Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Grimgreg89
Posty: 6
Rejestracja: wt kwietnia 27, 2010 12:10
Moje rolki: Rollerblade Spark 84 LX

Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: Grimgreg89 » wt kwietnia 27, 2010 1:59

Witam wszystkich i z góry przepraszam, jeżeli moje pytania powtórzyły się już na forum.

Jestem świeżakiem ( 10 lat temu [ mam 20 ] jeździłem troche na rolkach, ale to dawno i nie prawda ) i planuję zakup rolek. Chcę pojeździć rekreacyjnie z dziewczyną, bez żadnych tricków/maratonów/karkołomnej jazdy. Oczywiście chciałbym również jeździć po mieście w celu szybszego przemieszczania się. Przeczytałem ten artykuł, po czym zdecydowałem się na wybór rolek Rollerblade ( nie wiem do końca czemu ) , a dokładniej modelu Spark 84 LX.

Moje pytanie brzmi: czy jest to dobry wybór, czy też może lepiej sprawiłby się model Spark 80? A może w ogóle źle szukam i zamiast tego polecilibyście mi coś innego? Jeżeli ma to jakiś wpływ, a niektórzy uwzględniali to w swych postach, mam ~185 cm wzrostu oraz ważę ~65kg ( wiem, że chuderlak ze mnie :) ).

Jestem bardziej skłonny kupić Spark'a 84 LX niż Sparka 80 z dwóch powodów: większa średnica kółek oraz większa twardość. Podchodzę do tego ambicjonalnie i chciałbym jednak trochę sobie pośmigać na rolkach, stąd ten wybór.

Proszę o Wasze opinię i porady przy wyborze rolek, a w szczególności na co powinienem zwrócić uwagę.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: zico » wt kwietnia 27, 2010 7:27

Hej,

napisz jeszcze, co za sprzęt ma dziewczyna - żeby nie było, że będzie Ciebie gonić.

Pytam dlatego, bo widziałem kiedyś przypadek, że para też sobie chciała pojeździć rekreacyjnie no i chłopakowi sprzedali niezłe rolki rekreacyjne, a dziewczynie wcisnęli rolki do jazdy agresywnej (nie mieli w innych jej rozmiaru) - no i za bardzo nie była szczęśliwa, jak jej chłopak bezszelestnie odjeżdżał z każdym odepchnięciem, a on sprawiała wrażenie szalonej kotki - depcze, depcze, a nie może. Oryginalny komentarz.

Ogólnie DUŻO lepsze 84 LX.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Grimgreg89
Posty: 6
Rejestracja: wt kwietnia 27, 2010 12:10
Moje rolki: Rollerblade Spark 84 LX

Re: Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: Grimgreg89 » wt kwietnia 27, 2010 1:06

Rolki dziewczyny to ABEC7 :lol:

Tyle zdołała mi przez telefon podać, sam teraz ich nie zobaczę, gdyż nie ma jej w domu. Co to za model/marka pozostaje na tę chwilę tajemnicą. Wiem jednak, że są to rolki do jazdy rekreacyjnej :)

Grimgreg89
Posty: 6
Rejestracja: wt kwietnia 27, 2010 12:10
Moje rolki: Rollerblade Spark 84 LX

Re: Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: Grimgreg89 » czw kwietnia 29, 2010 3:49

Dalej pozostaje bez odpowiedzi na niektóre pytania :cry:

Dorzucę jeszcze jedno: długość stopy w skarpetce to 290 mm. Niestety nie znalazłem nigdzie w Gdańsku sklepu, gdzie można by Sparka 84 LX przymierzyć. Lepiej zamówić rozmiar 290 (44-5) czy 295(45)?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: zico » czw kwietnia 29, 2010 4:02

295mm - o ile dobrze zmierzyłeś.
Patent jak mierzyć - kontakt przez e-mail :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Grimgreg89
Posty: 6
Rejestracja: wt kwietnia 27, 2010 12:10
Moje rolki: Rollerblade Spark 84 LX

Re: Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: Grimgreg89 » czw kwietnia 29, 2010 5:43

W Twoim profilu niestety nie ma maila, a nie wiem, czy na dobry wysłałem ( gdzieś na forum znalazłem).

wondy
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 10, 2010 10:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Proszę o radę ( Spark 84 LX a Spark 80 )

Post autor: wondy » sob maja 15, 2010 3:03

Witam.

Wie ktoś gdzie można dostać Sparki Pro (numer 42,5-wkładka 27,5cm) w przystępnej cenie?

mój mail: dbz1234@o2.pl

Z góry dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”