Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: zico » pn października 17, 2011 9:23

Mirek_83 pisze:
zico pisze: Zwykły Racemachine jest dobry tylko pod względem wyglądu. Profil trzymania nogi praktycznie nie istnieje w tym bucie, jest płaski jak stół.
no coś Ty zico?! to SUPER but! zobacz kto w nim jeździł w poprzednim sezonie...
Wiem, że jeździła w nim część kadrowiczów, bo... wtedy nie było innych butów do wyboru :roll: A jak się poprawiły wyniki osób (!!!), które zmieniły buty Racemachine na inne, czytaj: lepiej trzymające. Szkoda, że duża część osób nie potrafi "przyjąć na klatę" (może nie rozumieją), że dobrze trzymający i zarazem sztywny but z automatu poprawia wynik. Fizyki się nie oszuka. Czasami jest niedużo lepszy wynik, czasami jest duży przeskok - tj. w treningu. Ktoś, kto zaczyna ma od razu skok do przodu, a ktoś kto osiągnął już wyśrubowane wyniki, skoczy do przodu nieznacznie. Dobry but jednak na pewno poprawi osiągi.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: Toudi » pn października 17, 2011 10:49

Buty to śliski temat. Zdarza się, że jeden powie g...no a drugi powie "super", niemniej trzeba pamiętać, że dopasowanie buta zależy od wielu czynników i dlatego opinie innych mogą być mało istotne.
Moja jest taka, że nie kupiłbym racemachine, bo koła, łożyska, płozy wpływają na wynik ale to but wpływa wprost na wygodę i radość z jazdy. Dlatego wszystko oprócz buta mam tanie a buty kupiłem najlepsze, na jakie mogłem sobie pozwolić. I nie były to racemachiny, bo mam chudą kostkę, wąską stopę a ten but ma praktycznie niewyprofilowaną piętę, jak trzewiki na zimę.
Wcześniej miałem problade, czyli but, który chyba tylko wyglądem zewn. i wiązaniem różni się od racemachine i zmieniłem go ,kiedy obejrzałem sobie zdjęcia z jednych zawodów, gdzie na każdym miałem inaczej nachyloną do nawierzchni goleń niż buta. Po prostu noga swoje a but swoje. Oczywiście żaden ze mnie zawodnik czy mistrz techniki jazdy ale nie widzę powodu, żeby jeszcze walczyć z butem.
Niemniej ci którzy mają lepszą technikę jazdy, sztywniejszą kostkę na pewno sobie w nich lepiej radzą niż ja sobie radziłem. Może nawet wcale im to nie przeszkadza. Jeśli do tego mają szerszą stopę i grubsze kości, to mogą być z racemachine bardzo zadowoleni.
I dlatego temat butów jest śliski, stąd nie kierowałbym się przy zakupie butów tym, kto w nich jeździ, szczególnie, że odlewy też są robione w skórce półkowych butów a teamy producenckie od tego są, żeby promować.
Pozdrawiam
Piotr

radzioool
Posty: 48
Rejestracja: sob maja 01, 2010 11:49
Jeżdżę od: 12 lip 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: radzioool » pn października 17, 2011 6:48

skoro to jest post o bontach a temat nieco się rozszerzył to ja mam pytanie odnośnie bontów...czy jest ktoś kto mi powie czy duża jest różnica pomiędzy 'bont z" a "bont vaypor" ?

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: Bont Cheetah 3pkt

Post autor: WFH » pn października 17, 2011 6:59

zico pisze:
Mirek_83 pisze:
zico pisze: Zwykły Racemachine jest dobry tylko pod względem wyglądu. Profil trzymania nogi praktycznie nie istnieje w tym bucie, jest płaski jak stół.
no coś Ty zico?! to SUPER but! zobacz kto w nim jeździł w poprzednim sezonie...
Wiem, że jeździła w nim część kadrowiczów, bo... wtedy nie było innych butów do wyboru :roll: A jak się poprawiły wyniki osób (!!!), które zmieniły buty Racemachine na inne, czytaj: lepiej trzymające. Szkoda, że duża część osób nie potrafi "przyjąć na klatę" (może nie rozumieją), że dobrze trzymający i zarazem sztywny but z automatu poprawia wynik. Fizyki się nie oszuka. Czasami jest niedużo lepszy wynik, czasami jest duży przeskok - tj. w treningu. Ktoś, kto zaczyna ma od razu skok do przodu, a ktoś kto osiągnął już wyśrubowane wyniki, skoczy do przodu nieznacznie. Dobry but jednak na pewno poprawi osiągi.
Co do kadrowiczów, to w latach 2009-2010 kadrowicze dostawali sprzęt Powerslide, Ci którzy jeździli w Racemachinach jeździli, bo...im to bardziej pasowało. Wiadomo, że ile osób tyle opinii. Co do dalszej części wypowiedzi zgadzam się w 100%.

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: Mirek_83 » pn października 17, 2011 8:23

radzioool pisze:skoro to jest post o bontach a temat nieco się rozszerzył to ja mam pytanie odnośnie bontów...czy jest ktoś kto mi powie czy duża jest różnica pomiędzy 'bont z" a "bont vaypor" ?
Ilość włókna węglowego użytego do produkcji buta (tym samym sztywność), waga (chyba, a na pewno jeśli chodzi o "z" i "vaypora zero"), wyściółka wewnątrz buta, termoformowalny język w vayporach. Czyli różnic sporo...

radzioool
Posty: 48
Rejestracja: sob maja 01, 2010 11:49
Jeżdżę od: 12 lip 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: radzioool » pn października 17, 2011 9:00

a właśnie jaka jest waga tych poszczególnych butów?

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: Mirek_83 » pn października 17, 2011 10:38

radzioool pisze:a właśnie jaka jest waga tych poszczególnych butów?
Albo net, albo kontakt z dystrybutorem na Polskę... może Ci je zważy...

radzioool
Posty: 48
Rejestracja: sob maja 01, 2010 11:49
Jeżdżę od: 12 lip 2005

Re: Bont Cheetah 3pkt lub inny but

Post autor: radzioool » pn października 17, 2011 10:50

ok,dziękuje za informację

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”