Rolki do 1000zł

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Rolki do 1000zł

Post autor: cactus » wt sierpnia 20, 2013 12:03

Witam,
Potrzebuje pomocy w doborze rolek.
Do tej pory jeździłem w softbucie od K2 na kołach 80mm, później było kilka lat przerwy i powrót do rolek w tym sezonie. Wybór tym razem padł na Powerslide Phuzion na kołach 84mm. Śmigam 3x w tygodniu robie ok 100km/tydz. Najdłuższy przejazd to 45km w 2h, przy czym co 1200m nawrót o 180*.
Można powiedzieć zajawiłem się na jazde długą i szybką.
Jeśli chodzi o wygode zdecydowanie softbut od k2 lepiej mi leżał.
Myśle nad czymś na 100mm kołach (ewentualnie 90mm ale to minimum), raczej w wysokim bucie - nie miałem okazji przymierzyć niskiego i boje się zaryzykować, nie wiem jak z wygoda w takim bucie? Ewentualnie jeśli przesiadka na niskie nie byłaby skokiem na głęboką wode mógłbym podjechać te 300km żeby przymierzyć.
Jeśli to ma jakieś znaczenie - 193cm /97kg
Z góry dzięki za pomoc.

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: waluś » wt sierpnia 20, 2013 4:04

Jak robisz 45km w takim czasie to zdecydowanie jesteś gotowy na niski but. Gorzej z kasą. 1000 zł to za mało ale 1500 już możesz mieć przyzwoity zestaw. Kolejnym problemem to kończący się sezon a w związku z tym ograniczona dostępność rozmiarówki. Na pocieszenie mogę dodać że z takim podejściem i wynikami masz świetlaną przyszłość w jeździe szybkiej. Pozdroll

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: cactus » wt sierpnia 20, 2013 5:32

Raczej przyszłości z jazdą nie wiąże... chciałbym ale niestety - 26lat, żona, dziecko to chyba za późno na zaczynanie przygody z tym sportem na poważnie... dodatkowo miejsce zamieszkania nie sprzyja... totalne zadupie - krynica-zdrój jest ok dla kuracjuszy nie rolkarzy - brak klubów, torów, rolkarzy...
Chciałbym jedynie powalczyć z samym sobą, poprawiać wyniki, nacieszyć się jazdą. Może kiedyś uda się wyskoczyć na jakiś maraton do krakowa ale wtedy na bank wyjdzie brak umiejętności jazdy w grupie...
Sezon się kończy ale ja szukam czegoś na przyszły.
Niski but to już chyba trzeba mierzyć?
A co myślisz o tych: <nie podajemy linków>/k2-radical-100-marato ... 51651.html


Edit/ intryguje mnie to że chwalisz mój rezultat. I gdybyś nie był jedyną osobą pomyslałbym że to sarkazm. Wg endomondo moja max. prędkość to 35,4km/h teren płaski. Czy na kołach 84mm to przyzwoity wynik? Nie wykluczone że to błąd pomiaru aplikacji bo odbiega od normy o prawie 5km jednak prędkości rzędu 30km/h nie są rzadkością. I jeszcze jedna kwestia, zakładając że robie maraton w 2h wykonując co 1200m nawrót jaki w przybliżeniu mógłbym uzystać czas bez nawrotów. Chodzi mi o określenie w przybliżeniu czy ucieka mi przez to 10 czy 30minut...
Jeśli to nie ten dział i robie bałagan prosze moderatora o przeniesienie.

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: waluś » wt sierpnia 20, 2013 7:13

To bardzo dobry wynik. Na wyścigu myślę że byś urwał 15 minut. Jadąc z grupą co najmniej 20. (To takie moje subiektywne obliczenia podparte tym jak długo jade 21km na Twisterach koła 80mm a jak długo na niskim bucie koła 100mm). Na kołach 100 to myślę że 1.30h byś zrobił bez żadnego problemu. Ja zacząłem w wieku 32lat jeździć na szybkich tak na poważnie i wciąga mnie coraz bardziej bo mimo że robię słabe czasy.

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: Doody » wt sierpnia 20, 2013 8:40

1) Niski but KONIECZNIE trzeba przymierzyć i to nie jeden tylko wiele różnych.
2) 1k zł to za mało na zestaw 4x100 z niskim butem, a ile będzie trzeba wydać będzie wynikało z pkt.1 (czyli tego jaki but będzie Ci leżał na nodze)
3) 26lat hmmm no Mistrza Świata raczej nie zrobisz, ale na przejechanie maratonu nigdy nie jest za późno ( zobacz w tym linku wyniki i roczniki urodzenia http://www.online.datasport.pl/results8 ... N_OPEN.pdf)
4) jeśli masz kupić niski but który nie będzie Ci leżał lepiej kub wysoki!
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: cactus » ndz sierpnia 25, 2013 6:20

Więc tak - dziękuje wszystkim za udział w dyskusji. Zainteresowaliście mnie tematem zawodów i jeśli nie zdąże w tym roku to w przyszłym na pewno jakiś maraton zalicze.

Wracając do moich rozterek odnośnie nowego zakupu...
Zdecydowałem aby nie pchać JESZCZE nóg w płytkie buty.
Wybrałem dwa modele - wg mnie faworyci w tym przedziale cenowym.
Mianowicie K2 Radical 100 i Rollerblade Tempest 100. (chyba że polecicie coś innego).
Przeznaczenie to jazda myśle że 2x w tygodniu po 30-45km.
Zakładając że moge je mieć w tej samej cenie które mam wybrać i jakie argumenty za tym przemawiają. Niestety nie będe mógł mierzyć. Zakupy via internet.
Z góry dzięki za pomoc ;)

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: _blues_ » ndz sierpnia 25, 2013 8:27

hmmm...
Skoro i tak wysyłkowo to może byłbyś to zaaranżować tak, żeby oba modele mieć w tym samym czasie i zwrócić ten, który odpadnie z eliminacji? :)
Wada: "ciut" więcej gotówki zablokowane.
Zaleta: wybierzesz ten, który będzie ci lepiej pasował

Awatar użytkownika
cactus
Czterokółkowiec
Posty: 74
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 4:19
Moje rolki: Tempest
Jeżdżę od: 01 kwie 2007

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: cactus » ndz sierpnia 25, 2013 8:50

Dobry pomysł! Ale nie wiem czy przejdzie bo nie przelewa mi się a to będą czwarte rolki w rodzinie w tym sezonie więc możesz sobie wyobrazić reakcje mojej żony... a łazienka czeka na remont ;D
Wolałbym jednak usłyszeć jakieś opinie od kogoś kto w mniejszym lub większym stopniu ogarnia temat tych modeli. Spotkałem się z opiniami jakoby K2 stało się ostatnio mniej solidne w wykonaniu, słyszałem również że ten radical ma zbyt miękkiego buta jak na koła setki. Z Rollerblade nigdy nie miałem styczności i do niedawna stawiałem tę firme na trzecim miejscu (w kategorii rolek fitness) za PowerSlide i K2 ale przeczytałem wiele dobrego na temat ich sprzętu i nie ukrywam na chwile obecną jestem delikatnie ale jednak za Tempest'ami.

Awatar użytkownika
_blues_
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 136
Rejestracja: pn lipca 08, 2013 7:16
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki do 1000zł

Post autor: _blues_ » pn sierpnia 26, 2013 10:06

Tia, z żonami tak już jest ;)

Tempesty mają generalnie bardzo dobrą opinię, to następcy "SpeedMachine", które były bardzo chwalone. Moja żona je ma i wybitnie sobie chwali.
O K2 nic nie wiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”