Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

MrBanan
Posty: 16
Rejestracja: ndz sierpnia 28, 2011 3:26
Moje rolki: Schankel Gigue Ex
Jeżdżę od: 03 mar 2005

Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: MrBanan » ndz października 09, 2011 10:14

Szczerze powiem że wiele czytałem i nie znalazłem żadnego postu ani tematu w której ktoś narzekał by na tą firmę i na ten model .

Jeśli ktoś z was na nim jeździ jeździł/ jakby mógł to niech się wypowie :)

Czy warto kupić ten model na przejście na niski but ??

Czy może jakiś inny model ??

Jakie są jego plusy minusy ??

Byłbym wdzięczny jeśli by mi ktoś podał lokalizację profesjonalnego sklepu wrotkarskiego w Krakowie (nie musi być to dystrybutor firmy bont )


Dzięki Zico za wybicie mi z głowy rollerbladow :) :P

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: zico » ndz października 09, 2011 10:25

Maciej,

nie masz patrzeć OCZAMI, tylko wziąć sobie ten artykuł do serca: www.wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=4994

Lecisz po kolei po markach, a to... nie ma znaczenia. Buty musisz przymierzyć! Ktoś Tobie napisze, że te są świetne, bo mu leżą. Tak, leżą, ale JEMU, a nie Tobie.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

MrBanan
Posty: 16
Rejestracja: ndz sierpnia 28, 2011 3:26
Moje rolki: Schankel Gigue Ex
Jeżdżę od: 03 mar 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: MrBanan » ndz października 09, 2011 10:36

Własnie z tym przymierzaniem mam problem bo nie mam profesjonalnego sklepu w pobliżu. Szukam w Krakowie jakiegoś ale nie doszukałem się żadnego . Przyjechał bym do cb do Poznania ale za daleko mieszkasz :D . Jeśli ktoś zna jakiś lepszy sklep w (RZESZOWIE , KRAKOWIE I W OKOLICACH JASŁA) gdzie można kupić w miarę profesjonalne rolki przejściówki z dużego buta na niski to prosił bym o kontakt lub po prostu go tu napiszcie bo ja żadnego nie mogę znaleźć .

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: Mirek_83 » pn października 10, 2011 7:43

W Krakowie w weekend była impreza wrotkarska, na której kilku dystrybutorów wystawiło się ze sprzętem, była okazja przymierzenia wielu modeli. Jeśli nie możesz podjechać np: do Poznania to w kwietniu 2012 przy okazji maratonu krakowskiego powinno być paru przedstawicieli firm produkujących buty do jazdy szybkiej ze swoim asortymentem. Wtedy będziesz mógł zmierzyć i porównać interesujące Ciebie modele.

MrBanan
Posty: 16
Rejestracja: ndz sierpnia 28, 2011 3:26
Moje rolki: Schankel Gigue Ex
Jeżdżę od: 03 mar 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: MrBanan » pn października 10, 2011 2:16

Hmm do 2012 poczekać można ale czy niema w całym Krakowie żadnego takiego sklepu??? :shock:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: zico » pn października 10, 2011 2:21

Żeby przymierzyć kilka modeli niestety nie ma. To nie jest tani i łatwy biznes oraz trzeba się na nim dobrze znać, nie wszędzie znajdziesz pełen asortyment. Żeby dobrze dopasować musisz mieć co najmniej kilka modeli butów, które z oczywistych względów muszą być dostępne od ręki, przepraszam: na stopy :) To nie jest loteria.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

MrBanan
Posty: 16
Rejestracja: ndz sierpnia 28, 2011 3:26
Moje rolki: Schankel Gigue Ex
Jeżdżę od: 03 mar 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: MrBanan » pn października 10, 2011 6:05

Jak nie znajdę niczego z niskim to chyba wybiorę wysoki but w ostateczności :) albo poczekam faktycznie do kwietnia :d no nic jeszcze będę myślał :D .
No nic dzięki wam za porady :D i info :P a do cb zico jeszcze będę pisał na sklep albo na tel przedzwonie :D







Pozdrawiam Maciek :D

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: julek1967 » ndz października 16, 2011 8:32

z tą przymiarką to jest tak ; jak przymierzysz but i ci pasuje to jest to dopiero połowa sukcesu .teraz jeszcze trzeba by było w nim pojeżdzic i po godzinie takiej jazdy wszystko wyjdzie !!!! but dobrze lezy na nodze w spoczynku wcale nie gwarantuje całego sukcesu !! pozdro

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: zico » ndz października 16, 2011 8:57

julek1967 pisze:z tą przymiarką to jest tak ; jak przymierzysz but i ci pasuje to jest to dopiero połowa sukcesu .teraz jeszcze trzeba by było w nim pojeżdzic i po godzinie takiej jazdy wszystko wyjdzie !!!! but dobrze lezy na nodze w spoczynku wcale nie gwarantuje całego sukcesu !! pozdro
Są metody przymierzania, że but będzie leżeć lepiej niż tzw. "połowa sukcesu". Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że nawet 90%, a może nawet i jeszcze lepiej. Trzeba odpowiednio przymierzać, a i dany zawodnik musi rozumieć, na czym polega technika jazdy. Jak będzie mieć np:. źle dobrany cały zestaw (np. 4x110mm) i nie będzie przygotowany technicznie to jest niemal pewnikiem, że będzie ciąć po nogach górna cholewka niskich butów. Wszystko zależy nie tylko od butów, ale również od samego zawodnika i jego umiejętności.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

julek1967
Prześcigant 4x100mm
Posty: 320
Rejestracja: wt maja 27, 2008 4:17
Moje rolki: bont z 4x110
Jeżdżę od: 02 cze 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: julek1967 » ndz października 16, 2011 7:25

