Nowy sprzęcik dla laika!

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

artiona80
Posty: 5
Rejestracja: pt lutego 01, 2013 10:54

Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: artiona80 » ndz lutego 03, 2013 2:26

Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o dobór roleczek dla początkującego rolkarza. W ramach wstępu dodam że rolek nie miałem w życiu na nogach ale za to na łyżwach sobie całkiem nieźle daje rade i z nauką nie ma u mnie żadnego problemu. Chodzi mi o rolki raczej rekreacyjne , nie zamierzam na pewno jeździć po poręczach :D ale generalnie preferuje szybszą jazde i jakieś drobne skoki po małych schodkach też będą mile widziane. Nie chciałbym na początek jakiegoś badziewia z hipermarketu co mi się po sezonie rozleci tylko już odrobinę lepszy sprzęt, dodam jeszcze że ważę około 83-85 kg. Podsumowując szukam rolki wygodnej , w miare szybkiej i w wytrzymałej co by wytrzymała jakieś małe skoki i nie droższej jak 600-650 zł.Wpadło mi w oko cosik takiego:Rolki Rollerblade Crossfire 90 ale nie wiem czy byłby to dobry wybór? Dziękuje z góry za porady:)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: zico » ndz lutego 03, 2013 4:01

Crossfire 90 to nie są rolki dla początkujących, choć jeśli dajesz radę na łyżwach, to jest jakaś szansa, że nad nimi zapanujesz.
Jeśli jednak chcesz robić jakikolwiek skok, to te rolki zdecydowania odradzam. Pewno ktoś odważny się znajdzie i powie, że tam jakiś krawężnik nie zaszkodzi im, jednak ta osoba nie da pełnej odpowiedzialności jak coś się tym rolkom stanie, bo na reklamacji na pewno tego nie uwzględnią. Te rolki są do nabijania km, jazda przodem, tyłem, przekładanka - nic więcej. Oczywiście znam kolegę, który gra w hokeja w tym modelu, ale już myśli zdecydowanie o zmianie, bo nie chce tych rolek zajechać.

Proponuję celować w jakieś miejskie rolki, kółka 84mm lub jeśli się czujesz pewnie na łyżwach, to nawet na upartego mogą być 90.
Z kółkami 80mm i tak miejskie rolki są bardzo szybkie, bo na to pozwala ich cała konstrukcja - nie tylko średnica kółek za to odpowiada, ale również transfer Twojej siły na odepchnięcie. To rolki miejskie mają.
Masz Rollerblade Twister na 80mm czy 90mm, Rollerblade Fusion na 84mm, Seby na 80mm, 84mm i 90mm.
Wybór jest i z Twoich wytycznych warto celować w ten sprzęt.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

artiona80
Posty: 5
Rejestracja: pt lutego 01, 2013 10:54

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: artiona80 » ndz lutego 03, 2013 10:07

Dzięki za szybką odpowiedź. Teraz to mi dałeś zagadkę z tymi rolkami, jak już wspominałem po poręczach platformach jeździć raczej nie będę ale nie zamierzam się również ograniczać do spokojnej parkowej jazdy bo na momencie by mnie to zanudziło ale skoro model przeze mnie proponowany mógł by się nie sprawdzić to nie ma sensu pakować tyle hajsu w błoto:( Proponowane przez Ciebie Twistery(model 2013) wpadły mi w oko i mają z tego co wyczytałem świetne opinie ale cena nie jest już tak fajna:( Myślę jeszcze nad fusion X3, za dużo tego wszystkiego i człowiek głupieje:(

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: zico » ndz lutego 03, 2013 11:00

Za dużo w sumie wyboru nie ma, jeśli chcesz mieć:

