lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

rosomak
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 28, 2011 5:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010

lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: rosomak » sob maja 28, 2011 5:47

Czesc!

na rolkach jezdze od 3 lat, na ogol robie tygodniowo 4x 25, czasami wiecej srednio wychodzi 100-150km tygodniowo. Na ogol jezdze ze srednia 17-18 czasami uda mi sie rozpedzic do 19-20;) jezdze na normlanych rolkach fitness - fila thetis ( http://www.everest-sport.pl/sklep/files ... %20ALU.jpg ) Ogolnie jestem bardzo zadowolony ale mam problem z lozyskami.

Aktualnie jezdze na kolkach 84mm i zmienilem lozyska z abec 7 ktore juz robily starszny halas na sg7, pojezdzilem w tamtym sezonie i w tym na tych sg7 i tez juz zaczynaja dosc glosno pracowac :\

Myslalem nad zmiana bo mam w planie duzo jezdzic w tym sezonie i teraz pytanie ;-) jakie lozyska wybrac zeby troche dluzej wytrzymaly ?:) myslalem o ILQ lub HTO

Chcialbym jezdzic szybciej :) ale narazie nie planuje zmiany buta ;-) co myslicie o tych ILQ lub HTO ? jest sens do takiego typu jazdy jaki uprawiam ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: zico » sob maja 28, 2011 5:54

Jak chcesz jeździć szybciej, to na kółkach będziesz mieć większą i odczuwalną różnicę niż na łożyskach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

rosomak
Posty: 3
Rejestracja: sob maja 28, 2011 5:35
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: rosomak » sob maja 28, 2011 5:57

tak wiem, ale narazie nie myslalem o zmianie a u mnie max 84 :) a lozyska juz chyba musze zmienic

chyba ze polecisz jakies ciekawe rolki do ktorych bede mogl zapakowac 90 lub 100 :]

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: zico » ndz maja 29, 2011 4:39

Speedmachine, Tempest, Fila NINE.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

risk1
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 12, 2011 6:43
Moje rolki: Fila Thesis
Jeżdżę od: 02 maja 2008

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: risk1 » pt sierpnia 12, 2011 7:01

Witam Wszystkich serdecznie.

Jeżdżę na rolkach od 3 lat ( Fila Thesis 80mm 82A) i zastanawiam się nad ich "tuningiem" bo chciałbym jeździc szybciej. Myślałem w pierwszej kolejności o kupnie lepszych łożysk a później lepszych i większych kółek ( wejdą 84mm). Wydawało mi się iż to łożyska są ważniejsze niż kółka bo to one są odpowiedzialne za kręcenie się kółek i nawet jeśli kółka będa najlepsze to bez dobrych łożysk nie pojadą. Jednak jak napisał Zico to jednak kółka powodują bardziej odczuwalną różnicę.
zico pisze:Jak chcesz jeździć szybciej, to na kółkach będziesz mieć większą i odczuwalną różnicę niż na łożyskach.
I tu mam pytanie. Z czego to wynika? Czym się kierowac wyborze łożysk i kółek. Myślałem o kupnie łożysk Powerslide Twincam ILQ 9 w pierwszej kolejności i założeniu do starych kółek, a jak zjeżdzę kólka to kupnie kólek Hyperformance +G. I tu kolejne pytanie. Ważę ok 75 kg. Czy twardośc kółek 85A nie będzie za duża ? Mam problem z kolanem ( musiałem przestać biegać) ale na rolkach przy twardości kółek 82Ajest ok.

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: zico » pt sierpnia 12, 2011 7:18

Jeśli masz problemy z kolanami - wybierz AM-Wingi, są też produkowane w rozmiarze 80mm czy 84mm.
Na kółkach odczujesz lepszą jazdę niż na łożyskach. Warunek: łożyska i tulejki muszą być dobrze dopasowane z szyną. W Tempishach może być różnie. Do kółek AM-Wing są dodawane tulejki, żeby lepiej się wszystko kręciło.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: Adi01 » pt sierpnia 12, 2011 8:18

zico pisze:Jeśli masz problemy z kolanami - wybierz AM-Wingi, są też produkowane w rozmiarze 80mm czy 84mm.
To mogę potwierdzić, bardzo fajnie tłumią drgania z nierównych nawierzchni - przyjazne dla stawów. Sugerowałbym jednoczesną zmianę kół i łożysk.

risk1
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 12, 2011 6:43
Moje rolki: Fila Thesis
Jeżdżę od: 02 maja 2008

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: risk1 » pt sierpnia 12, 2011 8:55

ok. A co z łożyskami ?

Awatar użytkownika
Doody
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 980
Rejestracja: ndz maja 15, 2011 7:59
Moje rolki: SEBA FR2 + HC / PS R4
Jeżdżę od: 01 maja 1993
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: Doody » pt sierpnia 12, 2011 9:20

risk1 pisze:ok. A co z łożyskami ?
Jeśli chodzi o łożyska, ja przynajmniej nie odczuwam znaczącej różnicy czy to ILQ 7, ABEC 7, czy też SG7 i myślę że Ty też nie odczujesz. Ważne żeby łożyska były markowe, a na pewno ważniejsze niż cyferka w oznaczeniu. Dobrze jest też jeśli mają możliwość serwisowania (zawleczka spręręźynująca do zdejmowania osłonki), bo wtedy zamiast wymieniać łożyska i wydawać 100zł, możesz je wyczyścić i nasmarować 5zł i 1,5h pracy. Np Tawotem (starcza na dłużej, bo nie wypływa) lub oliwką do łoźysk ale wtedy musisz się przygotować na kolejne smarowanie po około 100km.
Ostatnio zmieniony pt sierpnia 12, 2011 10:36 przez Doody, łącznie zmieniany 4 razy.
Znam z autopsji: BAUER FX3, Rollerblade Super Stradablade, ROCES ROME FCO, ROCES M12, Fila Primo Wave, Powerslide R4, Rollerblade Racemachine, Powerslide Phuzion Urban 11, SEBA FR2, Powerslide R4

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: bayya » pt sierpnia 12, 2011 9:23

Łożyska nie mają większego znaczenia. Są i tacy, którzy na zwykłych łożyskach za 30zł z Decathlonu przejechali maraton w 1:12 :wink:
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

risk1
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 12, 2011 6:43
Moje rolki: Fila Thesis
Jeżdżę od: 02 maja 2008

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: risk1 » pt sierpnia 12, 2011 9:34

Super. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Jeszcze tylko pytanie gdzie kupię am-wing w rozmiarze 80mm lub 84 mm ?

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: Herb » pt sierpnia 12, 2011 1:16

Koła marki AM-Wing dostępne są tylko w zicoracing.com
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

risk1
Posty: 4
Rejestracja: pt sierpnia 12, 2011 6:43
Moje rolki: Fila Thesis
Jeżdżę od: 02 maja 2008

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: risk1 » pt sierpnia 12, 2011 2:38

Niestety nie ma w rozmiarze 80 ani 84 mm :(

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: lozyska do troche szybszej jazdy ;-)

Post autor: Herb » pt sierpnia 12, 2011 3:28

napisz pw do zico, albo zapytanie na maila sklepu, mogą być, ale nie wrzucone na stronie. Zico zawsze ma jakieś zapasy sprzętu i części które nie są wystawione on-line ;)
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”