Strona 1 z 1

Proszę ! Doradzcie !!!

: czw listopada 26, 2009 12:25
autor: sanoria
Witam wszystkich

Na gwiazdkę chcę kupić chrzesniakowi lat 11 rolki tylko ze ja jestem zielona w tej dziedzinie i nie mam sie kogo poradzić w tym temacie.Jak na razie przegladałam oferty allegro i jest duzy wybór ale nie mam pojęcia na co mam zwrócić uwagę przy zakupie.Nie wiem ile jeszcze zł przeznaczę ale raczej nieplanuje duzo bo chrzesniak dopiero zaczyna przygode z rolkami no i jeszcze jest dzieckiem wieć napewno zdecyduje sie na rozsuwane.Powiedzcie mi na co mam zwrocić uwagę przy zakupie? domyslam sie ze płozy muszą byc aluminiowe, ABEC minimum 5 a rozmiar kółek??? lepsze mniejsze czy wieksze? do jazdy rekreacyjnej.Jeszcze jedno mnie zastanawia ze niektóre rolki są bardziej obudowane w plastyk a niektore wiecej w materiał więc ktore lepsze? praktyczniejsze?
aha.... spotkalam sie ze skrótem usf lub cos w tym stylu i nie wiem co znaczy???
Czekam na waszą pomoc.

Re: Proszę ! Doradzcie !!!

: czw listopada 26, 2009 12:29
autor: sanoria

Re: Proszę ! Doradzcie !!!

: czw listopada 26, 2009 1:20
autor: jar-as
Jak dla mnie to pierwsza lub ostatnia w zasadzie to tzw "jeden pies" rozsuwane to najwazniejsze ,za drugimi przemawiaja ochraniacze w komplecie i o tym powinnas pamietac i bez tego mlodziezy nie wypuszczac na rolki !!!.UFS to system mocowania szyny i ta wiedza jest w tym momencie zupelnie zbedna bo nie odnosi sie do rolek tego typu .Kolka zazwyczaj w takich rolkach sa dopasowane na max. z tego co widac 70-ki czyli srednica 70mm. Lozyskami nie zawracaj sobie glowy bo nikt do rolek za 150 zl nie wlozy lozysk za min ok 100 a takie dopiero sa szybkie mocne i trwale ,wiec potraktuj to jako "fyt maketingowy" .Najwazniejsze to wygodny but czego nie sprawdzisz i to zeby kolka krecily sie w miare bezwladnie na co raczej mozna liczyc wiec kieruj sie tym, czy beda sie podobac :wink:

Re: Proszę ! Doradzcie !!!

: czw listopada 26, 2009 1:32
autor: zico
sanoria pisze: domyslam sie ze płozy muszą byc aluminiowe, ABEC minimum 5 a rozmiar kółek??? lepsze mniejsze czy wieksze?
Wcale nie muszą być aluminiowe i nie muszą być minimum ABEC 5. Lepsze mniejsze kółka. Rolki mają być wygodne. Te, co są pokazane w linkach mogą, ale też nie muszą takimi być.

Re: Proszę!Doradzcie !!!

: czw listopada 26, 2009 1:46
autor: Krzysztof
Tam nie ma niczego albo jest wielkie NIC :scratch:

Ha, źle wyświetlona strona i taki komentarz :?
Ale jest już OK.
Patrząc na fotki to raczej te buty nie wyglądają na solidnie wykonane.
Lepiej jest jednak zmierzyć i dopasować układ but-stopa, aby czerpać przyjemność z użytkowania i jazdy.
Oczywiście ochraniacze to podstawa, szczególnie dla uczącego się jeździć.