Rolki + Łyżwy

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

tymbarkowy
Posty: 2
Rejestracja: sob lutego 04, 2012 3:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki + Łyżwy

Post autor: tymbarkowy » sob lutego 04, 2012 3:40

Witam.


Nigdy w życiu nie jeździłem na rolkach. Dzisiaj byłem po raz 1 na łyżwach i było super. Jednak wypożyczone łyżwy to nie to samo, co swoje własne. Wypożyczalnie (przynajmniej u mnie) dysponują rozklekotanymi przez amatorów (takich jak ja) łyżwami.

Więc postanowiłem kupić łyżwy, póki zima się nie skończyła.

Na allegro natknąłem się na kilka ofert łyżew połączonych z rolkami (wymienne płozy). Takie rozwiązanie najbardziej by mi odpowiadało. I tak będę jeździł max 10 razy zimą i niewiele więcej latem. (uprawiam już wiele innych sportów, np bieganie, kolarstwo, pływanie, siłownia, dlatego nie będę miał tyle czasu latem). Zimą, gdy jest za zimno na bieganie chętnie pośmigałbym na łyżwach.

Może nie warto wcale kupować sprzętu dla kilku -kilkunastu wypadów rocznie, jednak lubie mieć wszystko własne. A nic tak nie motywuje do uprawiania sportu jak drogie gadżety :D

Czy ktoś ma takie łyżwy z wymiennymi płozami, do których można zamontować kółka i jeździć jak na rolkach? Czy może do wszystkich lepszych modeli rolek można zakładać łyżwę? Jakie są minusy takiego rozwiązania?

Mogę wydać maksymalnie 300zł.

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Rolki + Łyżwy

Post autor: julek1967 » sob lutego 04, 2012 4:00

jeśli piszesz tak ,to takie rolko-łyżwy w zupełności ci wystarczą.Tylko co dziewczyny na to powiedzą !?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki + Łyżwy

Post autor: zico » sob lutego 04, 2012 5:11

Jak masz wydać maksymalnie 300pln to moim zdaniem przeznacz te pieniądze na same, dobre łyżwy.
Proponuję poszukać na forum ile kosztują dobre rolki.
Tutaj nikt Tobie nie doradzi w wyborze nowego sprzętu, bo nie ma takiej marki, gdzie kupisz DOBRE rolki za 300pln.

Co do 2 w 1: najlepsze to wash & go. Tego typu konstrukcje są jeszcze w miarę dobre dla dzieci, ale na pewno nie dla dorosłych. Chyba, że ktoś kupi buty do ścigania z szynami do wrotkarstwa szybkiego i dodatkowo dokupi sobie płozy do jazdy szybkiej na lodzie, jednak to są już kwoty czterocyfrowe.

Z mojej strony nie polecam takiego sprzętu, nie chcę ryzykować stwierdzenia po zakupie jak nie będzie coś leżeć, albo co gorsza nagle coś pęknie pod nogami mając jakąś prędkość i finał będzie taki: "ano tam mi tak zaproponowali, na wrotkarstwo.pl". Nie ma takiej opcji :)

Mam nadzieję, że rozumiesz nasze podejście do tematu wyboru sprzętu i bez zbędnego tłumaczenia - "jestem amatorem, nie zawodowcem" zrozumiesz, że przede wszystkim amator potrzebuje dobrego sprzętu, żeby mieć go na długo i nie martwić się to, że zaraz coś się rozpadnie albo nie będzie trzymać wystarczająco nóg.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

tymbarkowy
Posty: 2
Rejestracja: sob lutego 04, 2012 3:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki + Łyżwy

Post autor: tymbarkowy » ndz lutego 05, 2012 12:06

Ja wiem, że dla zawodowców łyżwy nie mają absolutnie nic wspólnego z rolkami, a rolki mają bliżej do piłki nożnej niż łyżew. Ale czy nikt nie wymyślił takiego wynalazku na którym można by uprawiać oba te sporty - wymieniając jedynie płozę? Ja nie wiem, czy konstrukcja samego buta aż tak bardzo się różni?


