RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Post autor: guja » pt lipca 25, 2014 11:13

Witam , mam możliwość zakupu kolejnych rolek tj. RB tempest z szyna 4x90mm z kołami supreme bądź też powerslide r4 .
Aktualnie jeżdżę na RB crossfire 90mm ale nie czuje się w nich dobrze - duza waga oraz wysoki liner nie przypadł mi do gustu.

Co będzie lepsze , miękki biegowy but R4 , czy twardy ale fitnesowy tempest. Na początek musze jeździć na fabrycznych kołach 90mm ale szynę zawsze będzie można wymienić wraz z czasem.

Oraz czy koła z modelu Tempest 2014 czyli supreme są faktycznie lepsze niż z poprzednich modeli czy to tylko bełkot marketingowy ?
Ostatnio zmieniony wt lipca 29, 2014 2:09 przez guja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: Pinnhead » pt lipca 25, 2014 12:44

Chcesz porównania rolki fitnessowej do rolki z przejściowym butem z fitness do jazdy szybkiej. Obie rolki pewnie są bardzo dobre ale zależnie do czego - i tu powinieneś sobie sam odpowiedzieć najpierw czego oczekujesz od rolek, jak dobrze jeździsz, do czego zmierzasz w przyszłości. Bo te dwie rolki to dwie różne klasy.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: _blues_ » pt lipca 25, 2014 7:24

Mi Tempesty całkiem dobrze się sprawują. Są wygodne i stosunkowo sztywne. Im więcej ważysz tym gorzej ci w nich będzie :D
R2/R4 jak próbowałem to była masakra, obcierały nogi masakrycznie, ale to indywidualna sprawa.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: zico » sob lipca 26, 2014 8:18

guja pisze:Witam , mam możliwość zakupu kolejnych rolek tj. RB tempest z szyna 4x90mm z kołami supreme bądź też powerslide r4 .
Aktualnie jeżdżę na RB crossfire 90mm ale nie czuje się w nich dobrze - duza waga oraz wysoki liner nie przypadł mi do gustu.

Co będzie lepsze , miękki biegowy but R4 , czy twardy ale fitnesowy tempest. Na początek musze jeździć na fabrycznych kołach 90mm ale szynę zawsze będzie można wymienić wraz z czasem.

Oraz czy koła z modelu Tempest 2014 czyli supreme są faktycznie lepsze niż z poprzednich modeli czy to tylko bełkot marketingowy ?
Sztywniejszy but w rolkach do jazdy szybszej to oczywista sprawa. Tam, gdzie są prędkości, to musi być na tą prędkością kontrola. Również ma być stabilność, tym bardziej, że dużo ważysz. Jak dużo ważysz, to masz też dużą siłę. Jak masz dużą siłę, to np. taką R4 będziesz wyginać jak chcesz (w rękach to nawet można zrobić). Jak będziesz wyginać, to będzie więcej się skupiać na równowadze i trzymaniu prosto nogi, niż na prawidłowej technice całego odepchnięcia i jazdy.
Bezdyskusyjnie wygrywa Tempest, a z Powerslide model C8.

Co do kół - tak, Supreme są lepsze od poprzedniej wersji, ale to jest taka lekka poprawa.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: guja » pn lipca 28, 2014 9:46

Hmmm no to jestem mocno zaskoczony, doczytałem ze R4 jest miękki ale że "miekkszy" niż tempest :shock: . To w takim razie do jakiego grona odbiorców jest skierowana rolka powerslida ?

Zico nawet ostatni model 2014 jest taki giętki ? i domyślam się że z modelem R2 jest analogicznie , trzymanie kostki jest na takim samym poziomie pomimo niższego buta.

Czyli dla amatora szybkiej jazdy lepiej pójść w tempesta?

Ps. wazę teraz 73kg to chyba nie tak znowu dużo.

