Nie wiadomo o co chodzi?!

Gdzie, kiedy, za ile? Wszystko o zbliżających się zawodach w jeździe szybkiej
Inline speed skating competition. When, where, expenses

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
Wszystkie posty w tym dziale dotyczą zawodów jazdy szybkiej na rolkach. Prośba o wpisywanie nowych tematów wg zasady: data, miejsce, rodzaj wyścigu, czego temat dotyczy, np. "2009.09.19 Berlin Marathon - gdzie odebrać pakiet?", "2009.05.12-13 Poznańska Majówka - galeria zdjęć".
pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: pz34 » czw maja 15, 2014 8:10

Moim zdaniem to, że jedne imprezy odpadają, a drugie się rodzą to nie poprawi to asfaltu. Secondo: za to na pewno te imprezy będą coraz lepiej organizowane. Trudno też porównywać nasze względnie drogie z punktu widzenia nastolatka i dość wymagające jeżeli chodzi o warunki do treningu rolki szybkie do biegania. Chwała rolkarzom z Poznania,Warszawy, Krakowa itp za darmowe treningi i szkółki. Rozmachem to daleko im jeszcze do "Biegam bo lubię" ale zapałem o wiele wiele bliżej co co chwilę widać na fB
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: WFH » czw maja 15, 2014 9:32

Dawno tu nie zaglądałem, a widzę, że ciekawa dyskusja się wywiązała. Osobiście jestem zwolennikiem kilku a nie kilkunastu imprez w randze PP, ale również stawiania konkretnych wymagań orgnizatorom. W tym roku poczyiono pierwsze kroki i mamy nadzieję, że to będzie dobry początek. A małe lokalne imprezy są równie ważne, jedyne z czym jest cały czas problem to "dogrywanie" kalendarza - mam nadzieję, że w kolejnych latach uda się to zrobić szybciej. A co do CM to niestety organizatorzy "olewali" pewne ustalenia, bo traktują zawodników na rolkach jako dodatek do głównej imprezy. A terminów w tym akurat przypadku nikt ne chciał przełożyć...Bardzo szkoda, że 70-tkajest pod znakiem zapytania, ale mimo wszystko tegoroczny PP jest dosyć zrównoważony terytorialnie.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: Toudi » czw maja 15, 2014 9:47

Zdaje mi się, że z trudno oczekiwać, iż organizatorzy dużych maratonów będą chcieli dyskutować z nami terminy. To są wielkie imprezy, wielkie koszty, potężna machina organizacyjna. Wdzięczny jestem organizatorowi Cracovii, że start dla nas organizuje, szczególnie, że wiemy jak potraktowali nas w Poznaniu. Nie zdaje mi się, że byli nadmiernie niechętni, tylko stanowiliśmy po prostu zbyt duży kłopot, który był do przełknięcia na początku, kiedy organizatorowi zalezało na frekwencji a jak oczekiwania w tym zakresie spełnili biegacze, to te 300 duszyczek było zbędnych.
Nie jadę w tym roku na Cracovię ale to nie moja wina, tylko poznańskiego leniwego środowiska wrotkarskiego! Co, sam miałem jechać?
Mam nadzieję, że Kraków za rok nadal nas będzie chciał, bo teraz mam wyrzuty sumienia :(
Pozdrawiam
Piotr

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: julek1967 » czw maja 15, 2014 10:03

dodam ,że silny ośrodek wrotkarski jaki jest w Poznaniu i okolicach nie ma swojej Imprezy !!! W Gdańsku też Pan Zimny -organizator Maratonu Solidarności nie chciał nas i co -jest Sierpniowy !!! a w Poznaniu ,takie jest moje zdanie , powstały dwa obozy ludzi ,którzy mają tą samą pasję ale pieniądze im wszystko zasłaniają .Zamiast wspólnie coś zorganizować tylko się opluwają i obwiniają .wstyd.

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: seb.roll » czw maja 15, 2014 10:11

To trochę nie tak z tymi niskimi kosztami biegania. Nie dlatego jest dużo biegaczy ale to jest temat na inną dyskusję. By nie drążyć zbytnio
zawsze można wrotkarstwo porównać do kolarstwa. Jakby nie patrzeć sportu dużo bardziej kosztownego. Rowerowych imprez w Polsce jest ogrom. Żeby to wyglądało podobnie potrzebujemy jak najwięcej szumu wokół wrotkarstwa. Trzeba jeździć po mieście. Brać udział w night skatingach. Namawiać ludzi do jazdy. Pisać o tym na facebooku itd. To zaskoczy. W Europie zachodniej już zaskoczyło, u nas potrzeba trochę więcej czasu ale to nieuniknione;)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: zico » czw maja 15, 2014 11:47

julek1967 pisze:dodam ,że silny ośrodek wrotkarski jaki jest w Poznaniu i okolicach nie ma swojej Imprezy !!! W Gdańsku też Pan Zimny -organizator Maratonu Solidarności nie chciał nas i co -jest Sierpniowy !!! a w Poznaniu ,takie jest moje zdanie , powstały dwa obozy ludzi ,którzy mają tą samą pasję ale pieniądze im wszystko zasłaniają .Zamiast wspólnie coś zorganizować tylko się opluwają i obwiniają .wstyd.
Człowieku, chyba nie wiesz o czym piszesz.

