Początkujący (Całkowicie)

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
uka
Główny ortograf
Posty: 157
Rejestracja: sob lipca 08, 2006 10:53
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: uka » czw lipca 20, 2006 10:37

capricorn79 pisze:Ja też zaczynam....
Capricon, a skąd jesteś? Jeśli z Warszawy, to przyjdź w sobotę rano do Parku Szczęśliwickiego!

Trzymam kciuki!

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » czw lipca 20, 2006 11:00

Witaj capricorn79.
Koniecznie uzupełnij swój profil o informacje o miejscowości, w której zamieszkujesz i nie zapomnij wypełnić ankiety w temacie:
Skąd dowiedziałeś[aś] się o forum....
Jeżeli jesteś z Warszawy to serdecznie zapraszam na spotkanie zapoznawczo -edukacyjne w najbliższą sobotę o godz. 10 na placyku w parku Szczęśliwickim.
Szczegóły na temat spotkania w temacie:
Spotkanie w p.Szczęśliwickim sobota 22.07 godzina 10!!!
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

capricorn79
Posty: 3
Rejestracja: czw lipca 20, 2006 5:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: capricorn79 » wt lipca 25, 2006 8:00

Niestety nie jestem z warszawy a z jeleniej góry. Wszyscy patrza się na mnie jak na war4iata, mało ludzi jeździ na rolkach-króluje rower. Oj cięzko, ciezko.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » wt lipca 25, 2006 9:58

Capricorn79, nic się nie martw, że mało ludzi jeździ w Jeleniej na rolkach. W mojej miejscowości jeżdżę sam i dopiero jestem obiektem zainteresowania Pań stojących całymi dniami przy płotach;)
Pozdrawiam Piotrek

capricorn79
Posty: 3
Rejestracja: czw lipca 20, 2006 5:54
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: capricorn79 » śr lipca 26, 2006 8:10

Właśnie o tym mówie:-) Boje się tylko, że któryś z tych płotów przewali się na moją stronę i mnie kruszynę zagniecie:-) A tak poważnie to cięzko samemu sie jeździ :?

Marzena
Posty: 4
Rejestracja: śr lipca 26, 2006 6:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marzena » śr lipca 26, 2006 11:07

Witam serdecznie wszystkich!
Jestem nowa na forum i zupełnie zielona jeśli chodzi o jazdę na rolkach. Nigdy wcześniej nie jeżdzilam ani na łyżwach ani na nartach. Postanowiłam spróbować jazdy na rolkach. Wczoraj kupiłam sobie roleczki. Kólka 78mm/80a, łożyska abce 5 ,ładnie się prezentują ale w ogóle się mnie nie słuchają. Pierwsze próby mam za sobą. Jednym słowem koszmar. Każda rolka jedzie w innym kierunku i nie tam gdzie ja chce :? Nawet gdy tylko stoję to rolki same się rozjeżdzają. Jedyne co mi się udaje to szpagaty :lol: Zaznaczam,ze buty są mocno zawiązane, noga stabilnie siedzi w bucie. Czy ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak? Może nogi mam za słabe, albo za bardzo rozluznione? Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
kajman
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 594
Rejestracja: wt kwietnia 18, 2006 3:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Post autor: kajman » czw lipca 27, 2006 9:50

Dobra postawa to 1/4 sukcesu :). Powinnaś ugiąć nogi w kolanach i pochylić tułów do przodu. Staraj się utrzymywać rolki na zewnętrznych krawędziach.
Wiele linków do nauki jazdy znajdziesz w temacie:
Nauka jazdy - LINKS.

Najlepiej uczyć się z kimś, kto już opanował tę sztukę. Proponuję Tobie, abyś rozejrzała się po okolicy - nie tylko forum - na pewno znajdzie się ktoś z Gdańska, kto chętnie przyłączy się do Ciebie.
Może uda się Wam w przyszłości zorganizować takie cykliczne imprezy, jakie my organizujemy w Warszawie od jakiegoś czasu.

