Problem z kółkami

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

szkr
Posty: 3
Rejestracja: czw czerwca 02, 2011 6:39
Moje rolki: Enero Evo 100
Jeżdżę od: 02 kwie 2011

Problem z kółkami

Post autor: szkr » śr czerwca 08, 2011 12:17

Witam
Zakupiłem sobie jakieś 2mies. temu pierwsze rolki, jako że nie wiedziałem czy mi się to spodoba, nie były drogie :) Aczkolwiek są wygodne i jeździ się dobrze... byłoby w ogóle rewelacyjnie, gdyby nie dziwne dźwięki, które dość szybko się pojawiły.
Ustaliłem dość szybko że to lewe tylne kółko - diagnoza: łożyska. Kupiłem więc sobie nowe NSK, zmieniłem i... dźwięk jest nadal. 1,5h testów - wyeliminowałem dystanse, ośkę, wszystko co się dało. Pozostało kółko :)
Po oględzinach stwierdziłem że w kółku znajduje się bąbelek powietrza. Hałas wydobywa się tylko podczas jazdy z naciskiem, więc przełożyłem je na przód i już nie przeszkadza to aż tak mocno. Do czasu aż obecne kółko znajdujące się z tyłu także nie otrzyma podobnego bąbelka - podejrzewam że tworzy się on od rozwarstwienia kauczuku i plastikowej "felgi" kółka. Oczywiście nie mam pewności, czy to na pewno kauczuk :)

Teraz pytanie - bawić się w gwarancję, wymienić kółka (jeśli tak, to na jakie? Mam 80mm /82A - nie wiem czy brać taką samą twardość), czy może da się jakoś zapełnić ten bąbelek (np. strzykawka+silikon?). Średnio mi się uśmiecha wymieniać kółka, bo te po 2 miesiącach są w dobrym stanie jednak :) A gwarancja... nie wiadomo, czy uznają, a jak uznają to pewnie będę bez rolek jakiś czas :/

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.
Szorstki

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z kółkami

Post autor: Pedro » pt czerwca 10, 2011 7:12

zaraz zaraz - dlaczego chcesz wymieniać wszystkie kółka, skoro "bąbelek" masz tylko w jednym ? No i kwestia ekonomiki - po parametrach kółka nie sądzę, żeby kosztowało więcej niż 20zł ... naprawdę chce Ci się bawić w reklamacje za taką kasę ?

szkr
Posty: 3
Rejestracja: czw czerwca 02, 2011 6:39
Moje rolki: Enero Evo 100
Jeżdżę od: 02 kwie 2011

Re: Problem z kółkami

Post autor: szkr » pt czerwca 10, 2011 9:23

kupić trzeba komplet, z tego co widziałem. Oczywiste, że wymieniałbym tylko to jedno kółko.

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z kółkami

Post autor: Herb » pt czerwca 10, 2011 1:34

można kupić koła na sztuki w internecie...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

szkr
Posty: 3
Rejestracja: czw czerwca 02, 2011 6:39
Moje rolki: Enero Evo 100
Jeżdżę od: 02 kwie 2011

Re: Problem z kółkami

Post autor: szkr » pt czerwca 10, 2011 2:54

chyba bardziej opłaca się kupić komplet... kółko 15zł, przesyłka drugie tyle właściwie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”