Proszę o radę-zakup rolek-zupełnie zielona

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Proszę o radę-zakup rolek-zupełnie zielona

Post autor: Doody » czw marca 14, 2013 2:34

różnice są kosmetyczne.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

beticz
Posty: 9
Rejestracja: wt października 04, 2011 1:38

Re: Proszę o radę-zakup rolek-zupełnie zielona

Post autor: beticz » pn marca 18, 2013 9:23

Witam ponownie.

Jestem szczęśliwą posiadaczką Sparków 84 :D . Jako, że zamawiałam przez internet miałam spore obawy czy uda mi się wstrzelić w rozmiar.
Długość buta wydaje się być idealna, ale jest jedno ale...

Czy to jest normalne, że są one dość wąskie, dość mocno opinają staw skokowy, kostkę. Wiem, że muszą chronić staw, ale faktycznie dość ciasno opinają (ale zaznaczam, że nie boli mnie to tylko takie nieprzyjemne uczucie).

Proszę się nie śmiać ze mnie, ale do tej pory na co dzień chodzę w dość miękkim obuwiu, nigdy na rolkach, nartach i łyżwach nie jeździłam tak więc wolę się upewnić, bo wiecie nie kupowałam w sklepie tak więc nie naprzymierzałam się i nie mam porównania.

Druga rzecz, w jednym bucie czuję tak jakby wkładka od spodu była za bardzo wypukła? Nie wiem jak to napisać, to tak jakby ktoś miał płaskostopie i ma wkładkę supinującą, która się wpycha w stopę (może ja też mam jedną stopę bardziej płaską?)

Rozumiem, że może byc cięzko doradzić mi w powyższym zakresie, ale może komuś się coś nasunie, to będę wdzięczna za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Proszę o radę-zakup rolek-zupełnie zielona

Post autor: zico » pn marca 18, 2013 10:04

Trzymanie stopy w rolkach to podstawa, tym się nie przejmuj.
Stopy też różnią się od siebie, lewa od prawej. Załatwić sprawę może wymiana wkładki, która jest pod stopą na inną.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”