Zapis i analiza śladu GPS

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sztywniak
Posty: 2
Rejestracja: pt lutego 26, 2010 10:00
Moje rolki: Rollerblade rekreacyjne
Jeżdżę od: 26 lut 2010

Zapis i analiza śladu GPS

Post autor: sztywniak » ndz marca 21, 2010 11:46

Witam serdecznie

Czego używacie do zapisu i analizy śladu GPS ?
Znalazłem i przetestowałem 3 programy na Androida i 1 na Iphone

My Track - darmowy od Googla na platformę Android : fajny, prosty w obsłudze, na bieżąco pokazuje mapę, pozwala wyeksportować ślad do google DOC, google maps i pliki KML i GPX. KLM można później wczytać do Google Earth. Pozwala w czasie jazdy stawiać pointy , dodawać zdjęcia , filmy itd ..
Dane o zapisie można udostępnić także mailem.
Przykład tracka wrzuconego do google maps : http://maps.google.com/maps/ms?msa=0&ms ... 0acd785ea6
Jak się kliknie na czerwonym punkcie to pokazuje podsumowanie. Jeśli się wstawi pointy to też podsumowuje przy każdym z nich.

CardioTrainer - darmowy - na Androida - prosty w obsłudze, pozwala wybrać kategorię ćwiczeń : na zewnątrz i wewnątrz oraz rodzaj sportu. Oprócz GPS potrafi wykorzystać w telefonie akcelerometer i liczyć kroki, przysiady czy inne zmiany położenia. Można mu wprowadzić swoją wagę i wg wybranej dyscypliny i wagi liczy spalone kalorie. Pozwala wysłać ślad na serwer producenta programu. Analizowanie jest odpłatne. W czasie jazdy na rolkach nie liczy kroków ale głosem informuje o przebytej trasie, czasie jazdy, spalonych kaloriach lub puszcza muzykę którą wcześniej zdefiniujemy.

TrailGuru - darmowy , Na Androida i na IPhone , jego najlepszą cechą jest pełna integracja z portalem trailguru.com. Jak poprzednicy rejestruje ślad i pozwala go wysłać na WWW.
Całą czarną robote robi portal trailguru.com. Pokazuje mapy, raporty. Pozwala się dzielić, odtwarzać ponownie trasy. Exportuje automatycznie pliki do Google Earth itd... Liczy kalorie , pozwala komentować wyniki, dzielić się fajnymi trasami opatrzonymi zdjęciami. Potrafi wczytać pliki GPX.
Przykład tracków i raportów : http://www.trailguru.com/ui/user/tracks/Sztywniak

Jeszcze dopisze że wszystkie pokazują mapę na bieżąco , pozycje, prędkość i wysokość nad poziomem morza.

Może ktoś zna jakieś inne i się podzieli choć te dla mnie są w zupełności wystarczające.

Rysiu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”