Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » czw lipca 12, 2012 7:07

to znowu ja. przymierzam sie ostatecznie do rolek rollerblade fusion x3 80mm/80a bo akurat pojawila sie nieco przystepniejsza cena i mam jeszcze 2 pytania:
- wiem ze sa to rolki dosc sztywne - czy sa wygodne i nie mecza nog zbyt szybko?
- chciałem rolki fitnessowe (ale nie mozna miec wszystkiego :P) - czy fusiony sa dośc szybkie i beda sie nadawac do jazdy "rekreacyjnej" fitnessowej bardziej po parku itp czy sa zbyt wolne i sztywne? bo w koncu naleza do kategorii urban freeride o ile dobrze pamietam

pozdrawiam

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: zico » czw lipca 12, 2012 7:15

Sztywność, czyli trzymanie - wg logiki nie męczy nóg, tylko bardziej je wspiera. Dzięki temu jeździmy szybciej mniejszym nakładem siły.
Wszystko zależy od wagi użytkownika, jak ktoś jest cięższy to z zasady powinien mieć sztywniejsze rolki, nie muszą to być stricte do freeride (choć dobrze), ale też mogą być fitness - jednak tutaj warto sprawdzić sztywność cholewki rękoma. Jak się łatwo gnie, to można już te rolki odłożyć z powrotem na półkę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » sob lipca 14, 2012 12:27

składałem sie już do zakupu fusion x3 i znowu naszly mnie watpliwosci. podobno rozmiarówka rollerblade nie jest w rzeczywistosci taka jak piszą tzn. jest mniejsza.
mierzylem swoja noge i wychodziło ok. 282 mm. Na allegro do kupienia sa w rozm. 44.5 (29cm) i tutaj tez pojawia się problem bo nigdzie nie pisano ze taki rozmiar w ogole istnieje - widziałem 44 i 45 ale 44.5 nie. Jak rozmiar jest inny albo sam liner ma 28 zamiast 29 cm to bedzie troszke kiepsko. Moze sie ktos wypowiedziec na ten temat? Wiem ze spamuje ale jak juz mam kupić rolki to nie chciałbym miec z nimi wiekszych klopotow, a przymiarki niestety nie mam gdzie zrobic :(

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: Herb » sob lipca 14, 2012 1:59

Taki rozmiar jak najbardziej istnieje.

44 to 285mm
44,5 to 290mm

Problem nie dotyczy tylko linera.

44,5 ma już większą skorupę niż 44! Czyli niby pół cm większe, w praktyce rolki są szersze i dużo więcej w nich miejsca.

Dobrze by było, gdybyś przymierzył rozmiar 44. Jeżeli będą dobrze pasować, szczególnie chodzi o to żeby skorupa nie uciskała w palce, to będą dużo lepszym wyborem niż 44,5 w których po jakimś czasie może być zwyczajnie zbyt luźno.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » sob lipca 14, 2012 2:22

kurcze no i tutaj własnie jest problem kupowania przez internet, tak jak pisałem niestety nie mam mozliwosci przymiarki, jakby bylo inaczej to juz bym pewnie dawno kupil jakieś odpowiednie rolki :) chyba jednak sprobuje wejsc w te 44,5 bo jednak 0,5 cm za duże i tak beda lepsze niz 0,5 cm za małe... przynajmniej tak mi sie wydaje.

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Odp: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: trev79 » sob lipca 14, 2012 11:27

@nowyuzy
Jak masz stopę 282 to 44 będą delikatnie za duże a ty się zastanawiasz nad 44,5?
Cztery przyłożenia w jednym meczu

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » sob lipca 14, 2012 12:23

Nie jestem pewien czy na 100% dobrze ja zmierzylem, ale buty do codziennego uzytku maja 29 czasem 29,5 cm długości. Poprzednie buty 29 cm były dla mnie wręcz na styk dlatego rozmiar 44,5 jakos specjalnie mnie nie przeraza chociaz nie wiem co bedzie jak rolki troche sie rozbija.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: Herb » sob lipca 14, 2012 4:38

Rolki to nie buty. Jak będziesz miał rolki za luźne, to będą latać na stopie, ocierać i będziesz krzywić w nich nogi. Raczej w 44 celuj.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Michael
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 29, 2012 6:07
Moje rolki: Twistery
Jeżdżę od: 02 maja 1989
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: Michael » sob lipca 14, 2012 6:54

Ja ze swojej strony polecam zakup rolek na zicoracing.com. Swoje twistery kupiłem bez żadnej przymiarki, bazując tylko i wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu Zico i zadnych problemów nie było. Rolki przyszły w rozmiarze idealnie dobranym. Dzięki, Zico. :-)
"Nakłońcie swojego ucha i pójdźcie do mnie, słuchajcie, a ożyje wasza dusza, bo ja chcę zawrzeć z wami wieczne przymierze (...)." Izajasza 55:3