Powodzenia.
Obrazek
Pozdrawiam Kajman

Marzena
Posty: 4
Rejestracja: śr lipca 26, 2006 6:51
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Marzena » pt lipca 28, 2006 6:02

Kajman dzieki za podpowiedzi :) Przejrzałam wszystkie dostępne filmiki. Prawidłowa postawa już jest. Przez ostatnie dwa dni całkiem nieźle idzie tzn w porównianiu do tego co było pierwszego dnia :lol: Jeżdzę bardzo powolutku i wygladam jak pokraka :lol: . Hamować jeszcze nie umiem ale przy takiej szybkości to narazie umiejętność hamowania nie jest mi potrzebna. Upadek był tylko jeden, więc myśle ,ze to całkiem dobrze :D Jak narazie to mi się jazda na rolkach bardzo podoba :D :D :D

rott
Posty: 2
Rejestracja: sob lutego 03, 2007 7:08
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Londyn

Post autor: rott » pn lutego 05, 2007 9:05

Wszystkie posty z wakacji .... a my zaczynamy jezdzic od lutego :-)))))

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: PeterCave » pn lutego 05, 2007 9:33

rott pisze:Wszystkie posty z wakacji .... a my zaczynamy jezdzic od lutego :-)))))
Każda pora jest dobra, żeby zacząć jeździć.
Witamy na forum :wink:
Pozdrawiam Piotrek

iwis
Posty: 4
Rejestracja: pt marca 23, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iwis » pt marca 23, 2007 8:23

Witajcie,
ja wlasnie zamierzam rozpoczac nauke jazdy na rolakch... podobno na nauke nigdy nie jest zapozno :)
na razie troche choczilam po mieszaniu, ale czekam tylko na cieplejsze dni i wyruszam do parku...
licze na wasze wsparcie, bo mam nieco pietra... :oops:

pozdrawiam
iw

Awatar użytkownika
Slawek
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pt września 16, 2005 9:10
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa - Służewiec
Kontakt:

Post autor: Slawek » pt marca 23, 2007 8:40

Zapraszamy na Szczesliwice...... 8)

Slawek
> http://www.janarolki.pl <

iwis
Posty: 4
Rejestracja: pt marca 23, 2007 8:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: iwis » pt marca 23, 2007 8:47

z Brodna to troche daleko... cale miasto, ale jak juz bede sie trzymac na nogach i nie przewracac to moze do Was dojade :)
iw

arik
Posty: 8
Rejestracja: wt marca 13, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: arik » sob marca 24, 2007 7:59

siema! ja dzisiaj pierwszy raz w zyciu wyjechalem w teren na rolkach, heh ale bylo smiesznie, i pouczająco:) mam K2 exo 2.1, wczesniej jezdzilem na takich z marketu trasznych pod wzgledem jakosci, kolka hamowaly od razu, moze z 20 km zrobilem w sumie i to bylo dawno. dziś Słoneczko sie pojawilo, i wyjechalem:) tak mi sie spodobalo, ze zrobilem jakies 25 km po wiochach okolicznych:D (dobry asfalt, i bardzo mały ruch), a do malty w Pozku mam 45 km wiec korzystam z asfaltu jaki jest pod ręką:) pochwalę się-żadnej gleby:D a zachwiania rownowagi byly co chwile:) ale w koncu czlowiek uczy sie na blędach, i trening czyni mistrza! pod koniec 'treningu' bylo duzo lepiej niz na poczatku, padam ze zmeczenia;D a było warto!!:) pozdrawiam wszystkich początkujących:)
life to fly !

a miłość karmi się muzyką...

arik
Posty: 8
Rejestracja: wt marca 13, 2007 9:11
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opalenica

Post autor: arik » sob marca 24, 2007 8:02

a tak apropo:
CZY MY MOZEMY JEZDZIC PO ULICY?
państwo policjanci mnie zatrzymali i mowili ze powinienem sie zachowywac jak pieszy, albo po chodniku, albo po poboczu gdy nie ma chodnika. zażartował sobie jeden ze jak chce jezdzic po ulicy musze je zarejestrować (haha rolki z tablicą rejestracyjną;p) zasuwalem prawie calym pasem:P to jak jest? mozemy jezdzic po ulicy? czy miejscowi policjanci są mało poinformowani? (bardzo często się zdarza:D) skonczylo sie na upomnieniu, schowali sie za zakretem a ja dalej swoje:) pozdrawiam!
life to fly !

a miłość karmi się muzyką...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”