Pierwsze rolki

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

SeaSoul
Posty: 2
Rejestracja: pn grudnia 13, 2010 7:02
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Pierwsze rolki

Post autor: SeaSoul » pn grudnia 13, 2010 7:27

Witam :) Mam zamiar kupic swoje pierwsze rolki i nie wiem jakie wybrać. Z rolkami styczność miałam może 5 lat temu, załozyłam sprzęt kuzynki, jednak jeździc się nie nauczyłam, bo były dla mnie nie wygodne(za duże).
zastanawiam się pomiędzy następującymi:(jeśli można wklejać linki do alledrogo to zmienię post i podam linki do ofert ;))
-firmy TEMPISH model FREEWAY GT
-Abrrivo firmy Spokey
-TEMPISH -EXPLOSION
które polecacie?
Ah, mam około 170cm wzrostu, ~66kg wagi a rozmiar buta jaki zwykle nosze to 40, choć po zmierzeniu stopy wymiarowo pasuje bardziej do 39 :shock:
Budżet mam niestety mocno ograniczony ;\

Za wszelką pomoc będę wdzięczna :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki

Post autor: zico » pn grudnia 13, 2010 9:16

Nie polecam żadnych z powyższych. Warto przeszukać forum.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze rolki

Post autor: Herb » pn grudnia 13, 2010 10:16

Niestety, żaden z tych modeli nie jest wart zakupu nawet na niedzielne przejażdżki (bo te powinny być przyjemnością, a nie walką ze sprzętem). Musisz wydać kwotę 250-350 zł. Poniżej lista modeli, które można spotkać w tym przedziale cenowym i które warto kupić (pisana "z głowy" więc kolejność nie znaczy absolutnie nic):

Fila Primo Comp (właściwie każde Fila - nawet typowe modele do marketów - będą lepsze od tego co podałaś)
Powerslide Phuzion D1
Rollerblade Spiritblade
HEAD H1 10 - właściwie, to kopia Phuzion D1 z innym designem (być może i materiałami)

Udanych łowów.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pierwsze rolki

Post autor: zico » pn grudnia 13, 2010 10:29

Przewaga z powyższej listy modelu Rollerblade - najniżej osadzony środek ciężkości (najważniejsze dla osoby początkującej) oraz wyciągany but wewnętrzny. Na pewno Powerslide i Head tego nie mają.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

SeaSoul
Posty: 2
Rejestracja: pn grudnia 13, 2010 7:02
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Pierwsze rolki

Post autor: SeaSoul » śr marca 02, 2011 5:14

Doszłam do wniosku, że zajmę się jazda agresywną i w związku z tym mam pytanie: czy rolki Roces rsc factory/Majestic 12 nadają się na pierwsze jazdy? Czy może lepiej jakieś USD?

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Pierwsze rolki

Post autor: waluś » śr marca 02, 2011 7:13

Ja bym się poważnie zastanowił na Twoim miejscu zanim kupisz agressivy. Widziałem już takiego zawodnika jednego jeżdżącego po parku w agressivach, co je kupił pod wpływem impulsu po obejrzeniu filmików na YT. Koleś strasznie żałował i stwierdził że nawet 180 nie będzie robił bo z uwagi na początkujący poziom jazdy boi się że się pochlasta. Jeżeli masz kase i sobie kupisz za miesiąc Twistery albo coś innego to spoko, ale jak masz ograniczony budżet to pamiętaj że nie będzie odwrotu. Jazda w takim ciężkim bucie na kołach 56mm, 88A po mieście czy parku może Cię zrazić do tego sportu.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”