Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Olaf.L » sob sierpnia 13, 2011 4:32

Hej hej a wiec tak mam teraz rolki k2 moto 100 jednak łożyska są już do wymiany kulka tez i stwierdziłem ze kupie sobie jakieś lepsze rolki za 3 miechy bo na razie mam tylko 1500 zł docelowo chce wydać 2000-2500 zł moje pytania są takie ;
- czy 2500 zł wystarczy by kupić jakiś dobry but i 4X110
- kupować części czyli buty płoza kulka itp oddzielne czy może kupić jakiś zestaw np Rollerblade Race Machine 110 zestawu się troszkę boje bo kupiłem te moto 100 i po 3 miechach musiałem zmieniać kulka już nie mówiąc o lożyskach a but zaczą mnie opcierać po miechu
- kolejne pytanie jest takie czy na takich lepszych już butach uda mi się pojeżdzić 2 3 lata czy wymiana co rok jeżdżę 2 3 godziny dzienie po drodze moja waga to 80 ale schudnę przez te 3 miechy pewnie do 75
- czy znacie jakieś sklepy gdzie mógł bym przymierzyć taki but bardzo mi na tym zależy bo nie lubię kota w worku kupować przez neta a pózniej się bać że się nie dopasuje ze mną lub coś
- jeszcze pytanie na co brać największy nacisk but czy płoza co lepszego kupić kółka mam juz wybrane łożyska tez bo w poprzednim poście mi doradzaliście jednak po wyliczeniu wszystkiego stwierdziłem ze najlepiej będzie kupić nowe rolki

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: zico » sob sierpnia 13, 2011 8:25

Punkt pierwszy: http://wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.p ... 94&p=61893

Olaf.L pisze:- czy 2500 zł wystarczy by kupić jakiś dobry but i 4X110
110 na początek to niezbyt dobry pomysł.
Olaf.L pisze:- kupować części czyli buty płoza kulka itp oddzielne czy może kupić jakiś zestaw np Rollerblade Race Machine 110 zestawu się troszkę boje bo kupiłem te moto 100 i po 3 miechach musiałem zmieniać kulka już nie mówiąc o lożyskach a but zaczą mnie opcierać po miechu
Oddzielnie. Sam piszesz, że wszystko było nie tak jak kupiłeś zestaw. I weź mocno pod uwagę punkt pierwszy.
Olaf.L pisze:- kolejne pytanie jest takie czy na takich lepszych już butach uda mi się pojeżdzić 2 3 lata
Tak. I weź pod uwagę mocno punkt pierwszy.
Olaf.L pisze:- jeszcze pytanie na co brać największy nacisk but czy płoza co lepszego kupić kółka mam juz wybrane łożyska tez bo w poprzednim poście mi doradzaliście jednak po wyliczeniu wszystkiego stwierdziłem ze najlepiej będzie kupić nowe rolki
Buty są NAJWAŻNIEJSZE. I tradycyjnie: na pamięć do wykucia punkt pierwszy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Adi01 » sob sierpnia 13, 2011 11:04

Jeśli się nie mylę, to masz wysoki but z szyną 2x90+2x100. Jak sugeruje Zico przeskok na niski but i 4x110 może być problemem. Ja zrobiłbym tak: niski but, szyna 4x110 ale koła 100mm. Jak już się przyzwyczaisz to później możesz włożyć koła 110mm (po ok. 1 roku).

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Olaf.L » sob sierpnia 13, 2011 11:35

a to naprawdę taki problem jeśli tak mówicie to mogę kupić kulka 100 a nie 110 tylko nie będzie problemu że płoza będzie na 110 ?

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Adi01 » sob sierpnia 13, 2011 11:41

Olaf.L pisze: nie będzie problemu że płoza będzie na 110 ?
Żadnego.

