Rollerblade 2009 - rolki do jazdy agresywnej

Polecany sprzęt do jazdy agresywnej / aggressive skates

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8953
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Rollerblade 2009 - rolki do jazdy agresywnej

Post autor: zico » czw listopada 20, 2008 10:32

Kolekcja obejmuje łącznie 4 modele, z tego jeden jest dla osób początkujących - DT5. Kolejne 3 to: Solo Era, oraz najwyższe modele Solo Tribe i Solo Estilo.
Modele te należą do jednych z najbardziej wygodnych rolek na świecie, co umożliwia wielogodzinną jazdę. Przez długi okres czasu panował też mit, że rolki Rollerblade do jazdy agresywnej należą do najcięższych - jest to nieprawda. Wiele konkurencyjnych modeli na rynku jest porównywalnych wagą czy nawet cięższych.

DT5 - są to rolki przeznaczone dla osób początkujących. Kółka ułożone jako flat (4 kółka stykają się z podłożem) pozwalają na pełną kontrolę podczas jazdy. Kółka 55mm/89a, łożyska SG5, szyna standardu UFS, osłona klamry, rzep stabilizujący pięty. Bardzo dobre rolki do jazdy street czy na rampę i do tego wygodne.

Solo Era - rolki dla już wprawionych w bojach streetowych. Posiadają 2 kółka 60mm/88a oraz 2x anti-rocers 47mm to wszelakich tricków ślizganych. Łożyska SG7. Soul plate jest bez wycięcia - pozwala na dowolną "konfigurację" przez użytkownika. Klamra trzymająca pięty i śródstopie ma dodatkową osłonę.

Solo Tribe i Solo Estilo to podobne do siebie rolki, mają jedynie takie różnice: Solo Tribe posiada łożyska SG7, Solo Estilo z kolei SG9. Solo Estilo dodatkowo ma wszystkie części wymienne - można zdemontować i wymienić cholewkę, górny rzep. Obydwa modele posiadają 2x 72mm kółka + 2x anti-rockers do możliwie dużych prędkości najazdu, soul plate do wycięcia przez użytkownika. Modele ze względu na słabą zwrotność przeznaczone są dla zaawansowanych rolkarzy agresywnych.

Rollerblade DT5:

Obrazek

Rollerblade Solo Era:

Obrazek

Rollerblade Solo Tribe:

Obrazek

Rollerblade Solo Estilo:

Obrazek


Informujemy, że powyższe opisy są autorstwa Jakub Ciesielskiego. Wszelkie próby kopiowania i wykorzystywania opisów bez pisemnej zgody autora są wykroczeniem prawnym. "1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). (...) 4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności."
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda agresywna / aggressive inline skating”