kupno nowych łożysk

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

modrzej111
Czterokółkowiec
Posty: 68
Rejestracja: pn kwietnia 25, 2011 8:52
Moje rolki: Rollerblade Speedmachine 100Rx
Jeżdżę od: 02 sty 2007
Lokalizacja: Chojnice

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: modrzej111 » wt lutego 11, 2014 8:17


Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: Pinnhead » wt lutego 11, 2014 8:21

Raczej nie, 5mm różnicy na średnicy kółka dużo nie dadzą. Zico raczej miał na myśli jakość i technologię wykonania kółek, twardość, profil, stopień zużycia (nowe kółka lepiej jeżdżą niż starsze) - takie tam. Co do tych kółek się nie wypowiem bo nie miałem natomiast matter to raczej dobra firma ;) Kwestia czy te dodatkowe mm wejdą w szynę to inna sprawa.
Więcej uzyskasz jeśli przesiądziesz się ze swoich dobrych kółek i założysz najgorsze marketowe badziewie i pojeździsz tak pół sezonu a później zmienisz koła na te co masz teraz. Zobaczysz jak skoczą ci wyniki. Dosłownie jak pies spuszczony ze smyczy. Koleżanka tak właśnie jeździła a później założyłem jej swoje stare, zjeżdżone kółka powerslide'a i nie mogłem jej dogonić a wcześniej robiłem wokół niej kółka. 2 sprawa to technika jazdy, nie wiem jak z nią stoisz ale z tego co zauważyłem tu na forum nawet najlepsi zawsze mają coś z tym do zrobienia i poprawienia - to też dużo daje jak zauważyłem po sobie nawet.
Ostatnio zmieniony wt lutego 11, 2014 9:00 przez Pinnhead, łącznie zmieniany 2 razy.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

modrzej111
Czterokółkowiec
Posty: 68
Rejestracja: pn kwietnia 25, 2011 8:52
Moje rolki: Rollerblade Speedmachine 100Rx
Jeżdżę od: 02 sty 2007
Lokalizacja: Chojnice

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: modrzej111 » wt lutego 11, 2014 8:32

to czy wejdą zobaczę już u mnie w mieście w sklepie :P
a ta twardość f2 to jak to wygląda?

Awatar użytkownika
Pinnhead
Prześcigant 4x100mm
Posty: 333
Rejestracja: czw września 19, 2013 9:58
Moje rolki: 3 i 4 kółkowe :P
Jeżdżę od: 02 lip 1997

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: Pinnhead » wt lutego 11, 2014 8:35

Nie zauważyłem, że napisałeś i edytowałem - czyt powyżej, a twardości kół w google :P np tu viewtopic.php?f=5&t=4656
Ostatnio zmieniony wt lutego 11, 2014 8:58 przez Pinnhead, łącznie zmieniany 1 raz.
Aktualnie jeżdżę na: Xsjado własny freeride setup, Powerslide Phuzion7, Luigino Sting

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: zico » wt lutego 11, 2014 8:53

modrzej111 pisze:duża różnice bym odczuł miedzy kółkami 100mm a kółkami 104 mm ?
Nie na wielkości byś odczuł różnicę, tylko na jakości kół. Nie czytaj tego, co masz napisane na szynie, tylko zaufaj tym, co jeżdżą szybciej już od długiego czasu.
Trochę kół w życiu przejeździliśmy i w 100% jest pewne, że 100mm marki X jest szybsze niż 100mm marki Y.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: Doody » wt lutego 11, 2014 12:35

A moje zdanie jest takie (ale pamiętaj to tylko moje zdanie, bo nie chce mi się rozpisywać na temat możliwości - z resztą koledzy wyżej już prawie wszystko napisali):
- łożyska REDS BONES (jeśli nie jeździsz po mokrym łożyska możesz czyścić około raz na 300-500km, a jeśli po mokrym to od razu po powrocie z jazdy)
- koła AM-Wing (twardość w zależności od twojej wagi)

... i pojechał w nowy sezon (stosunkowo tanio i dobrze)
Ostatnio zmieniony wt lutego 11, 2014 12:40 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: waluś » wt lutego 11, 2014 12:40

Doody pisze: - łożyska REDS BONES
- koła AM-Wing (twardość w zależności od twojej wagi)
Też na tym zestawie jeżdzę :)

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: Doody » wt lutego 11, 2014 12:52

Zapomniał bym jeszcze o dobraniu odpowiednio szerokich tulejek.

A prawda jest taka: REDS BONES dobrymi łożyskami są - lepszych nie potrzebujemy w miękkim bucie (i w twardym też na moim poziomie nie potrzebuję), a AM-Wingi mają dobre tłumienie drgań, dobrą cenę i niezłą trwałość. Można oczywiście kupić tanie shenkele które toczą się jak drewniane klocki lub drogie Mattery G13 czy MPC przy których na miękkim bucie różnica w szybkości będzie niezauważalna. AM-Wing to sprawdzony przez wielu kompromis pomiędzy ceną i jakością.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

modrzej111
Czterokółkowiec
Posty: 68
Rejestracja: pn kwietnia 25, 2011 8:52
Moje rolki: Rollerblade Speedmachine 100Rx
Jeżdżę od: 02 sty 2007
Lokalizacja: Chojnice

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: modrzej111 » pn kwietnia 28, 2014 5:24

Zico na samym początku tego postu napisałeś, że sa to łożyska dla lżejszych osób tzn ile kg trzeba mieć aby zakwalifikować sie do tej grupy osób?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: kupno nowych łożysk

Post autor: zico » pn kwietnia 28, 2014 8:46

Trudno określić w kg, bo jeszcze należy wziąć pod uwagę typ jazdy, częstotliwość dbania o łożyska, nawet technikę odepchnięcia.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”