PS: Panie zico, mógłbym prosić o namiary na jakieś ciekawe sklepy z łyżwami/rolkami w Poznaniu? Raczej nie będę kupował przez internet.

PS2: Czy decathlon dysponuje dobrymi łyżwami?

PS3: Po 1 wizycie na lodowisku na 100% będę szukał łyżew z dodatkowymi klamrami a nie samymi sznurowadłami.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki + Łyżwy

Post autor: zico » ndz lutego 05, 2012 4:00

tymbarkowy pisze:Ale czy nikt nie wymyślił takiego wynalazku na którym można by uprawiać oba te sporty - wymieniając jedynie płozę? Ja nie wiem, czy konstrukcja samego buta aż tak bardzo się różni?
PS: Panie zico, mógłbym prosić o namiary na jakieś ciekawe sklepy z łyżwami/rolkami w Poznaniu? Raczej nie będę kupował przez internet.
PS2: Czy decathlon dysponuje dobrymi łyżwami?
PS3: Po 1 wizycie na lodowisku na 100% będę szukał łyżew z dodatkowymi klamrami a nie samymi sznurowadłami.
Tj. pisałem powyżej. Są takie rzeczy, ale nie polecam. Twój wybór i nie oczekuj, że ktoś tutaj napisze "tak, kup - będziesz zadowolony", bo coś mi się wydaję, że na to tylko czekasz...

Czy budowa się różni? W rolkach raczej chodzi o dobrą wentylację i chłodzenie stopy, a w łyżwach już raczej nie, prawda? Oczywiście jeśli mówimy właśnie o amatorach i komforcie użytkowania. Były dostępne płozy amatorskie do rolek, ale już ich nie ma - dlaczego? Bo pękały w najmniej spodziewanym momencie, nie pamiętam, ale chyba pisali już o tym na forum.

Sklepy są w Poznaniu, wystarczy dobrze poczytać / poszukać na forum.

Decathlon dysponuje łyżwami w niskich cenach, a czy dobre? Na pewno są lepsze i to dużo w innych miejscach.

Jeszcze nic nie wymyślono lepszego niż sznurówki. Sprzęt, który jest na lodowisku, to nie jest szczyt techniki.

Polecam przyjście do konkretnego sklepu i przymiarkę, sam zobaczysz, co znaczą sznurówki w dobrych łyżwach. Zresztą, co tutaj dużo mówić: zawodowcy używają sprzętu głównie na sznurówki, bo możesz wiązać jak chcesz w zależności od budowy stopy. Klamry? Zaciskanie punktowe, to się odepnie podczas jazdy, to się uszkodzi podczas uderzenia. Praktycznie same minusy. Jeszcze nic nie wymyślono lepszego niż woskowane sznurówki.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
viejo
Czterokółkowiec
Posty: 84
Rejestracja: śr maja 16, 2007 7:28
Moje rolki: Prus,Viking,Bont,Powerslide
Jeżdżę od: 02 sty 1968
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rolki + Łyżwy

Post autor: viejo » ndz lutego 05, 2012 10:31

Pan Zico ma fajny sklepik w Poznaniu czy gdzieś okolicach.
Ja bym mu wierzył.
Kupowałem kiedyś u niego i jestem zadowolony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Spec_Pinky
Posty: 16
Rejestracja: ndz grudnia 25, 2011 12:30
Moje rolki: k2 80 Moto
Jeżdżę od: 0- 0-2111
Lokalizacja: Lublin

Re: Rolki + Łyżwy

Post autor: Spec_Pinky » sob lutego 11, 2012 8:46

Przechodziłem przez ten dylemat podczas zakupu przez sieć rolek. Na moje pytanie do sprzedawcy w sklepie internetowym w którym był podobny produkt dostałem szczerą odpowiedź: Jeszcze nie wyprodukowano takich rolek połączonych z łyżwami które by były dobre tak samo na lodzie jak i na asfalcie. Proszę poczekać na to jeszcze kilka lat :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”