Telefony a sprzęt do treningu

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Krzysztof
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 697
Rejestracja: pn maja 15, 2006 12:53
Moje rolki: Grelowski
Jeżdżę od: 01 cze 2002
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Krzysztof » śr kwietnia 18, 2012 10:49

Mnie na Xperii x8, zawiesił się runkeeper i po zresetowaniu okazało się, że dystans wyniósł 0km :(
I jakie było moje zdziwienie, gdy po wysłaniu kolejnego zapisu z jazdy rowerem na stronie był też ten z zawieszenia się aplikacji (aplikacja nie reagowała na naciskanie przycisków).
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: wasyl » śr kwietnia 18, 2012 11:17

Janusz pisze:Cześć,
Ja jeździłem z Endomodo, najpierw z wersją darmową, potem pro. No nawet. Ale z racji zawodowego grzebania w statystyce i metodach ilościowych brakowało danych do jarania się po treningu. Więc przeskoczyłem na Sports Track Live, potem na wersję pro, odpłatną. Do tego drogą kupna zza Oceanu dorzuciłem odbiornik/nadajnik BT tętna, Zephyr HxM. W sumie wyszło coś pod pięset naszych. Ładuje się przez złączkę po USB i starczy na jakieś 12h zapisu. Teraz aparat: z Xperia X10 było w kratkę i z dokładnością sygnału GPS i z samym zapisem. Po przesiadce na Xperia arc jest cacy, szybszy procek, więcej pamięci, stabilniej działający system i daje radę. Czytam też, żkolarze chwalą Samsungi od Galaxy jedynki wzwyż. Oczywiście na bieżąco koryguje sygnał z niebios połączeniem z nadajnikami naziemnymi przez internet/via GSM. Załączam próbkę z niedawnej Polskaterowej jazdy po trasie technicznej wzdłóż S8: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/541926 oraz wielkanoc rowerowo: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/560282. Nie zawsze jest tak różowo jednak, zdarzają się babole: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/570154, tu np. Nie wiem zupełnie z jakiego powodu zapis zawiesił się na pół godziny, a tak ładnie cisnąłem.... Trzymałem aparat na plecach w kieszeni z kartą do Reno, może od tego jakaś zmyłka, hmm? Zdarzają się restarty, ale coraz lepiej to działa w kolejnych wersjach Androida. Po przesiadce z WM po wielu latach użytkowania wreszcie te urządzenia zaczynają być przydatne.
Jeszcze jedno: pomimo deklaracji Polara i HxM pasek piersiowy z Polara RS300x nie łączy się z Androidem (po BT). Sprawę wałkowałem przed zakupem Zephyra na forum Polara i XDA Developers, ale rozwiązania nikt tam nie znalazł. Nie wiem czy teraz Polar ruszył sprawę, bo było to jakieś pół roku temu.
Gdzie kupowałeś HxM ?

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: wasyl » śr kwietnia 18, 2012 11:19

Też uzywam tego cuda.
Nawet PL mam ;)

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: pz34 » czw kwietnia 19, 2012 8:19

Ciekawie wygląda to podsumowanie. Dodać kilka zdań opisu i masz kompletny dziennik treningowy.
Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Janusz » czw kwietnia 19, 2012 9:41

