Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: wasyl » wt listopada 24, 2015 9:35

Firmy Garmin i Polar wypuściły nowe zegarki sportowe -gdzie czujniki komunikują się za pomocą BT.
Macie jakieś doświadczenia w tej materii jak długo to działa.
Miałem kiedyś opaskę do tel. po BT i nie wspominam tego dobrze podobno w nowej wersji BT 4.0 znacznie poprawiono ilość pożeranej energii.
Myślałem o Polarze RX5 ale tutaj jest jakiś M400 i nawet sensowna cena z Garmina coś się pojawiło.
Do tego pojawił się jakiś Timex IronMan itp.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Toudi » pt listopada 27, 2015 7:47

Ja mam RCX5 Polara ale to nie jest BT.
GPS jest z akumulatornkiem i starcza na co najmniej kilka treningów po ok 1-21,5 h.
Pasek i zegarek są na baterie.
Pewnie tracę możliwość podłączenia sobie paska do telefonu ale ja jestem zadowolony. Teraz trudno mi mówić o zużyciu energii, bo bardzo nieregularnie go używam ale w sezonie jakiś nie zwracała mojej uwagi konieczność częstego ładowania baterii.
Musze jednak przyznać, że nigdzie sobie nie zapisywałem dat zmiany baterii.
Może Zico coś powie, bo on ma taki sam i nosi na co dzień a pewnie też trenuje bardziej regularnie.

Z czym miałem złe doświadczenia to suunto ambit - też miał osobny GPS i on regularnie gubił połączenie zegarka z paskiem i gps, kiedy ręce miałem na plecach.
Pozdrawiam
Piotr

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: wasyl » sob listopada 28, 2015 12:39

Dzięki za info.
Właśnie czegoś szukam ale czas pracy na baterii to dla mnie kluczowy parametr 4h to dla mnie za mało.

Awatar użytkownika
gatomalo
Czterokółkowiec
Posty: 70
Rejestracja: śr stycznia 09, 2013 12:04
Moje rolki: pierwsze - za 50 zł
Jeżdżę od: 10 cze 2011
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: gatomalo » sob listopada 28, 2015 4:07

Może spróbuj darmowej aplikacji na Androida - komórkę pewnie i tak wozisz.

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Toudi » sob listopada 28, 2015 7:46

Napisałem kilka treningów i to na pewno będzie więcej niż 4 h. Sprawdzając treningi, to myślę, że min 8 h.
Pozdrawiam
Piotr

kamilspider
Czterokółkowiec
Posty: 97
Rejestracja: pt maja 02, 2014 10:34
Moje rolki: FR1, High.

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: kamilspider » wt grudnia 01, 2015 7:34

Mam Polar M400 od dwóch miesięcy i jest całkiem ok. W zasadzie to nie wiem ile akumulator działa w urządzeniu bo trenuję głównie w nocy i mam włączone podświetlenie non stop i wtedy z opaską i gpsem starcza na ok 2h, ale myślę, że bez podświetlenia te 5-7h by na pewno wytrzymało, poza tym ładuje się pod kompem więc dla mnie problem baterii tak naprawdę nie istnieje. Mój kolega też go ma i mówi, że bez treningów wytrzyma ok miesiąc. W samej opasce też jest bateria i jak na razie co najmniej 40h pracy za nią i nadal trzyma.
Ogólnie jestem z tego zadowolony i raczej nie mam się do czego przyczepić oprócz do wyglądu, ale to kwestia gustu ;) chyba żaden pulsometr jakoś super mi się nie podoba, może z tego względu, że jestem miłośnikiem zegarków i mam małą kolekcyjkę.

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: romekjagoda » czw sierpnia 11, 2016 2:48

A czy ma sens kupno jakiegoś smartwatcha by łączył się ze smyrofonem (który i tak wozimy ze sobą), czy lepiej myśleć o dedykowanym zegarku z gps?
Zastanawiam się na ile potrzeba najnowocześniejszego sprzętu, a na ile taki podstawowy jakiś starszy model polara albo suunto by starczył? Idealnie coś takiego do innych sportów też, typu rower i narty (czyli dobrze jakby liczył elewację).
Jak nosicie takie ustrojstwa z ochraniaczami na nadgarstki (chyba że nikt już nie jeździ w ochraniaczach nadgarstków)?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Pinnhead » pn sierpnia 15, 2016 2:19

Odnośnie pytania o zegarki to nie pomogę ale jeśli chodzi o ochraniacze na nadgarstki i w sumie ogólnie ochraniacze, to poza kaskiem, rzadko kto w speedzie ich używa. Mi np wystarczają rękawiczki rowerowe na dłonie i jakieś lekkie ochraniacze na kolana, plus kask oczywiście. Jestem lekki, w miarę umiem upadać, więc wystarczy mi zabezpieczenie przed zdarciem skóry na dłoniach.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: romekjagoda » czw sierpnia 18, 2016 10:05

