Rolki do 150zł

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Toudi » wt kwietnia 14, 2009 12:01

zico pisze:ostatnie ujdą.
Ujdą, bo to but zakładany od tyłu.
Trzeba w miarę panować nad kostkami, bo te buty raczej symbolicznie stabilizują kostki.
Mażna nawet powiedzieć, że udzielają kostkom wsparcia. Duchowego.
Ale mają porządne koła i dobre łożyska. No i aluminiową płozę.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: bayya » wt kwietnia 14, 2009 12:25

Lincoln, na dobry początek polecam lekturę: http://www.wrotkarstwo.pl/rolki.htm
Poczytaj i pomyśl nad tym do czego chcesz używać tych rolek, potem wybieraj :wink:
Po przeczytaniu tego krótkiego artykułu na pewno będziesz miał już wiedzę niezbędną do wyboru odpowiedniego dla Ciebie rodzaju rolek :wink:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Lincoln » wt kwietnia 14, 2009 4:40

bayya pisze:Lincoln, na dobry początek polecam lekturę: http://www.wrotkarstwo.pl/rolki.htm
Poczytaj i pomyśl nad tym do czego chcesz używać tych rolek, potem wybieraj :wink:
Po przeczytaniu tego krótkiego artykułu na pewno będziesz miał już wiedzę niezbędną do wyboru odpowiedniego dla Ciebie rodzaju rolek :wink:

ten artykuł przeczytałem praktycznie na samym początku jak tu trafiłem ;P
ogólnie rolki mają być do jazdy po mieście, na dłuższe dystanse etc.
ale chciałem kupić na początku do jazdy agresywnej, dlatego że poskakać też bym chciał, później może jakieś bardziej złożone ewolucje
no ale skoro nie nadają się specialnie do jazdy po mieście to postawiłem na fitness :P
a do jazdy agresywnej kupię sobie później ;)
jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :) czekam teraz na te rolki a później napisze jak się sprawują :D

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: koziar2 » wt kwietnia 14, 2009 8:55

Toudi pisze:No i aluminiową płozę.
Aluminium niezbyt dobrej jakosci jesli tak to mozna okreslic - przy probie ostrzejszego hamowania przod plozy wygial sie kumplowi. Jak sie pozniej okazalo ploza sklada sie z 2-ch kawalkow aluminium, bez problemu dala sie wyprostowac na wiekszym imadle :) Tak wiec z ewolucjami ostroznie :)

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Lincoln » wt kwietnia 14, 2009 10:34

ok, a co powiedzie np. na te ?
cenowo prawie to samo, a jakościowo ?

<nie podajemy linków>/item610848354_rolki_r ... zm_42.html

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: koziar2 » śr kwietnia 15, 2009 8:49

duzo lepsze od Nike :) nie wypowiem sie dokladnie na temat modelu bo osobiscie nie jezdzilem ale znam ludzi, ktorzy jezdza na tych rolkach i bardzo sobie chwala.

no i Rollerblade :)

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Lincoln » śr kwietnia 15, 2009 4:04

koziar2 pisze:ale znam ludzi, ktorzy jezdza na tych rolkach i bardzo sobie chwala.
dokładnie ten sam model co podałem ?

Awatar użytkownika
koziar2
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 567
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:20
Moje rolki: Rollerblade Twister III
Jeżdżę od: 01 maja 2006
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: koziar2 » śr kwietnia 15, 2009 6:20

Glowy nie dam ale pasuja mi kolorystycznie... i ten hamulec ABT.

Ogolnie jesli na Allegro jest real foto w co nie watpie to rolki wygladaja na zadbane. Kolka przytarte troche ale beda ok jak na poczatek a pozniej sie wymieni :)

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Lincoln » czw kwietnia 16, 2009 11:42

tak sobie teraz oglądałem filmy na youtube i naszło mnie pytanie czy te rolki Rollerblade wytrzymają np. takie skoki ?
http://www.youtube.com/watch?v=x3mFJmpH ... ed&search=

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Toudi » pt kwietnia 17, 2009 10:18

Podejrzewam, że ten koleś z filmu zużył kilka par rolek, zanim się nauczył tak skakać i lądować.

Jeśli więc pytasz czy wytrzymają to najprościej powiedzieć, że takie skoki w pierwszych rolkach większości rolkarzy raczej nie grożą.

