 2013 9:06

Porównywalne ale z racji na niższy środek ciężkości postawiłbym z tych 2 na Powerslide. Koniecznie zanim kupisz przymierz!
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”