Rolki po kontuzji

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

jar_21
Posty: 5
Rejestracja: sob marca 27, 2010 11:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki po kontuzji

Post autor: jar_21 » sob marca 27, 2010 12:02

Czesc,
Szukam rolek z nisko osadzona podeszwa i na malych kolkach tak aby zapewnic duzo stabilnosc/bezpieczenstwo (mialem skrecenia kolana). Jestem pocztakujacy, na wrotkach chcialbym sie po prostu poruszac, nie zalezy mi na predkosci nie mowiac juz o skokach, etc. Mysle nawet o kupnie wrotek do jazdy agresywne jako chyba bardzo stabilnych zeby wykorzystywac je do takiej aktywnosc tyle ze chyba bede nieco smiesznie wygladal ;) A moze ktos z Was slyszal o jakichs takich rolkach dla rekonwalescentow? Dzieki za gory za sugestie i pozdrawiam,
jarek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki po kontuzji

Post autor: zico » sob marca 27, 2010 2:54

W sumie wiesz, co wybierać, ale jak agresywne, to wybierz od razu jak najbardziej miękkie kółka albo sprzęt z jak najlepszą amortyzacją + może rolki jakieś mniej zwrotne, żeby za mocno nie jeździć na łukach i obciążać stawów kolanowych.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

jar_21
Posty: 5
Rejestracja: sob marca 27, 2010 11:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki po kontuzji

Post autor: jar_21 » sob marca 27, 2010 9:58

Dzięki!

Poszeperałem w necie i chyba dla mnie będę najlepsze wrotki (np. takie http://www.skatesale.co.uk/product/sfr- ... heels/466/) także chyba poproszę kupla, żeby mi zamówił w UK. Dziwne też trochę, że w Polsce wrotki dla dorosłych są praktycznie niedokupienia, przynajmniej nie znalazłem w google oprócz jakichś dziwadeł na allegro.

jar_21
Posty: 5
Rejestracja: sob marca 27, 2010 11:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki po kontuzji

Post autor: jar_21 » pn maja 17, 2010 9:52

jak pisałem tak zrobiłem i ściągnąłem te wrotki z UK. Jeździełem już kilka razy i naprawdę jestem zadowolony; generalnie dużo większy komfort jeżeli chodzi o poczucie stabilności w stawie kolanowym co dla mnie jest bardzo ważne. Jeżeli chodzi o wywrotowość to trzeba uważać bo do tyłu wydaje mi sie można nawet szybciej polecieć niż na rolkach (na szczęście jeszcze nie miałem okazji :) ), to chyba wynika z tego, że tutaj tylne kółka są bliżej pięty,a w rolkach dalej na wysunietej płozie. Poza tym jest fajnie, aczkolwiek niektórzy się dziwnie gapią jakby widzieli pierwszy raz w życiu wrotki :wink:

Redarrow
Posty: 13
Rejestracja: pn maja 03, 2010 4:27
Moje rolki: Twister
Jeżdżę od: 14 kwie 2010

Re: Rolki po kontuzji

Post autor: Redarrow » sob maja 22, 2010 11:49

Jak się hamuje w takich wrotkach? Pytam bo moja pani właśnie ma wrotki i nie bardzo wie jak hamować. :)

jar_21
Posty: 5
Rejestracja: sob marca 27, 2010 11:21
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki po kontuzji

Post autor: jar_21 » czw czerwca 03, 2010 8:01


ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”