Rolki dla dużego faceta

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Nath
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 31, 2012 1:51

Rolki dla dużego faceta

Post autor: Nath » czw maja 31, 2012 2:05

Czołem, to mój pierwszy post na tym forum, więc jednocześnie chciałbym się przywitać!
Udałem się rodzicom całkiem nieźle-190 wzrostu, 100 kilo wagi i stópka (skromne) 31cm długości (rozmiar 48). Kiedy byłem nieco mniejszy śmigałem już na rolkach (oraz na łyżwach) i całkiem mi się podobało. Teraz, wraz z żoną, chcieliśmy trochę sobie pośmigać. Chciałbym dobrać sobie jakieś rolki, takie do rekreacyjnej jazdy po mieście/parku-nawierzchnia to miks asfalt/kostka/tralki chodnikowe (o ich stanie nie będę się wypowiadał, jaki koń jest widzi prawie każdy codziennie). W popularnym serwisie aukcyjnym na a znalazłem parę używanych K2 Velocity-M oraz K2 Mens-sądzicie że warto zacząć od takich właśnie używek (jeśli tak to który model lepszy)? Jeśli nie, to jaki szpej warto kupić (pamiętając o moich skromnych gabarytach)? Na rolki chciałbym przeznaczyć około 300PLN (budżet na kask/ochraniacze/insze mam oddzielny)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: zico » czw maja 31, 2012 2:18

Zapomnij o dobrym wydaniu 300pln na Twoje gabaryty. Kółka na Twoją wagę to kwota 240pln.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Nath
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 31, 2012 1:51

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: Nath » czw maja 31, 2012 2:29

Auć. No dobra-jak bardzo musiałbym rozszerzyć budżet (może jakieś konkretne modele/producenci na których warto zwrócić uwagę).

Holian
Posty: 22
Rejestracja: sob maja 26, 2012 2:44
Moje rolki: RB Twister 80
Jeżdżę od: 31 maja 2012
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki dla dużego faceta

Post autor: Holian » czw maja 31, 2012 3:27

jesteś zbudowany podobnie jak ja (masz większą stope), więc pozwolę sobie zacytować z mojego wątku
zico pisze:Celuj w rolki, które są wykonane z dobrej skorupy, jak:

Rollerblade Twister, Fusion 84, RB90
Seba FRX, FR1, FR2 mogą być i na 80mm i na 84mm
Fila NRK Black jeśli uda się znaleźć

Łapie się jeszcze rolka Crossfire 84, najsztywniejsza rekreacja, ale i tak miększa niż powyższe modele.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”