wasyl pisze:
Janusz pisze:Cześć,
Ja jeździłem z Endomodo, najpierw z wersją darmową, potem pro. No nawet. Ale z racji zawodowego grzebania w statystyce i metodach ilościowych brakowało danych do jarania się po treningu. Więc przeskoczyłem na Sports Track Live, potem na wersję pro, odpłatną. Do tego drogą kupna zza Oceanu dorzuciłem odbiornik/nadajnik BT tętna, Zephyr HxM. W sumie wyszło coś pod pięset naszych. Ładuje się przez złączkę po USB i starczy na jakieś 12h zapisu. Teraz aparat: z Xperia X10 było w kratkę i z dokładnością sygnału GPS i z samym zapisem. Po przesiadce na Xperia arc jest cacy, szybszy procek, więcej pamięci, stabilniej działający system i daje radę. Czytam też, żkolarze chwalą Samsungi od Galaxy jedynki wzwyż. Oczywiście na bieżąco koryguje sygnał z niebios połączeniem z nadajnikami naziemnymi przez internet/via GSM. Załączam próbkę z niedawnej Polskaterowej jazdy po trasie technicznej wzdłóż S8: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/541926 oraz wielkanoc rowerowo: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/560282. Nie zawsze jest tak różowo jednak, zdarzają się babole: http://www.sportstracklive.com/track/de ... ing/570154, tu np. Nie wiem zupełnie z jakiego powodu zapis zawiesił się na pół godziny, a tak ładnie cisnąłem.... Trzymałem aparat na plecach w kieszeni z kartą do Reno, może od tego jakaś zmyłka, hmm? Zdarzają się restarty, ale coraz lepiej to działa w kolejnych wersjach Androida. Po przesiadce z WM po wielu latach użytkowania wreszcie te urządzenia zaczynają być przydatne.
Jeszcze jedno: pomimo deklaracji Polara i HxM pasek piersiowy z Polara RS300x nie łączy się z Androidem (po BT). Sprawę wałkowałem przed zakupem Zephyra na forum Polara i XDA Developers, ale rozwiązania nikt tam nie znalazł. Nie wiem czy teraz Polar ruszył sprawę, bo było to jakieś pół roku temu.
Gdzie kupowałeś HxM ?
Ze strony Amazona: http://www.amazon.com/Zephyr-HxM-Delive ... B002PL33AQ, dotarło w 4 dni.

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: Janusz » czw kwietnia 19, 2012 9:44

pz34 pisze:Ciekawie wygląda to podsumowanie. Dodać kilka zdań opisu i masz kompletny dziennik treningowy.
No i tak właśnie czynię od prawie czterech lat: do arkusza Excela wpisuję pozostałe szczegóły, na końcu link do STL i mam komplet.

pz34
Prześcigant 4x110mm
Posty: 401
Rejestracja: ndz sierpnia 29, 2010 8:06
Moje rolki: Tarrega

Re: Telefony a sprzęt do treningu

Post autor: pz34 » pt kwietnia 20, 2012 10:59

Skoro My mamy dostęp do takiego sprzętu (chodzi mi o całość jako pomoc treningowa) to jaki mają sprzęt Ci najlepsi? Przecież tu nie trzeba nic robić, wystarczy tylko włączyć i wyłączyć i masz praktycznie wszystko do oceny treningu. Kiedyś jarałem się jak miałem Garmin Etrex bo mogłem sobie zobaczyć prędkość, potem nabyłem pierwszy pulsometr ale wszystko to kosztowało masę kasy i jeszcze trzeba było przepisywać dane do dziennika. A teraz…szok!!! To jest właśnie plus masowej produkcji np. w Chinach bo dzięki małym żółtym rączkom mamy coraz tańsze technologie.
Pozdrawiam
Łukasz

wasyl
Prześcigant 4x100mm
Posty: 321
Rejestracja: ndz czerwca 06, 2010 11:15
Moje rolki: Shankel Blade / Twister
Jeżdżę od: 02 sie 2009
Lokalizacja: Wrocek

Re: Telefony a sprzęt do treningu mysleć jakie zab

Post autor: wasyl » pt kwietnia 20, 2012 11:09

Technologia to jedno - produkcja to drugie.
A któregoś dnia po wejściu GPS 2 dostaniesz komunikat opłać abonament ;).
Ale to fakt, że w przeciagu 20 lat postęp technologiczny, to co kiedyś zajmowało 2 boiska - masz w smatfonie ;).
Nawet nie chcę myśleć jakie zabawki mają wojskowi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”