Powerslide 2009 - freestyle, freeride

Polecany sprzęt do jazdy freestyle i freeride / freestyle and freeride skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8954
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Powerslide 2009 - freestyle, freeride

Post autor: zico » czw listopada 20, 2008 9:47

Powerslide 2009 freestyle - 4 rolki: znane już Cell FSK (poprzednik Cell II), S3 (poprzednik Skali 3 Pro), Xsjado FSK oraz niemożliwy Hardcore Evo.

Cell FSK, kontynuacja Cell II, zmieniono but, jest bardziej wygodny, szyna pozostała ta sama - UFS 243mm, kółka 80mm/84a, łożyska ABEC7.
S3 - ta sama rolka, co w 2008, szyna V-type ALU 7005, kółka Matter Freeride 80mm/84a lub 76mm/84a w zależności od szyny, łożyska ABEC7.
S3 są sztywniejsze niż Cell FSK, można na nich mieć większą kontrolę niż w Cell II. Rolki są termoformowalne w okolicach kostki. Rolka jest pomostem pomiędzy Cell FSK, a kolejną maszyną do freestyle Hardcore EVO, o której za chwilę.
Xsjado FSK z kolei to rolki freeride, a właściwie pomysłowe "sandały" wzięte z jazdy agresywnej. Rolki nie posiadają tradycyjnego buta wewnętrznego, po prostu zakłada się je bezpośrednio na buty. Mają swoich zwolenników, ze swej strony mówię zdecydowanie nie. Rolki w tej dziedzinie jaką jest freeride mają trzymać stopy w 100%, może rolki będą trzymać but, ale czy but będzie dobrze leżeć na stopach?

Hardcore Evo - świetne rolki, najwyższy model Powerslide, jeden z najwyższych modeli na świecie. Termoformowalne włókno szklane, rolki perfekcyjnie trzymające stopy, lżejsze niż tradycyjne FSK, kółka Matter Slalom F1 - 80mm lub 76mm, twardość 86a, łożyska ABEC7

Powerslide Cell FSK:

Obrazek

Powerslide S3:

Obrazek

Powerslide Xsjado FSK:

Obrazek

Powerslide Hardcore Evo:

ObrazekInformujemy, że powyższe opisy są autorstwa Jakub Ciesielskiego. Wszelkie próby kopiowania i wykorzystywania opisów bez pisemnej zgody autora są wykroczeniem prawnym. "1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). (...) 4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności."
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda freestyle i freeride / freestyle i freeride inline skating”