Jakie rolki wybrać?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

miCz
Posty: 2
Rejestracja: śr marca 21, 2012 7:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Jakie rolki wybrać?

Post autor: miCz » śr marca 21, 2012 8:06

Witam, jako, że to mój pierwszy post proszę o nie zjechanie mnie za bardzo ;)

Otóż, chciałbym zakupić moje pierwsze własne rolki do jazdy rekreacyjnej. Potrafię jeździć i chciałbym aby mój zakup przetrwał kilka sezonów. Nie zamierzam dużo jeździć - weekendowe wypady, ewentualnie kilka razy w tygodniu przy ładnej pogodzie. Przeglądając forum nie zauważyłem wypowiedzi o takich rolkach. Może podam kilka ciekawych wg mnie pozycji a Was koledzy proszę o kilka słów na temat poniższych modeli:

<nie podajemy linków>/show_item.php?item=2218060306
<nie podajemy linków>/rollerblade-2012-rolk ... 14459.html
<nie podajemy linków>/rolki-elite-top-ii-90 ... 19387.html
<nie podajemy linków>/rolki-tempish-elite-t ... 86239.html
<nie podajemy linków>/rolki-roller-derby-ve ... 60361.html

Proszę spojrzeć fachowym okiem na komponenty oraz jakość wykonania - nie chcę aby rozpadły się po 1 sezonie. Do wydania mam max 400zł.

Kolejne pytanie o rozmiar: lepiej kupiś takie na styk (jak w przypadku butów narciarskich) i poczekać aż się rozbiją czy lepiej brać o kilka mm większe? Podpowiem, że stopa mi już nie rośnie.
Dalej: czytałem o łożyskach. Czy warto inwestować w abec9 czy nie ma to za bardzo znaczenia w fitnesowej jeździe?

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem, odpowiedzi oraz podpowiedzi co wybrać.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie rolki wybrać?

Post autor: zico » śr marca 21, 2012 9:40

miCz pisze:Dalej: czytałem o łożyskach. Czy warto inwestować w abec9 czy nie ma to za bardzo znaczenia w fitnesowej jeździe?
Od razu będzie ostro ;) Gdzie czytałeś? :) Łożyska to ostatni komponent na którym się skupia. But, szyna, kółka - to jest podstawa!

Ile ważysz?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

miCz
Posty: 2
Rejestracja: śr marca 21, 2012 7:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Jakie rolki wybrać?

Post autor: miCz » śr marca 21, 2012 1:45

Ważę 89

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”