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: Adi01 » pn lipca 28, 2014 1:00

_blues_ pisze: R2/R4 jak próbowałem to była masakra, obcierały nogi masakrycznie, ale to indywidualna sprawa.
Kilka lat temu mierzyłem R2 i jakoś mi nie "spasowały" więc wziąłem R4. Na początku owszem obcierały, ale wystarczyło skorygować ustawienie szyny. Używam ich do "codziennego tyrania" i nie narzekam - trzeci sezon w użyciu i jeszcze kilka pojeżdżą :wink:
guja, do jazdy szybkiej im niższy but tym lepiej ale są dwa warunki do spełnienia.
1) trzeba już w miarę dobrze jeździć
2) trzeba trochę wiedzieć o ustawianiu szyn, bez tego będzie masakra
Tempesty chwali wiele osób ale to koła 90mm, poszukaj raczej czegoś na podwoziu 4x100 albo 3x100+1x90.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: zico » pn lipca 28, 2014 5:40

guja pisze:Hmmm no to jestem mocno zaskoczony, doczytałem ze R4 jest miękki ale że "miekkszy" niż tempest :shock: . To w takim razie do jakiego grona odbiorców jest skierowana rolka powerslida ?

Zico nawet ostatni model 2014 jest taki giętki ? i domyślam się że z modelem R2 jest analogicznie , trzymanie kostki jest na takim samym poziomie pomimo niższego buta.

Czyli dla amatora szybkiej jazdy lepiej pójść w tempesta?

Ps. wazę teraz 73kg to chyba nie tak znowu dużo.
Tak, R4 jest bardziej giętka niż Tempest. R4, R2 zginam jedną ręką. Dla kogo skierowana? Szczerze: nie wiem. Wiem, że jeżdżą, ale też rzadko kto ma porównanie do innego, lepszego (i zazwyczaj droższego) modelu. Tempest ma sztywną skorupę, ale but wewnętrzny jest bardzo komfortowy. R4 nie ma buta wewnętrznego. W tej klasie są jeszcze inne, duże lepsze (sztywniejsze) buty: Powerslide C8, Bont Semi Race, Seba Marathon. Wszystkie te buty są droższe, spełniają kryteria butów szybkich, stabilizujących postawę, są sztywne. Zupełnie jak np. z butami do biegania, też potrzebujemy stabilizacji, a nie chyboczącego się buta.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: Adi01 » wt lipca 29, 2014 9:19

zico pisze: Wiem, że jeżdżą, ale też rzadko kto ma porównanie do innego, lepszego (i zazwyczaj droższego) modelu.
Akurat mam porównanie, R4 na co dzień Triple X2 na zawody. Wciąż twierdzę, że do codziennego tyrania bardziej nadają się buty z pogranicza fitness/sport. Typowe buty wyścigowe są bardzo dobre (lżejsze, sztywniejsze) do wyścigów ale każdy, kto jeździ w takich, wie z czym się to wiąże (nie mówię o kosztach) :wink:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: zico » wt lipca 29, 2014 1:35

Chodziło mi o porównanie R4/R2 vs Rollerblade Tempest, Powerslide C8 czy Bont Semi Race.

;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4

Post autor: guja » wt lipca 29, 2014 2:03

Panowie nie wychodźmy za daleko w sprzęt , wiem że są lepsze rolki np bardzo polecane Bont semi race ale wracając do tematu dla amatora jakim jestem zawężam wybór sprzętu do tych z tytułu.

Skoro ten R2 jest tak miękki to jak to się będzie mieć np: do moich obecnych crossfire ? Bo nie sadze aby się na tym gorzej jeździło , szczególnie ze para rolek będzie lżejsza o prawie 800g :) ~1290 vs ~1670g
Może ta jego miękkość to zaleta że bdb dopasowuje się do stopy bez formowania? Bo rozumiem że górna cześć buta jest miękka a co z samą pięta i spodem buta?
Orientuje się ktoś ile dokładnie ile + - ważą tempesty?

