Rolki dla początkującego

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Naagelian
Posty: 4
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 8:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki dla początkującego

Post autor: Naagelian » sob kwietnia 02, 2011 8:30

Witam
Zbliża się okres świąt i wiosna, dlatego postanowiłem zakupić rolki. Chcę zakupić rolki do jazdy agresywnej, żeby jeździć po skateparkach i tak dalej. Umiem dobrze jeździć na łyżwach, wiele lat na tym się straciło, teraz chciałbym rozpocząć jazdę na rolkach. Co możecie polecić?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującego

Post autor: zico » sob kwietnia 02, 2011 9:04

Jeśli nigdy nie jeździłeś na agresywnych to polecam takie, które gwarantują wygodę jak i kontrolę podczas jazdy oraz oczywiście korzystanie ze wszystkiego, co jest na skateparku. Jak zawsze polecam Rollerblade New Jack, ponieważ grupa docelowa - początkujący (i właściwie nie tylko) - są bardzo zadowoleni z tych rolek.
Wygoda, wytrzymałość oraz świetny start.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Naagelian
Posty: 4
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 8:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla początkującego

Post autor: Naagelian » sob kwietnia 02, 2011 9:09

Jeszcze jedno pytanie. Cierpię na jałową martwicę kości piętowej i mam specjalne podpiętki, które mi blokują ból. Czy mogę je włożyć do rolek i mieć nadal komfort jazdy?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki dla początkującego

Post autor: zico » sob kwietnia 02, 2011 9:15

Naagelian pisze:Jeszcze jedno pytanie. Cierpię na jałową martwicę kości piętowej i mam specjalne podpiętki, które mi blokują ból. Czy mogę je włożyć do rolek i mieć nadal komfort jazdy?
Włożyć lub zamienić z wkładką, która jest pod stopą. W bucie wewnętrznym pod stopą masz wkładkę - którą możesz wymienić na inną lub zmodyfikować pod swoje stopy z innymi podpiętkami.
Powinno dać radę bez problemu, nawet łatwiej niż w butach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Naagelian
Posty: 4
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 8:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla początkującego

Post autor: Naagelian » ndz kwietnia 03, 2011 6:30

Niestety nie jestem pewny czy nie będę miał taki budżet, na Rollerblade New Jack. Co najwyżej na używane USD, lecz dzisiaj w Go Sprotcie widziałem jakieś rolki typu aggresive. Cena no, 219 złotych, to nie dużo, ale nie wiem, czy można nimi coś zrobić, nie widziałem, żadnej nazwy niestety, może ktoś, z Łodzi mógłby powiedzieć?

Naagelian
Posty: 4
Rejestracja: sob kwietnia 02, 2011 8:26
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki dla początkującego

Post autor: Naagelian » pn kwietnia 04, 2011 8:58

A rolki do slalomu ile kosztują mniej więcej i jak je rozróżnić?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki dla początkującego

Post autor: Herb » pn kwietnia 04, 2011 11:24

W tej chwili najtańsze rolki na których w slalom można komfortowo się bawić to Fila NRK BX. Cena 600zł.

Nie wiem jakie widziałeś w GoSport, ale jak 219zł za parę to nic dobrego. Minimum jakie należy wydać to ok. 500zł.

Szukaj na allegro rolek marek Rollerblade, USD, Razors, K2, może znajdziesz jakieś tanio. Niestety, rolki do jazdy agresywnej muszą być wytrzymałe i zrobione z dobrych materiałów, a tania chińszczyzna taka nie jest. Minimum jakościowe w nowych rolkach to USD Realm, ale są niezbyt wygodne i koła szybko do zmiany...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”