100 vs 110

Polecany sprzęt do fitness i jazdy szybkiej - rolki, kółka, łożyska / Inline fitness and speed skating - skates, wheels, bearings

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: 100 vs 110

Post autor: romekjagoda » wt października 03, 2017 3:27

Gdzieś czytałem na sieci, że np. kolumbijska federacja wprowadziła ograniczenia odnośnie rozmiaru kół dla określonych kategorii wiekowych, bo trenerzy zasadniczo za szybko starają się wsadzić dzieciaki na większe koła. Oczywiście dorosły powie, że do niego się to nie stosuje, bo ma silniejsze nogi, etc. Potem kończy się to takimi sytuacjami, jak widziałem z Toudim niedawno - na obóz rolkarski przyjechał gościu, bardzo ambitny i miły swoją drogą, który jednak był początkujący, ale sprzedawcy doradzili mu od razu w wysokim sztywnym bucie 3 x 125 bodajże (albo 110, nie pamiętam dokładnie). Poza trudnościami w nauce techniki skończyło się to wszystko złamaniem nadgarstka...
Jak kupowałem buty rok temu, sprzedawca, w markowym i profi sklepie swoją drogą, zachęcał mnie bym od razu wziął 4 x 110 zamiast 4 x 100..., mimo, że mówiłem, że dopiero zaczynam przygodę z rolkami szybszymi. W sumie to tylko 10mm różnicy, nie, więc czemu nie?

W zlinkowanym artykule przez Zico zaskoczyło mnie, że zawodnik z 20+ latami doświadczenia, treningu i osiągnięciami pisze, że wciąż nie jest gotowy na 125mm... A gościu jest technicznie b. dobry (jest trenerem kilku reprezentacji). Czy jest zbyt skromny, czy 125 to takie wyzwanie? Chyba to drugie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jazda fitness i szybka / fitness i speed inline skating”