Co się stało z Roces??

Nowości rynkowe, testy sprzętu, który użytkujecie lub polecacie

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Regulamin forum
W tym dziale umieszczamy nowości sprzętowe, testy. Większość prezentowanego sprzętu jest z pierwszej ręki, tzn., że mieliśmy "namacalny" kontakt z produktem i staraliśmy się jak najbardziej rzetelnie go opisać i przedstawić. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany umieszczeniem swojego produktu lub chociażby zdjęcia, proszę o kontakt na e-mail.
Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Co się stało z Roces??

Post autor: Herb » czw marca 24, 2011 1:02

Mam sentyment do firmy Roces, za modele Majestic 12 (prawie niezniszczalne rolki) i Lowrider (imo pierwsze w historii które można nazwać dobrej jakości rolkami do freeride). Do niedawna marka Roces była synonimem jakości... potem zaczęły się problemy (bardzo giętkie buty serii R20x), których kulminacja przypadła chyba na ten rok. Może dopadł ich kryzys i wyjątkowo źle go znieśli, może brak innowacji przez wiele lat, zepchnął ich na margines, nie wiem. Wiem że nowe modele od Roces to kopiuj-wklej.

Zacznijmy od znanego przykładu:

Equinox czyli kalka High
Obrazek

Teraz uwaga bo mocne: Roces Element 52 UFS czyli to samo co Bladerunner Fury!

Obrazek
Obrazek

Swoją drogą, jakiś czas temu oba modele były oparte o inny but, który jednak współdzieliły. Był on z kolei kalką rolek Salomon ST.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

LAB, kalka Roxa Marathon z inną szyną:
Obrazek
Obrazek

Modele Slim:
Obrazek

Szyna magnezowa, ale już znana z Cell FS III czy w nieco zmienionej wersji z Maven:
Obrazek
Obrazek

A but, mimo większych niż w powyższych wypadkach różnic, nadal bardzo przypomina Bladerunner:

Obrazek

Ktoś potrafi to wyjaśnić?
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co się stało z Roces??

Post autor: zico » czw marca 24, 2011 7:05

Pachnie mi to tą samą fabryką. O agresywnych sygnalizowałem dystrybutorom ponad rok temu, to samo zauważyłem.

Warto spojrzeć jeszcze na ten model, szczególnie na kółka (dopowiem, że jest droższy niż ASP):

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Co się stało z Roces??

Post autor: Herb » czw marca 24, 2011 3:33

O_O Ta szyna to jakiś koszmar inżynieryjny. Jak stare jest to zdjęcie? Na zdjęciu z targów które wrzuciłem jakiś czas temu szyna jest ta sama co w Equinox, a koła wyglądają na podobne do Hyper Concrete. Miejmy nadzieję że do produkcji wejdzie ta lepsza wersja tych rolek.

Fabryka fabryka, ale ktoś decyzje podejmuje. Nie ma tak że podpisują kontrakt z fabryką i mówią "róbcie rolki jakie tam macie, tylko nie zapomnijcie naszego logo na nich umieścić". Ktoś i m musiał te projekty sprzedać. Czyżby najważniejsze decyzje w Roces podejmowali aż tacy ignoranci? Marka zaczyna się rozmieniać na drobne, jeszcze kilka lat takiej polityki i zrobi się z niej drugi Tempish...
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Co się stało z Roces??

Post autor: zico » czw marca 24, 2011 5:31

Zdjęcie dostałem jakieś ponad pół roku temu z drukiem zamówień na modele w tym sezonie, odpuściłem.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Co się stało z Roces??

Post autor: Herb » czw marca 24, 2011 10:43

W takim razie zdjęcie które wyszperałem jest bardziej aktualne. Ufff... ASP z lepsza szyną i bumperami są jak najbardziej mile widziane.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Testy i nowości sprzętowe / News and hard/soft test”