Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Jesteś początkujący? Nie wiesz jakie wrotki (rolki) wybrać? Śmiało pytaj - serdecznie zapraszamy! :) / Hardware help desk for beginners inline skaters

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Post autor: Invisible » sob kwietnia 05, 2008 9:32

Cześć. Planuję zakup rolek z dobrej firmy do 500 zł. Na oku mam Rollerblade Spark 4.0 ---> <-------->/item337778892_dam ... nr_26.html tu jest link z allegro. Co o nich sądzicie. Od razu mówię: nie jestem wymagająca, zależy mi tylko żeby rolki były wygodne można było w nich jeździć rekreacyjnie lub fitness. Nie chcę wykonywać tam wielkich tricków itp. . Chciałam kupić rolki lepszej firmy, bo już raz się nabrałam na tanie "made in China" i żałuję zakupu do dzisiaj (gdy rolki miałam na nogach okolo 3 raz od kupna wyłamał się hamulec i popękała płoza). Mam nadzieję, że mi pomożecie. Z góry dzięki :). Pozdrawiam Invisible.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Post autor: zico » sob kwietnia 05, 2008 9:58

Opowiem Tobie trochę o tym modelu, ale z góry uprzedzam, że sam go też sprzedaję i nie chcę żeby to wyglądało wiadomo jak ;)

Jest to podstawowy model dla zaczynających zabawę w rolki oraz dla tych, którzy chcą pojeździć raz po raz i nie mają w planach ambitnych długich i szybkich treningów.
Wkładka w tych rolkach jest bardzo wygodna (obojętnie kto by wspominał o braku komfortu w tej rolce - to jest krótko mówiąc w błędzie). U mnie przymierzało i zakupiło te rolki kilka kobiet, przymierzały również gdzie indziej inne modele jaki i dałem im do przymiarki poprzedni model Geo, również rekreacyjny Rollerblade. Różnica jest ogromna. Zresztą mam nadzieję, że niebawem te użytkowniczki zapiszą się na forum i same opiszą ten sprzęt, a może już nawet się zarejestrowały. Więc będziesz mieć pewną opinię z 1 ręki bezpośrednich użytkowniczek tego modelu - oczywiście jeśli chcesz mieć pewność i chcesz cierpliwie poczekać na komentarze.

Do poprzedniego modelu zmieniono też szynę (płozę trzymającą kółka). Geo posiadał szynę monolit ze skorupą buta. Wadą było to, że traciło się komfort (twarda skorupa) ponieważ to był ten sam materiał, co płoza. W Sparku jest już szyna z innego materiału - przykręcana.

Reasumując - bardzo dobry sprzęt na naukę i nieczęste mocne jeżdżenie. I w przyszłości można założyć kółka 82mm (opisane jest, że maksymalnie wchodzą 80mm, ale jest to nieprawdą).

Ciut wyższym modelem jest jeszcze Wing 6.0 - tam w przyszłości można założyć większe koła 84mm. Szynę ma aluminiową - czyli przy większych prędkościach posiada się lepszą kontrolę nad rolkami oraz wybór takich rolek dla osób "z lekką nadwagą". Wadą tych rolek jest to, że oryginalne kółka mają mało "opony" i prawdopodobnie szybko nastąpi ich wymiana.

Pytania dla Ciebie, co do wyboru (możesz odpisać na PW lub e-mail:

- ile ważysz
- jak często chcesz jeździć i jak długo dziennie
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Re: Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Post autor: Invisible » ndz kwietnia 06, 2008 12:20

