Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Dywaniarz
Posty: 29
Rejestracja: ndz czerwca 17, 2012 7:02
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 10 cze 2011

Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Dywaniarz » pn czerwca 25, 2012 5:19

Witam,

Mam na imię Jarek i lubię jeździć na rolkach. :D

A tak na poważnie , kupiłem w kwietniu pierwsze rolki Fila Prima Wave kółka 84mm , jako że dużo jeździłem na łyżwach nauka jazdy na rolkach nie sprawia mi dużo problemu- nawet chciałbym zaszaleć bardziej. Od miesiąca staram się jeździć do pracy po rowerówkach i chodnikach , próbuje nawet jakies "triki" tworzyć (póki co 180 i przeplatanka tyłem to szczyt moich możliwości).
Mam zamiar sprzedać w lipcu Filę i kupić cos bardziej do jeźdzenia po mieście i może slalomu Co polecacie ? Mogę wydać tak do 8 stów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Czego będziesz bardziej żałował na łożu śmierci tego że za mało pracowałeś, czy tego że za mało balowałeś?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Doody » wt czerwca 26, 2012 2:02

Rollerblade Fusion x3 / 84, Rollerblade Twister, Seba FRX, Seba FR2, Seba FR1, FILA NRK (o ile uda Ci się dostać)

Jeśli FR z elementami slalomu, to celuj bardziej w SEBA, Twister ewentualnie FILA.
Jeśli chcesz się trochę poślizgać na murkach/rurkach: Fusion lub ewentualnie SEBA
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Dywaniarz
Posty: 29
Rejestracja: ndz czerwca 17, 2012 7:02
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 10 cze 2011

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Dywaniarz » wt czerwca 26, 2012 2:12

Co to za firma ta Seba? O ile o Rollerblade czy Fila jakoś się słyszy to Seba zobaczyłem dopiero na Zicoracing.com, ale też nie ma tam żadnych opisów technicznych, Nie będzie problemu z częściami później?
Czego będziesz bardziej żałował na łożu śmierci tego że za mało pracowałeś, czy tego że za mało balowałeś?

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Pedro » wt czerwca 26, 2012 6:57


Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Doody » wt czerwca 26, 2012 7:16

Obecnie to właśnie do rolek SEBA jest najwięcej części zamiennych na rynku. To francuska firma którą założył slalomowiec Sebastien Laffargue. Uważana za robiącą jedne najlepszych wrotek do slalomu. Raczej nie musisz się martwić o brak części zamiennych.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Dywaniarz
Posty: 29
Rejestracja: ndz czerwca 17, 2012 7:02
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 10 cze 2011

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Dywaniarz » wt lipca 03, 2012 3:33

Znalazłem w jednym sklepie Fila Nrk Bx za 550 zł przymierzyłem i całkiem całkiem zastanawiam się czy kupić.
Jaka jest wasza opinia?
Czego będziesz bardziej żałował na łożu śmierci tego że za mało pracowałeś, czy tego że za mało balowałeś?

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: chimera » wt lipca 03, 2012 5:09

Nie. Z rolek tej firmy NRK Black albo Road. W BX-ach mocowanie cuffa poszło po dwóch miesiącach jazdy.
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Dywaniarz
Posty: 29
Rejestracja: ndz czerwca 17, 2012 7:02
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 10 cze 2011

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Dywaniarz » wt lipca 03, 2012 9:53

Jedno jest dobre z tym że się ociągam z zakupem to to że ceny idą w dół. :D
Kurde fajnie mi się w tych filach jeździło po sklepie... Dorwałem też fusiona x3 ale słyszałem że się nie nadaje zupełnie do slalomu tylko do urban. Póki co ma 600 stów dozbierać 2 i brać twistery?
Czego będziesz bardziej żałował na łożu śmierci tego że za mało pracowałeś, czy tego że za mało balowałeś?

Awatar użytkownika
chimera
Czterokółkowiec
Posty: 76
Rejestracja: ndz kwietnia 17, 2011 8:23
Moje rolki: Fila NRK Black
Jeżdżę od: 02 lip 2008
Lokalizacja: Puławy

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: chimera » wt lipca 03, 2012 10:45

Dywaniarz pisze: Kurde fajnie mi się w tych filach jeździło po sklepie...
Wiem - są mega wygodne i takie leciutkie :-)

Jakbyś gdzieś dopadł Black albo Road to się nie wahaj - jeżeli w BX-ach dobrze Ci się jeździło, to w tych tym bardziej (ten sam but).

Co do Twisterów, to już ktoś inny musi Ci doradzić ;-)

Pozdrawiam
... back with speediest sail Zophiel, of Cherubim the swiftest wing, Came flying,

http://chimeranarolkach.blogspot.com/

http://bookwormatthemovies.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki do jazdy po mieście

Post autor: Doody » śr lipca 04, 2012 11:19

chimera pisze:Nie. Z rolek tej firmy NRK Black albo Road. W BX-ach mocowanie cuffa poszło po dwóch miesiącach jazdy.
Szczerze mówiąc nie słyszałem o większej liczbie takich awarii - jeśli to jest jednostkowy przypadek to przecież można reklamować i z tego powodu nie skreślałbym BX'ów przynajmniej jako rolki na dobry start w FR.


Twistery do doskonały sprzęt ale najważniejsze jest to że musi Ci dobrze leżeć na stopie. Czy to file, RB czy SEBY - najważniejsze jest trzymanie i wygoda.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”