Rolki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

eromon
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 19, 2012 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki

Post autor: eromon » wt maja 22, 2012 12:11

Witam, więc już od dłuższego czasu jest chęć spróbowania po raz kolejny rolek.

Spędziłem już tu chyba kilka godzin na czytaniu tematów innych użytkowników i z tego co widzę chcąc nie kupić shitu, który się rozleci trzeba jednak zainwestować nie małą kwotę. Teraz w sumie mam pytanie co będzie dla mnie dobre... rolki ostatni raz na nogach miałem dawno temu bo pewnie dobre 10 lat, więc nawet nie wiem czy nadal potrafię jeździć. Interesują mnie raczej rolki na których początkowo nauczę się lepiej jeździć, a potem do śmigania po mieście i wiadomo może z biegiem czasu jakieś skoki czy cos : >. Ogólnie przejrzałem już modele jakie powinny mnie zainteresować, ale mimo to wolę się upewnić, które znów będą polecane zapewne; ) Obecnie posiadam 190cm i śmieszną wagę 60kg :D. Mam nadzieję, że nie będzie to chwilowe i dam się wciągnąć w rolkarstwo i ciągnąć z tego przyjemność.

Kolejne pytanie, jak to jest z doborem rolek przez Internet, bo by coś spotkać w sklepach jest ciężko, żeby coś przymierzyć, więc nie mając nigdy wcześniej rolek na nogach tak jakby trochę trudno?

Dzięki, za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki

Post autor: Doody » wt maja 22, 2012 8:36

Na miasto: Fusion X3, jeśli już umiesz jeździć bez hamulca SEBA FRX, z trochę wyższej półki: RB Twister, Fusion 84, SEBA FR1 lub FR2
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

eromon
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 19, 2012 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki

Post autor: eromon » wt maja 22, 2012 6:59

Udało mi się dziś być w sklepie i znalazłem Rollerblady bez zastanowienie przymierzyłem, śmiejąc się, że zaraz będzie efektywna gleba.
Mierzyłem Sparki SL w InterSporcie.
Wydaje mi się, że trochę jest sobie do przypomnienia jak się jeździ : >. Mierząc nr 45 wydawało mi się, że są troszeczkę przy duże tzn. mniej więcej uciskając palcem butów miałem jeszcze kawałek miejsca, źle? dobrze? jak dobierać? czy w każdym bucie rollerblade-a jest ta sama rozmiarówka?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki

Post autor: Doody » wt maja 22, 2012 10:35

Przy każdym bucie jest inaczej, nie tylko rollerblade ale różnice są nawet w poszczególnych egzemplarzach danego modelu.

Przymierzałeś Sparki - a to nie jest rolka na miasto.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
trev79
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: wt maja 08, 2012 9:35
Moje rolki: Spark XRC
Jeżdżę od: 15 maja 2012
Lokalizacja: ZMC

Re: Rolki

Post autor: trev79 » śr maja 23, 2012 5:50

Jak włożysz buta, dobrze zapniesz i czujesz , że nie uciska w palce (nie jest za krótki) złap mocno za szynę i ruszaj przód, tył, jak stopa nie chodzi znaczy, że dobre.W moim przypadku dobre okazały się z wkładką 29cm(45.5EU) gdzie u mnie stopa po rozgrzaniu ma 29.3mm.To były akurat sparki.
Przy każdym bucie jest inaczej, nie tylko rollerblade ale różnice są nawet w poszczególnych egzemplarzach danego modelu.
Sprawdzałem i wybrałem te mniej ciasne.
Przymierzałeś Sparki - a to nie jest rolka na miasto.
Czemu nie, bo nie jest zwrotna?
Cztery przyłożenia w jednym meczu

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki

Post autor: zico » śr maja 23, 2012 7:07

Sparki mają za miękką cholewką oraz słabą konstrukcję na miasto.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

eromon
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 19, 2012 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki

Post autor: eromon » śr maja 23, 2012 3:53

Jak dobierać przez neta nie mając w sumie na nogach nic poza Sparkami ; >? No bo wiadomo rozmiar łatwo dobrać, a co z resztą ...? Na live wszsytko fajnie jak but leży itd. ... bo w sumie w okolicy nie będę nawet miał możliwości przymierzenia czegoś na co sie zdecyduje

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki

Post autor: Doody » śr maja 23, 2012 5:00

Skontaktuj się ze sprzedawcą on powinien Ci najlepiej doradzić w doborze rozmiaru.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

eromon
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 19, 2012 6:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki

Post autor: eromon » czw maja 24, 2012 4:17

Zapomniałem jeszcze zapytać bo widzę, że wielu użytkowników narzeka na rzepy, co lepsze klamry czy rzep? Mam się obawiać tego w jakiś sposób? Czy da się je wymienić powiedzmy na klamry czy jest to nie możliwe całkowicie i lepiej powiedzmy zainwestować kolejne pieniądze, żeby jednak ta klamra była?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki

Post autor: zico » czw maja 24, 2012 7:20

W Fusion X3 da się wymienić rzepy na klamry.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”