Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: kiler129 » sob kwietnia 07, 2012 2:43

Witajcie ponownie!
Ważę ok 95kg i przy 192/3cm wzrostu kwalifikuję się raczej do kategorii żyraf wagi ciężkiej co nie przeszkadza mi w byciu całkiem niezłym snowboardzistą lecz zima jest krótka :)
Po przekonywaniu przez @zico, że jednak warto dołożyć 250zł do lepszego sprzętu i lekturze ponad 300 tematów na tym forum wybór rolek zawęziłem w zasadzie do dwóch pozycji.

Oto jakie informacje zebrałem:
Spark 84
- Wygodny miękki but
- Dobre koła (dla osoby o moich gabarytach) w zestawie
- Płoza z domieszką magnezu
- Zapinane na klamry
- Niewyjmowalny liner (przez co trudniej utrzymać je w czystości czy też rozbudować później)
- Nakierowane raczej na fitness niż urban

Fusion X3
- Jest to tańszy brat Fusion 84
- Twarda skorupa dobrze trzymająca nogę i klasyfikująca raczej ten model pod urban
- Koła 80a które szybko zajadę co pociąga za sobą wydatek 160-240zl [jak szybko - tu pytanie do osób które owy model posiadają a wiem, że jest ich sporo]
- Kompozytowa płoza na UFS którą można w przyszłości wymienić jak okaże się zbyt miękka
- Rzepy zamiast klamer z opcją upgrade za ~100zl (z tego co pisało kilka osób jednak noga i tak trzyma się pewnie)
- Widziałem wiele modyfikacji X3 z 2011 na typowo parkowe - wnioskuję więc, że można je dość uniwersalnie rozbudować i są dość mocne

Podsumowując...
1. Oba modele kosztują podobnie (+/- 650zł). Skłaniam się osobiście ku opcji nr 2 po lekturze forum jako mocnej i pewnej propozycji - co wy na to?
2. Jest też poboczny problem wyboru rozmiaru - jak dokładnie mierzyć stopę i czy dodawać owe 0.5cm - każdy mówi w zasadzie co innego o mierzeniu. But snowboardowy posiadam 44.5 (28.5cm) i wiem, że taki rozmiar jest dla mnie idealny (po 10h nadal moje nogi nie chcą uciekać na drugą półkulę ;)) - on jednak jest miękki, skorupa np. X3 już nie...
3. Gdzie najlepiej zakupić sprzęt? Stacjonarnie byłoby najlepiej lecz w moim mieście (Siedlce) są jedynie dwa sklepy - jeden strice snowboardowy, w drugim niestety asortyment malutki a obsługa niemiła i niekompetentna niestety.
U @zico znalazłem X3, Sparki tylko w wersji damskiej ;)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: Doody » sob kwietnia 07, 2012 10:53

Po pierwsze jeśli chcesz kupić, możesz kupić wysyłkowo - Zico na pewno najlepiej doradzi Ci co do rozmiaru.

Ja na twoim miejscu brał bym X3 przy twojej wadze będziesz miał zdecydowanie lepsze trzymanie kostki i mniejszą szansę na tzw. "koślawienie". A ponieważ jak mniemam jesteś początkujący, to nie nabawisz się złych nawyków. Poza tym wszystkim jest jeszcze wyjmowany liner, co też sam zauważyłeś. Prawda jest taka, że mogę być lekko subiektywny w moim doradztwie, bo ja od zawsze jeżdżę w skorupie, niemniej jednak nawet chłodna kalkulacja plusów i minusów w tych dwóch modelach przy twojej wadze przemawia na korzyść X3.

PS. Oczywiście dość szybko będziesz musiał wymienić koła, ale to nie zależnie od modelu jaki wybierzesz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
kondraxk
Posty: 48
Rejestracja: czw marca 15, 2012 8:30
Moje rolki: Fusy 84
Jeżdżę od: 0- 0-2003

Re: Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: kondraxk » sob kwietnia 07, 2012 11:02

No i jeśli jesteś biegły w snowboardzie, sama jazda rekreacyjna w Sparkach może Ci się szybko znudzić, a Fusiony do urbanu lepsze. 8)

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: kiler129 » sob kwietnia 07, 2012 2:20

Doody pisze:Po pierwsze jeśli chcesz kupić, możesz kupić wysyłkowo - Zico na pewno najlepiej doradzi Ci co do rozmiaru.
Taki z grubsza jest zamiar, a że @zico ma dobre ceny i wiem, że dobrze doradzi to właśnie do niego zamierzam uderzyć jak ostatecznie zdecyduję ;)
Doody pisze:PS. Oczywiście dość szybko będziesz musiał wymienić koła, ale to nie zależnie od modelu jaki wybierzesz.
Tu zastanawiałem się czy od razu nie dogadać się jakoś z @zico na wymianę kółek na twardsze HC :wink:

@kondraxk - też mi się tak wydaje, stąd pomysł kierowania się od razu bardziej w urban.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: Doody » sob kwietnia 07, 2012 5:31

Powiem tylko tak: HC to najlepszy wybór.
kiler129 pisze:@kondraxk - też mi się tak wydaje, stąd pomysł kierowania się od razu bardziej w urban.
No to już w ogóle nie masz się nad czym zastanawiać.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: zico » sob kwietnia 07, 2012 5:34

Te kółka to ikona, wzór, na którym wszystkie inne marki powinny się opierać kiedy by chciały zrobić idealne kółka do jazdy miejskiej.

Wczoraj miałem okazję popróbować kółek Seba Sparkling, tych, co iskrzą. Efekt rewelacyjny, ale poślizg kosmiczny. Ogień, ale i na łukach trzeba uważać. Wiadomo, że mają się ślizgać żeby iskra szła, ale mogliby spokojnie dać więcej im trzymania.

Co do tematu: Fusion zdecydowanie lepiej trzyma nogi, tym bardziej masywne, ciężki czy mocne i silne.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

kiler129
Posty: 10
Rejestracja: czw kwietnia 05, 2012 12:36

Re: Rolki fit/urb dla dużej osoby -> Fusion X3 vs Spark 84

Post autor: kiler129 » śr kwietnia 11, 2012 8:44

No i stałem się właścicielem Fusion X3 od @zico, dzięki wszystkim za pomoc.

edit: No i zakupy przebiegły bez problemu - rozmiar dobrany [via mail] idealnie, paczka przyszła cała i zdrowa ... tyle, że ja teraz leczę siniaki :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”