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Olaf.L » sob sierpnia 13, 2011 11:46

yhym a znasz moze jakis sklep internetowy gdzie bym znalazł takie plozy byłem na http://www.zicoracing.com ale chciał bym jeszcze cos zobaczyć

Co myslicie o tych butach http://www.zicoracing.com/Lazer_X_Speci ... o-691.html maja dobra wage cene dobre mocowanie i podobaja mi się ale moze wypowie sie ktos kto je miał no i oczywiscie mosze znaleśc jakis sklep gdzie je przymierze te buty mogł bym kupic juz teraz i dac płoze z sstarych na 2 miechy az kupie reszte

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Adi01 » sob sierpnia 13, 2011 1:15

Olaf.L pisze:ale chciał bym jeszcze cos zobaczyć
Sprawdź jeszcze:

bladeville
roll4life
4skating

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Olaf.L » sob sierpnia 13, 2011 1:18

na 4skating sa nawet tanie płozy

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Herb » sob sierpnia 13, 2011 2:23

Niestety, jak chcesz sprzęt do speedu to musisz po Polsce pojeździć. zicoracing w Poznaniu, roll4life też, Bladeville w Katowicach, 4skating - nie wiem.

I nie pytaj na forum o takie czy inne buty - przeczytaj dokładnie artykuł zico, buty TRZEBA PRZYMIERZYĆ a potem wybrać te które najlepiej leżą, chyba że chcesz się męczyć. K2 to miękkie kapcie i nie ma porównania żadnego, zakup butów przez internet bez przymiarki to słaby pomysł.

Szyny, koła, łożyska, tuleje, możesz kupić przez internet. Pamiętaj, że lepiej wydać więcej na dobry but, który będzie dobrze leżał i kupić nieco gorszą szynę, oraz resztę podwozia, niż zrobić na odwrót. Zdrowia nikt Ci nie wróci jak nabawisz się problemów ze stopami, a na źle dobranym bucie i tak naprawdę szybko nie pojedziesz, nawet jeżeli przykręcisz do niego najdroższą szynę i koła z łożyskami ceramicznymi. To z resztą tyczy się każdych rolek, jak but jest słaby to dobre podwozie psu na budę.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Olaf.L » sob sierpnia 13, 2011 2:46

Do poznania jade za 3 tygodnie :D ale wież gdy ktoś nigdy nie miał na sobie buta twardego to może nie rozróżnić a w sklepie jak to w sklepie byle wcisnąć dlatego zapytałem o ten but bo wydaje mi się on dobry i będę chciał go przymierzyć na początku ale ze się nie znam np na tym jakie powinno być mocowanie w butach to wole się zapytać kogoś kto miał wież mogą mieć tez jakąś wadę techniczna albo być miękkie może ktoś się wypowie i będę wiedział przed przymierzeniem np o tym ze jest za miękki i nie opłaca się go kupować

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: zico » sob sierpnia 13, 2011 2:54

Jak w sklepie będziesz mieć wybór wielu modeli do przymiarki, to o "wciskaniu" nawet nie musisz myśleć. Przeczytaj jeszcze raz artykuł, następnie przymierz wiele modeli i wybierz ten najlepiej pasujący. W internecie też możesz znaleźć "babole" w opisach i marketingowe slangi. Ba, nawet najlepszy kolega może powiedzieć, że bierz buty takie jakie on ma, bo są najwygodniejsze - owszem, są najwygodniejsze, ale na jego nogi, a nie TWOJE.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Olaf.L
Posty: 12
Rejestracja: pn sierpnia 01, 2011 11:42
Moje rolki: k2 mach 100
Jeżdżę od: 02 gru 2001

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Olaf.L » sob sierpnia 13, 2011 2:58

hihi o to się nie boje nikt z moich znajomych na rolkach nie jezdzi twoj temat zico przeczytałem 2 razy

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: zico » sob sierpnia 13, 2011 3:20

Olaf.L pisze:hihi o to się nie boje nikt z moich znajomych na rolkach nie jezdzi twoj temat zico przeczytałem 2 razy
Teraz tylko życzyć dobrego wyboru butów dla Ciebie :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki jazda szybka jakie co kupić ?

Post autor: Mirek_83 » ndz sierpnia 14, 2011 7:40

Zapraszam na Maraton Sierpniowy 28 sierpnia Na expo wszyscy powinni się wystawić z interesującym Ciebie sprzętem, przymierzysz, porównasz, wybierzesz :)

PS a i w super imprezie wrotkarskiej będziesz uczestniczył jak zdecydujesz się na start :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”