Wrotkarska Majówka -> w tym roku 5 edycja i był wyścig, mały, ale był
Poznań Podolany - wyścigi dla dzieci -> w tym roku bodajże już 3 edycja
Przejazdy przez miasto, night skating -> w najbliższą sobotę 9 edycja
Zaraz zaczną się mecze roller derby.

Ręce opadają...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Andrzej
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1724
Rejestracja: pn marca 15, 2004 10:26
Moje rolki: Szybsze ode mnie
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: Andrzej » pt maja 16, 2014 10:56

julek1967 pisze:dodam ,że silny ośrodek wrotkarski jaki jest w Poznaniu i okolicach nie ma swojej Imprezy !!! W Gdańsku też Pan Zimny -organizator Maratonu Solidarności nie chciał nas i co -jest Sierpniowy !!! a w Poznaniu ,takie jest moje zdanie , powstały dwa obozy ludzi ,którzy mają tą samą pasję ale pieniądze im wszystko zasłaniają .Zamiast wspólnie coś zorganizować tylko się opluwają i obwiniają .wstyd.
Julian Julian- nie idźcie tą drogą...
Twoja wypowiedź dowodzi jak mało znasz temat. No ale jak to często bywa wypowiedzieć się musiałeś....
julek1967 pisze:...w Poznaniu i okolicach nie ma swojej Imprezy !!!...
Może i nie własna , ale czy to nie z Tobą znów wygrałem w Poznaniu ? :D :D :D :D

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: Toudi » pt maja 16, 2014 11:23

No niestety taka jest prawda i nie ma co ściemniać
Nas jest dużo a US Postal jeden, Saxo bank, Garmin też zajęty - jeden, Łaciate już zajęte, nokia - wiadomo, Motorola niewiele lepiej, Viessman - też nie wyszło, Rafako - niby podobna branża ale poszli w żużel.
To jak k.wa w tej sytuacji się nie kłócić ???
Pozdrawiam
Piotr

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: waluś » pt maja 16, 2014 12:22

Toudi pisze: Nas jest dużo a US Postal jeden, Saxo bank, Garmin też zajęty - jeden, Łaciate już zajęte, nokia - wiadomo, Motorola niewiele lepiej, Viessman - też nie wyszło, Rafako - niby podobna branża
Jeszcze został "Zakłady mięsne Zdzisław Jarzyna i syn"

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: Toudi » pt maja 16, 2014 10:07

No niby tak. Nawet tematycznie, bo obecnie szynki składają się jednak głównie z węglowodanów ale niestety jeszcze nie robią jej w tubkach.
Pozdrawiam
Piotr

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: julek1967 » pn maja 19, 2014 3:44

zico pisze:
julek1967 pisze:dodam ,że silny ośrodek wrotkarski jaki jest w Poznaniu i okolicach nie ma swojej Imprezy !!! W Gdańsku też Pan Zimny -organizator Maratonu Solidarności nie chciał nas i co -jest Sierpniowy !!! a w Poznaniu ,takie jest moje zdanie , powstały dwa obozy ludzi ,którzy mają tą samą pasję ale pieniądze im wszystko zasłaniają .Zamiast wspólnie coś zorganizować tylko się opluwają i obwiniają .wstyd.
Człowieku, chyba nie wiesz o czym piszesz.

Wrotkarska Majówka -> w tym roku 5 edycja i był wyścig, mały, ale był
Poznań Podolany - wyścigi dla dzieci -> w tym roku bodajże już 3 edycja
Przejazdy przez miasto, night skating -> w najbliższą sobotę 9 edycja
Zaraz zaczną się mecze roller derby.

Ręce opadają...

ZICO !!! chodzi mi o większą imprezę typu maraton czy półmaraton .Jeśli chodzi o te "mniejsze" lub przejazdy amatorskie czytaj wolne i bez wyścigów ,to się z tobą zgodzę ,że Poznań organizuje .
Bardzo bym chciał przyjechać na PP do Poznania i to miałem na myśli.Na Półmaratonie jestem co roku i jest super ale apetyt rośnie i chciałoby się czegoś więcej .Wczoraj czyli 18 go maja w Warszawie było ekstra a w Poznaniu nie można takiego święta wrotkarstwa zrobić !?Pozdrawiam

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Nie wiadomo o co chodzi?!

Post autor: wasyl » pn czerwca 16, 2014 3:37

Chwała, za takie małe imprezy bo od takich małych tworzy się te duże. I nie ma sensu tutaj się kłócić.
We Wrocławiu też dużo osób jeździ fitness - ale maratonu brak bo tutaj królują biegacze i rowerzyści.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawody jazdy szybkiej / Events inline speed skating”