Koziar już powiedział, że to porządne rolki, zadbanie, nie zniszczone a zużycie kółek świadczy o tym, że nawet nie za dużo jeżdżone, więc pewnie i but w środku jest w co najmniej dobrym stanie.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do 150zł

Post autor: jarekt » pt kwietnia 17, 2009 10:19

Oszalałes??? Jesli w temacie o rolkach za 150 zl ktos mowi o dobrej rolce to ma na mysli rolke lepsza od powszechnej na allegro tandety ale jesli sie ja porowna do rolek za 500 czy 700 zl to okazuje sie ona rolka bardzo slaba. Tutaj rozmawiamy o najtanszych rolkach fitnesowych i w tym kontekscie te RB sa calkiem dobra rolka ani jednak do skokow ani slide'ow ani zadnych innych ewolucji sie nie nadaja. Jesli interesuje Cie jazda taka jak na tych filmikach to musisz miec but zblizony do rolki agresywnej i conajmniej 2 szyny - jedna do jazdy agresywnej a druga do freeride'u. Koszt przyzwoitej rolki w standardziej UFS oraz dodatkowej szyny i kompletu kółek to grubo ponad 700 zl. Mozna temat oczywiscie rozwinac i pomysl nie jest wcale głupi - taka dyskusja jednak wygladalaby coanjmniej niepowaznie w temacie w ktorym w tytule pada kwota 150 zl :)
EDIT:
Pisalismy z Toudim w tym samym czasie wiec sie ustosunkuje po edicie. Na poczatek te rolki wystarcza, zanim zaczniesz przeskakiwac krawezniki czy niskie przeszkody troche czasu minie a takie niewielkie skoki te rolki powinny wytrzymac. Pojezdzisz, poduczysz sie i bedziesz wiedzial co Cie kreci i jakie powinny byc Twoje nastepne rolki :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Lincoln » pt kwietnia 17, 2009 12:13

hehe tak pytam bo wczoraj trochę jeździłem i nie miałem żadnego problemu, póki co jazda przodem, tyłem, przekładanka itp. wychodziły mi bez problemu (pewnie dlatego że wcześniej dość sporo jeździłem na łyżwach) i niedługo pewnie będę chciał spróbować przeskoczyć jakąś niską barierkę i tak się właśnie zastanawiałem czy te rolki wytrzymają tego typu skoki, a z tym filmem może mnie trochę poniosło ;P

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Toudi » pt kwietnia 17, 2009 12:56

Skoki na wysokość 30-50 cm, to pewnie wytrzymają, bo producent pewnie bierze po uwagę różnego rodzaju obciążenia.
Pewnie nie bez znaczenia jest lądowanie - mozna wylądować obciążając rolki równomiernie albo spaść krzywo, na 1 koło albo obciążając płozę z jednej strony.

Ale faktem, jest, że mówimy o rolkach za 180 zł, czyli tyle, ile kosztują średnie buty sportowe, jeansy czy do 5 T-shirtów. Czy w tych rzeczach da się chodzić - jasne ale czy na dyskotekę, maturę, studniówkę, pogrzeb, maraton, do pracy, do kopalni, do kanałów, na Mt Everest? Pewnie tylko w niektóre z tych miejsc.
Od pewnego poziomu z rolkami, jak i ze wszystkim - jest tak samo i sam będziesz wiedział ,czego szukasz kupując następne.
Pozdrawiam
Piotr

Lincoln
Czterokółkowiec
Posty: 59
Rejestracja: ndz kwietnia 12, 2009 9:27

Re: Rolki do 150zł

Post autor: Lincoln » pt kwietnia 17, 2009 1:17

no ale do przeskoczenia krawężników się nadadzą :D
de facto później będę musiał zainwestować w lepszy sprzęt do tego typu jazdy ;)
a pytałem dlatego bo wgl nie mam pojęcia jak to jest z wytrzymałością tego typu rolek

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: Rolki do 150zł

Post autor: jarekt » pt kwietnia 17, 2009 5:27

Lincoln pisze:no ale do przeskoczenia krawężników się nadadzą :D
de facto później będę musiał zainwestować w lepszy sprzęt do tego typu jazdy ;)
a pytałem dlatego bo wgl nie mam pojęcia jak to jest z wytrzymałością tego typu rolek
To sa calkiem dobre rolki. Jesli uda Ci sie je zajechac czy polamac znaczy, ze jezdzisz lepiej niz 95% rolkarskiej populacji. To zajmie Ci troche czasu - bez obaw :)
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”