Początkujący :)

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Spakap
Posty: 1
Rejestracja: pn kwietnia 23, 2012 1:06
Jeżdżę od: 13 maja 1997

Początkujący :)

Post autor: Spakap » pn kwietnia 23, 2012 1:21

Witam,
Znajomi namówili mnie na jeździe na rolkach ;-)
Więc przeglądam internet w poszukiwaniu odpowiednich, ale wgl. nie wiem na czym mam się opierać (przeczytałem artykuł na tym forum już, ale nadal nie wiem na co patrzeć :) )
Pieniędzy za dużo nie wydam (portfel nastolatka ...)
Ważę 67kg, mam 182cm wzrostu.
Jeździć będę jedynie rekreacyjnie myślę, że 2-3 razy w tygodniu ze znajomymi po 2-4h, czasami może dłuższe wypady.
Proszę tylko o wskazówki, czym się kierować, jakie koła, jaka twardość kół itp. :)
Jeżeli miałby ktoś czas i chęć, to miło by było jakby podał linki do konkretnych modeli.
Poszaleć nie poszaleje, mam 15lat i 300zł, a z tego co przeczytałem to porządniejszy sprzęt troochę więcej kosztuje.
Mam jeszcze pytanie:
Jakie ochraniacze, za ile mogę je nabyć i gdzie w Warszawie? :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Początkujący :)

Post autor: Doody » pn kwietnia 23, 2012 8:46

To fakt za 300,00 zł nie poszalejesz, ale kieruj się następująco:
- marka: Rollerblade, Powerslide, FILA, ewentualnie K2
- jeśli wcześniej nie jeździłeś lub jeździłeś ale to były pierwsze kroki/odepchnięcia koła nie większe niż 84mm, a twardość z przedziału 82-84A ewentualnie 80A
- łożyskami sobie nie zaprzątaj głowy.

Pomyśl o sprzęcie używanym - czasami na allegro lub chociażby tu na forum w dziale giełda można trafić dobry sprzęt o połowę taniej. Nie ma sensu kupować marketówek czy no-name i się później na nich męczyć.

Pamiętaj że musisz mieć możliwość przymiarki sprzętu bo dopasowanie buta/linera do stopy to podstawa.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”