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » sob lipca 14, 2012 9:46

Okej, spróbuje jeszcze raz zmierzyć swoją stopę, lewą bo jest nieco większa i podam wam wynik, a wy doradzicie mi odpowiedni numer ok? Bo przez to ze tyle sie na necie naczytałem już sam nie wiem czego oczekiwać - jedni piszą ze kupili 27,5cm a w rezultacie mieli 26,7cm a jeszcze inni ze rolki sie tak rozbija ze noga bedzie latać w bucie. Na allegro własnie sa 2 aukcje jedna rozm. 44 uzywane, druga 44,5 nówki dlatego chciałbym coś wybrać bo cena nawet w miarę.

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » pn lipca 16, 2012 6:53

A więc, zmierzyłem najdokladniej jak potrafiłem obie stopy i wyszło że: prawa ma 278mm a lewa 282mm. W takim wypadku jaki rozmiar rollerblade fusion x3 mi polecacie? 44 czy 44,5?
Nikt nie wypowiedział sie na temat ich rozmiarówki, jest mniejsza niz podają czy wrecz idealnie odwzorowuje rozmiarówke?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: Herb » wt lipca 17, 2012 12:13

Rozmiarówka Fusion w tym przedziale jest w miarę wierna. Rozmiar 44 to 285mm. Na Twoim miejscu, brałbym 44. W 44,5 będziesz mieć 8mm luzu w linerze plus jeszcze 5mm luzu w skorupie czyli 1,3cm luzu na długość nie mówiąc już o tym że na szerokość też będzie. Sporo za duże.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

nowyuzyszkodnik
Posty: 19
Rejestracja: ndz lipca 01, 2012 10:00
Moje rolki: Fusion x3

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: nowyuzyszkodnik » czw lipca 19, 2012 5:07

No i przyszły moje rolki... niestety rozmiar 44 jest za mały, gruby palec ociera się o skorupę całkiem znacząco. Jestem pewien ze po dłuzszej jezdzie poczułbym wiecej niz dyskomfort. Jak wyciągnąłem sam liner i włozylem do niego stope, to byl w sam raz, mial nawet troszke luzu, ale skorupa jest na tyle ciasna z przodu ze palec o nia ociera. Herb pisał ze w rozm 44,5 skorupa jest juz większa, jesli to prawda to bedzie dla mnie jak znalazl. No coz, rolki pewnie pojda na allegro, a sam bede musiał zamowic o pol rozmiaru większe. Mam nadzieje ze nastepny wybor bedzie trafniejszy...

Awatar użytkownika
konrad654
Czterokółkowiec
Posty: 54
Rejestracja: sob kwietnia 14, 2012 12:48
Moje rolki: Twister 80 / Fila M110
Jeżdżę od: 01 mar 2012

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: konrad654 » czw lipca 19, 2012 9:06

nowyuzyszkodnik pisze:No i przyszły moje rolki... niestety rozmiar 44 jest za mały, gruby palec ociera się o skorupę całkiem znacząco. Jestem pewien ze po dłuzszej jezdzie poczułbym wiecej niz dyskomfort. Jak wyciągnąłem sam liner i włozylem do niego stope, to byl w sam raz, mial nawet troszke luzu, ale skorupa jest na tyle ciasna z przodu ze palec o nia ociera. Herb pisał ze w rozm 44,5 skorupa jest juz większa, jesli to prawda to bedzie dla mnie jak znalazl. No coz, rolki pewnie pojda na allegro, a sam bede musiał zamowic o pol rozmiaru większe. Mam nadzieje ze nastepny wybor bedzie trafniejszy...
w ciągu 14 dni możesz zwrócić towar bez podania przyczyny jezeli kupowałeś przez internet - nie może byc żadnych sladów używania i metki na swoim miejscu.
Będziesz tylko koszty transportu w plecy.

GiS
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:30
Moje rolki: Twister/Solo PB/Vapor X70
Jeżdżę od: 0- 0-2009

Re: Pomoc w doborze rolek dla wysokiego gościa

Post autor: GiS » czw lipca 19, 2012 9:30

nowyuzyszkodnik pisze:. Na allegro do kupienia sa w rozm. 44.5 (29cm)
obawiam się że kolega Nowy wie co napisał. Ot i uroki i frasunki naszego popularnego portalu aukcyjnego...
Chyba, że zakupu dokonałeś od firmy/sklepu, która prowadzi handel za pośrednictwem ww. portalu, wtedy jak najbardziej takie prawo Ci przysługuje:)
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”