Tak, zauważyłem, że w speedzie z ochraniaczy używa się tylko kasku i jest to logiczne - ludzie jeżdżący na "panczenach" raczej rzadko upadają. Ja w zasadzie od początku przygody z rolkami jeżdżę tylko w ochraniaczach na ręcę/usztywniaczach na nadgarstki, bo chronią lepiej niż rękawiczki rowerowe, usztywniają nadgarstek a w ogóle ich nie czuję, aby w jakimkolwiek zakresie ograniczały swobodę ruchów. Teraz, przywdziawsze PS R2 muszę zacząć chyba jeździć w kasku też.
Przy używaniu ochraniaczy na nadgarstki faktycznie trudno będzie pogodzić noszenie jakiegoś sportowego smartwatcha, bo zazwyczaj są to dość duże ustrojstwa. Hmmm, trzeba wybierać ;)

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Pinnhead » czw sierpnia 18, 2016 1:58

To nie chodzi raczej o częstotliwoś upadków a raczej o kompromis pomiędzy wygodą, dopływem krwi a ryzykiem i odpowiedzialnością za siebie. Byłem na kilku zawodach i jeszcze nie widziałem, żeby nie zdarzył siępo nich nikt bez świeżego obtarcia na kolanie czy łokciu ;)
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Toudi » czw września 15, 2016 12:36

Ja się przewróciłem 31 lipca pierwszy raz od 3 lat (nie liczę podparć i innej drobnicy bez obrażeń). I co - żałuję, że przez te 3 lata jeździłem bez ochraniaczy.
Do Belrlina jadę w ochraniaczach.
Co do zegarków, to przez rok przepychałem się z suunto i w końcu oddali kasę - zegarek nie odbiera sygnału z pasa, kiedy ręce mam z tyłu. W końcu oddali ale tylko dlatego, że w instrukcji nie było napisane, że nie odbiera za plecami. Teraz mam polara RCX 5 i obie chwalę.
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: romekjagoda » pn września 26, 2016 12:43

Toudi pisze:Ja się przewróciłem 31 lipca pierwszy raz od 3 lat (nie liczę podparć i innej drobnicy bez obrażeń). I co - żałuję, że przez te 3 lata jeździłem bez ochraniaczy.
Do Belrlina jadę w ochraniaczach.
Co do zegarków, to przez rok przepychałem się z suunto i w końcu oddali kasę - zegarek nie odbiera sygnału z pasa, kiedy ręce mam z tyłu. W końcu oddali ale tylko dlatego, że w instrukcji nie było napisane, że nie odbiera za plecami. Teraz mam polara RCX 5 i obie chwalę.

Toudi, bardzo ważne info o tym suunto! - mi się one podobają, bo sa dobre tez na narty, ale jeśli nie odbierają za plecami to dupa straszna :(
Który model miałeś? Wszystkie suunto tak mają czy tylko któraś seria?

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: Toudi » śr września 28, 2016 7:58

Ja miałem suunto quest.
To było z 2 czy 3 lata temu - patrzyłem i jest mnóstwo innych modeli teraz.
Ktoś mi mówił, że jak nie ma wyraźnie napisane, że do pływania, to nie będzie odbierał.
Może coś w tym twierdzeniu jest, bo jednak propagacja fal EM w wodzie jest słabsza i jak nie odbiera w wodzie, to przez ciało też sygnał nie dotrze.
Patrząc po innych, to najpopularniejsze są polary i garminy.
Pozdrawiam
Piotr

romekjagoda
Posty: 44
Rejestracja: śr sierpnia 10, 2016 12:48
Moje rolki: PS R2 (4x100mm) / Salomon 4x78
Jeżdżę od: 02 sty 2002

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: romekjagoda » pt września 30, 2016 11:24

Kumpel ma Garmina i jest super zadowolony (właśnie kupił). Fajne dają z tym apki do monitoringu treningów, etc.
Polar budzi zaufanie, bo była to bodaj pierwza marka która rozwijała te monitorki już w latach 90tych (wtedy gdy trenowałem kolarstwo patrzyliśmy na to z podziwem, jak seniorzy sobie z polarami śmigali), ale wzornictwo mają bardzo 'medyczne'.

Co do Suunto to podoba mi sie seria Fenix i Ambit, ale muszę sprawdzić, czy się nada do pływania. W tej chwili korzystam z podstawowego Geonaute (marka Decathlonu) który jest b. ograniczony i którego kupiłem żonce, ale jej się nie podobał, więc teraz odziedziczyłem. Mam wątpliwości co do jego dokładności, bo skubaniec kiedyś pokazywał mi rano tętno spoczynkowe 32 (owszem, zaraz po przebudzeniu, spałem całą noc z zegarkiem na ręku), co jakkolwiek pochlebne, to jednak mało prawdopodobne, bo sugerowałoby że mam życiową formę i jestem na poziomie najlepszych zawodowców. A tak raczej nie jest ;)

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Nowe zegarki sportowe - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: wasyl » wt kwietnia 25, 2017 7:17

Po roku użytkownia Polar V800 to mogę powiedzieć, że maksymalna trasa jak monitoring i sledzenie to max 24h co moim zdaniem jest bardzo dobry wynik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”