Tak czy tak z góry dziękuje za każda informację i wyrozumiałość. Ciężko kupić coś co się nawet na oczy nie widziało :roll: ale i tak razem damy radę.

btw po osobistym zmacaniu powerslida icon w 100% zrozumiałem zasade że każdego twardego buta trzeba przymierzyć przed zakupem ;)

seb.roll
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: czw marca 27, 2014 11:23
Moje rolki: bont semi-race
Jeżdżę od: 15 paź 2013

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Post autor: seb.roll » wt lipca 29, 2014 2:54

Sztywność i stabilność jest dużo ważniejsza niż waga rolek. Tak naprawdę to dopiero po wizycie u Zico to zrozumiałem chociaż wydawało mi się, że dokładnie wiem o co chodzi. Nic nie wykombinujesz wirtualnie i uwierz na słowo, że dopiero przymiarka i porównanie kilku modeli na własnej stopie da Ci jakiś obraz. Ja jechałem pół Polski, kupiłem super rolki za naprawdę dobra cenę, dużo się też dowiedziałem, a najważniejsza lekcja to ta, żeby samemu w tej kwestii nie kombinować;) Wyjechałem z jedną parą rolek, a dzięki wizycie mam teraz dwie. Moje poprzednie rolki bont semi-race są dużo wygodniejsze i odrobinę szybsze nawet. Dzięki radom mogłem je wreszcie odpowiednio dopasować:)

lobson
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwietnia 20, 2014 8:47
Moje rolki: Schankel Spear 4x100
Jeżdżę od: 02 sty 1997

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Post autor: lobson » śr lipca 30, 2014 1:32

Nie wiem jak R2 i R4 ale przymierzałem u Zika luigino strut. Totalnie miękki but, wygodny jak kapcie... ale po 2 miesiącach jazdy w betonowym bucie schankel spear doceniam zalety. I wiem, że głupio bym zrobił wybierając te wygodne. A namówił mnie Zico.

Wybierz Tempesty.

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Post autor: _blues_ » śr lipca 30, 2014 6:07

Jako użytkownik Tempestów...

Co z ich linerem? W moim wypadku szybko ulega "degradacji" i ogólnie jest słabiutki. Nowy jest drogi, jego kupowanie świeżego trochę mija się z celem... Jakieś rady tutaj? Jakieś zamienniki ktoś stosował? Jakieś wypełnienia? Ennui używam, ale one też nie należą do super trwałych (po tym sezonie jedna "skarpetka" ma grubość papieru).

guja
Posty: 31
Rejestracja: sob marca 22, 2014 9:07
Jeżdżę od: 02 sty 2006

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Post autor: guja » wt sierpnia 05, 2014 11:01

panowie aktualnie dojechały do mnie tempesty i .... zonk na dzień dobry.

ubieram buty i nogi gna mi się na zewnątrz, myślę - dawno nie miałem rolek na nogach ale zakładam stare sparki i co ? stoję na nich idealnie prosto.
w tempestach jest regulacja ale od jakiego punktu wyjsc ? naczytałem sie trochę tutaj

https://pl-pl.facebook.com/zicoracing/p ... 2888526704

aczkolwiek znalazłem na rolkach z przodu taki paseczek na jednym i drugim bucie , po ustawieniu szyny po środku tego paska jest mniej wiecej jak z opisu powyżej ale dalej czuje się niepewnie na rolakach.
Czy śruby rolki można uznać za oś rolki i od nich brać poprawki ?

zamiast się cieszyć nowym sprzętem to tylko siedzę i kręcę i nic nie mogę poprawić.
sparki jak i crossfire pasowały odrazu a tutaj ...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RB tempest 90 vs Powerslide r4/r2

Post autor: zico » wt sierpnia 05, 2014 11:10

Tempesty mają niższy but niż Spark czy Crossfire, jest to po to, żeby można było dalej pchać nogę przy odepchnięciu.
Ćwiczenia stabilizacyjne, równowagi - to na pewno pomoże, jeśli nogi wyginają się i do wewnątrz jak i na zewnątrz.
Ustawienie szyny jest wskazane, jeśli nogi wyginają się w jednym z kierunków: do wewnątrz lub na zewnątrz.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”