Zico ! jesteś za dużym optymistą.pewnie ,że złej baletnicy......, i ztym rantem to masz racje ,ale chodzi też o obtarcia wewnątrz .noga przacuje i nie ustrzeżesz sie obtarc.jest tak w normalnych butach do chodzenia,a co dopiero mówic o rolkach.zresztą sprawa i tak jest indywidualna: jedni w nowych butach śmigają bez obtarc a drudzy sie męczą-obtarcia na ahilesach ,kostkach itd . tak ,że zostane przy swoich 50/50 pozdro

mat123
Posty: 10
Rejestracja: sob października 01, 2011 10:45
Moje rolki: Rollerblade Racemachine

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: mat123 » ndz października 16, 2011 7:33

czesc,
w Krakowie mam ten sam problem z wymiana rolek na nowe, bo tez przymierzam sie do zmiany. Sklep NIECODZIENNI dopiero wprowadza jakis asortyment do jazdy szybkiej bo ostatnio kolka Matter nawet sie pojawily. Miejmy nadzieje ze moze cos ruszy z czasem. Z rolek szybkich mieli racemachine i tempish tylko ;) Moze sklep WHITE SPORTS (siedziba KKSW krak) ma dostep do marki Rollerblade? Jest sklep Bladeville gdzies na slasku, ale oni chyba sa dystrybutorami Powerslide tylko.
tyle wiem poki co :)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: zico » ndz października 16, 2011 9:05

julek1967 pisze:Zico ! jesteś za dużym optymistą.pewnie ,że złej baletnicy......, i ztym rantem to masz racje ,ale chodzi też o obtarcia wewnątrz .noga przacuje i nie ustrzeżesz sie obtarc.jest tak w normalnych butach do chodzenia,a co dopiero mówic o rolkach.zresztą sprawa i tak jest indywidualna: jedni w nowych butach śmigają bez obtarc a drudzy sie męczą-obtarcia na ahilesach ,kostkach itd . tak ,że zostane przy swoich 50/50 pozdro
Niekoniecznie Julek. Mam na co dzień z wieloma stopami do czynienia, siedzę w tym nie od dzisiaj. Obtarcia są spowodowane LUZEM, zresztą sama nazwa wskazuje - obtarcie jest wynikiem poruszenia / tarcia, czyli summa summarum luzu. Jakoś dziwnym trafem nie mam obtarć, a buty do jazdy szybkiej dobierałem sobie tylko i wyłącznie przymierzając! Przypadek? Nie. Ponieważ mając na nogach inne, to nie mogłem w nich wytrzymać dłużej niż 10 minut. Kwestia tj. napisałem poprzednio: dobrej przymiarki butów, kilku par. Nie wierzysz? Jeśli będziesz kiedykolwiek zmieniać sprzęt - zapraszam do mnie, zobaczysz na czym to wszystko polega.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: Herb » pn października 17, 2011 12:13

Oba sklepy w Krakowie mają dostęp do marki Rollerblade, ale zapomnij o przymiarce teraz - rolek już nie ma, a na sezon 2012 nie są jeszcze dostępne. Szczerze mówiąc, jak niski but od RB, to raczej Racemachine PRO (Luigino) niż zwykłe Racemachine. Przepaść w wykonaniu. Co nie znaczy, że Racemachine są jakieś tragiczne - po prostu nie każdemu pasują. Pro jednak nie znajdziesz w takim zwykłym sklepie który nie specjalizuje się w speedzie, bo to bardzo drogi but, nie dla każdego, ciężko sprzedać takie coś komuś "z ulicy". Wycieczka do Katowic może być opłacalna, bo blisko, a co by nie mówić o PSach, to nie są rolki złe, po prostu nie najlepsze. Możliwe, że znajdziesz coś dla siebie. Jak nie - kierunek Poznań ;)
mat123 pisze:WHITE SPORTS (siedziba KKSW krak)
Tylko sprostuję, jako były członek owego klubu, że ten sklep nie jest siedzibą klubu (i raczej nie utożsamiałbym jednego z drugim). Niektórym chyba wydaje się inaczej, ale papiery złożone w urzędzie mówią swoje.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: zico » pn października 17, 2011 8:05

Herb pisze:rolek już nie ma, a na sezon 2012 nie są jeszcze dostępne.
Rolki są dostępne, te na 2012 niczym się nie różnią od modeli z roku 2011. Wszystko pozostało to samo jeśli chodzi o Rollerblade. Problemem jest to, że w sklepie nie będzie szybko takiej oferty, dzięki której można przymierzyć kilka modeli i dobrać ten najlepiej pasujący. Dwa modele to zdecydowanie za mało.
Zwykły Racemachine jest dobry tylko pod względem wyglądu. Profil trzymania nogi praktycznie nie istnieje w tym bucie, jest płaski jak stół.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: Mirek_83 » pn października 17, 2011 9:20

zico pisze: Zwykły Racemachine jest dobry tylko pod względem wyglądu. Profil trzymania nogi praktycznie nie istnieje w tym bucie, jest płaski jak stół.
no coś Ty zico?! to SUPER but! zobacz kto w nim jeździł w poprzednim sezonie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”