- sprzęt dobrany do Twoich wymagań
- ma to być sprzęt na długo i dłużej

:)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: Doody » pn lutego 04, 2013 3:36

artiona80 pisze:Dzięki za szybką odpowiedź. Teraz to mi dałeś zagadkę z tymi rolkami, jak już wspominałem po poręczach platformach jeździć raczej nie będę ale nie zamierzam się również ograniczać do spokojnej parkowej jazdy bo na momencie by mnie to zanudziło ale skoro model przeze mnie proponowany mógł by się nie sprawdzić to nie ma sensu pakować tyle hajsu w błoto:( Proponowane przez Ciebie Twistery(model 2013) wpadły mi w oko i mają z tego co wyczytałem świetne opinie ale cena nie jest już tak fajna:( Myślę jeszcze nad fusion X3, za dużo tego wszystkiego i człowiek głupieje:(
Po za X3 zwróć uwagę jeszcze na SEBA FRX 84 w tej półce cenowej.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

artiona80
Posty: 5
Rejestracja: pt lutego 01, 2013 10:54

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: artiona80 » pn lutego 04, 2013 4:13

Zamknę oczy i będę ciągnął zapałki, na co wypadnie to będzie:D Mam jeszcze pytanko odnośnie cen, a mianowicie czy te co są teraz utrzymają się do początku sezonu czy może im bliżej tym będą jeszcze drożeć bo jeśli tak to trzeba się będzie na coś zdecydować, nie ma sensu później przepłacać.Seby wskazane przez Doody też nieźle się prezentują ale czym poza ceną i wyglądem różnią się od Twisterów- wygoda, osiągi, wytrzymałość???

crupek
Posty: 18
Rejestracja: pn stycznia 07, 2013 2:22
Moje rolki: FILA NRK BLACK
Jeżdżę od: 20 sty 2013

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: crupek » pn lutego 04, 2013 5:11

Ty nie zamykaj oczu tylko poprzymierzaj wszystkie modele po kolei, bo nie każda stopa pasuje do każdej rolki.

Jedne są szersze inne węższe itp itd. Muszą leżeć idealnie inaczej będziesz odczuwał dyskomfort.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: Doody » pn lutego 04, 2013 5:27

artiona80 pisze:Zamknę oczy i będę ciągnął zapałki, na co wypadnie to będzie:D Mam jeszcze pytanko odnośnie cen, a mianowicie czy te co są teraz utrzymają się do początku sezonu czy może im bliżej tym będą jeszcze drożeć bo jeśli tak to trzeba się będzie na coś zdecydować, nie ma sensu później przepłacać.Seby wskazane przez Doody też nieźle się prezentują ale czym poza ceną i wyglądem różnią się od Twisterów- wygoda, osiągi, wytrzymałość???
Twistery to marka sama w sobie: bardzo wygodne, dobrze trzymające rolki. Choć moim osobistym zdaniem ich cena jest troszeczkę za bardzo wywindowana przez RB.
Ale ... FRX'y niczym im nie ustępują
Jakie są różnice:
1) szyna:
- TWISTER: 243mm max. średnica kół 80mm ( w teorii bardziej zwrotne)
- FRX 84: 255mm max. średnica kół 84mm (w teorii szybsze i stabilniejsze np przy skokach)
2) koła:
- TWISTER: koła firmowe 80mm 80A - dobre trzymanie podłoża ale szybko można je zajechać
- SEBA: koła firmowe 84mm 84A - dość mocno się ślizgają szczególne na mokrym ale są wytrzymałe
3)inne:
- TIWSTER: ma lepszy shock absorber pod piętą
- SEBA: cuff'y w SEBA'ch czasem pękają na wysokości klamry (sprawę można reklamować jeśli się coś takiego przydarzy)


Ogólnie koniecznie przymierzaj! Mnie na przykład na nodze leżały tylko SEBY ale znam takich którym lepiej się jeździ w Twisterach lub FUSION X3/84
Ostatnio zmieniony pn lutego 04, 2013 9:05 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

artiona80
Posty: 5
Rejestracja: pt lutego 01, 2013 10:54

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: artiona80 » pn lutego 04, 2013 6:24

I tu właśnie rodzi się mały problem, W CK nie mamy żadnego porządnego sklepu ze sprzętem, jedynie go sport gdzie widziałem same fitnesy praktycznie i intersport ale tam jeszcze sprzętu nie mają:( także chcący przymierzać będę zmuszony jechać na wycieczke

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowy sprzęcik dla laika!

Post autor: zico » pn lutego 04, 2013 6:35

Odbierz e-maila, a będziesz zadowolony. :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”