Gdyby co to jestem cierpliwa, a i tak mam dopiero połowę pieniędzy, więc mogłabym kupić rolki dopiero w przyszłym miesiącu, ale szukam już teraz, bo nie lubię kupować na szybko, wolę, ze tak to nazwę "przestudiować"to, co chcę kupić, bo nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto. Oglądałam także te wing 6.0 , które mi poleciłeś. Też wyglądają fajnie i czytałam dużo pochlebnych im komentarzy, ale nie wiem czy jednak zdołam uzbierać 500 zł do końca sezonu :P. Myślę, że powinny wystarczyć mi spark 4.0 , a to wie może w przyszłości kupię sobie o wiele lepsze ;). Dzięki za pomoc. A i mam jeszcze jedno pytanie: raczej będę kupować przez internet, bo w mojej okolicy nie ma dobrych sportowych sklepów, więc co do mierzenia stopy - wziąć większe o 1 cm czy może więcej od rozmiaru stopy ?
Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Invisible :)

krzycho
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwietnia 06, 2008 10:21
Moje rolki: Roces ASP 100
Jeżdżę od: 05 maja 2008
Lokalizacja: Stargard Szcz
Kontakt:

Re: Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Post autor: krzycho » ndz kwietnia 06, 2008 11:07

Zastanawiasz się czy watro kupić Spark 4,0? – odpowiem NAPRAWDĘ WARTO napisze kilka słów o tym jak się na nich jeździ. Zacznę od tego że jestem początkującym rolkarzem na razie to nauka jazdy próbowanie wszystkiego co przyjdzie do głowy . Na Sparkach spędziłem już ponad 10 godzin i nie mam im nic do zarzucenia są bardzo wygodne. Obtarcia czy pęcherze nic takiego mnie nie spotkało. Początkowo były lekkie bule i drętwienie stopy ale był to skutek źle zawiązanych butów zbyt mocno i raz za luźno zawiązane, poza tym nogi muszą się przyzwyczaić, ale to dotyczy wszystkich rolek. Spark to doskonały początek jeżdżę po rożnej nawierzchni, kostka , gorszy i połatany asfalt i tylko odrobina dobrego asfaltu. Te rolki wręcz zachęcają do próbowania szybszej jazdy. Na razie jedyne ograniczenia są po stronie moich umiejętności i możliwości mojego ciała a nie rolek. Myślę że są to doskonałe rolki by nauczyć się dobrze jeździć i do jazdy rekreacyjnej . Nie porównam ich z innymi bo na innych nie jeździłem :) Solidnie wykonane materiały sprawiają wrażenie mocnych. Ważę ok 90 kg i bałem się plastikowej szyny, ze względu na wytrzymałość ale niepotrzebnie, po prostej drodze jeżdżę z taką prędkością by się zmęczyć i by kolega na rowerze za mną się za bardzo nie nudził.:) W czasie takiej jazdy nic się nie dzieje z rolkami..
Ja swoje sparki też kupiłem przez internet w tym sklepie . Co do rozmiaru wystarczy jak dołożysz 0,5 cm. Przy zakupie podaj dł dłuższej stopy w cm. Pamiętaj mierz na ugiętych nogach . Polecam zakupy u Zica doskonała profesjonalna obsługa rolki dobrane bez przymierzania
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Re: Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Post autor: Invisible » wt kwietnia 15, 2008 7:52

No to chyba się nie mam co zastanawiać. Dla mnie te roli i tak będą pewnie świetnie, bo jednak nawet na "made in China" nie jeździło się strasznie źle, (najwyżej, ze za długo jeździłam). Teraz tylko nazbierać resztę pieniędzy... Może zbliżające się urodziny trochę to przyśpieszą i już niebawem pojawię się wreszcie na rolkach :). Na razie pozostaje mi troszkę poczekać. Dzięki za wszystkie rady :). Pozdrawiam :).

Awatar użytkownika
Invisible
Posty: 11
Rejestracja: pt kwietnia 04, 2008 7:13
Moje rolki: Rollerblade Spark 4.0
Jeżdżę od: 26 kwie 2008
Lokalizacja: Odolanów

Re: Rollerblade spark 4.0 oplaca się?

Post autor: Invisible » śr kwietnia 23, 2008 9:23

Dzięki za pomoc Krzycho i Zico :). Własnie zamówiłam te piękne roleczki na zicoracing.com :) Mam nadzieję, że niebawem listonosz mnie odwiedzi :D Na razie pozostaje mi czekać . Jeszcze raz dzięki wam za pomoc :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt dla początkujących i nauki jazdy / Inline skates for beginners”