Ochraniacze kolan 661 Rage - Recenzja.

Polecana odzież na rolki, ochraniacze, plecaki i inne / wear, pads, backpacks, etc.

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
fasol
Posty: 18
Rejestracja: pn maja 06, 2013 6:24
Moje rolki: Rollerblade Fusion X3 Custom
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Ochraniacze kolan 661 Rage - Recenzja.

Post autor: fasol » śr maja 08, 2013 5:57

Witam,

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem ochraniaczy kolan 661 Rage. Są to ochraniacze "miękkie" bez sztywnych elementów doskonale nadające się do noszenia pod spodniami. Kolano od frontu chroni sporej wielkości elastyczna pianka pokryta materiałem Stretch Kevlar, która jest na tyle twarda, żeby ochronić kolano przed uderzeniem a jednocześnie na tyle miękka i elastyczna, że nie krępuje ruchów - kolano zachowuje swoją manewrowość i bez problemu możemy zgiąć maksymalnie kolano czy zrobić przysiad bez uczucia dyskomfortu. W opisach sklepów internetowych doczytać się możemy, że wewnątrz znajduje się wstawka z twardego plastiku, jednak macałem i ściskałem ochraniacz z każdej strony i nic co przypominałoby twardy plastik nie znalazłem :shock:
Od boku z obu stron kolano chronią mniejsze fragmenty wykonane z pianki EVA - znajdują się one również po bokach poniżej kolana.

Na nodze ochraniacz utrzymuje się na standardowej elastycznej "skarpecie" co wymusza ich zakładanie przez stopę. Zakładanie z założoną rolką jest ciężkie więc trzeba pamiętać, żeby ochraniacze założyć w pierwszej kolejności. U góry i na dole dodatkowo znajdują się elastyczne pasy zapinane na rzep. Skarpeta w miejscu zgięcia kolana ma duży otwór wentylacyjny, dzięki któremu kolano mniej się poci i jest lepiej wentylowane.

Moim zdaniem ochraniacze te idealnie łączą ze sobą bezpieczeństwo przy zachowaniu maksymalnego komfortu i swobody ruchów. Idealnie nadają się do freeride`u czy nawet do rekreacyjnej jazdy jednak na rampę proponowałbym coś twardszego :wink: Plusem jest też to, że dostępne są w rozmiarze XL co ucieszy posiadaczy masywnych nóg :D

Cena: w zależności od sklepu 200 - 220 zł
Jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Odzież, ochraniacze, plecaki i inne / Wear, pads, backpacks etc.”