Bardzo potrzebna pomoc!

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

volsik
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: volsik » pt maja 27, 2011 10:26

hej :) jestem amatorka jazdy na rolkach, miałam je na nogach raptem z 5 razy ale dosyć intensywnie. spodobało mi sie od pierwszego kontaktu (z rolkami, nie z podłożem :d) ostatnio zrobiłąm błąd- kupiłam tanie rolki uzywane przez internet i okazało się, że jazda na nich jest praktycznie niemożliwa, są bardzo zniszczone. teraz próbuje to odkręcić, ale pewnie strace tylko pieniądze a rolki będą leżeć w kącie. Mam więc prośbę do wszystkich ludzi dobrego serca- POMOCY!:) Szukam rolek nie na jeden sezon, dobrej firmy. Znalazłąm pare propozycji, pomożecie? :)

http://www.<-------->/p/16893,204/rolki- ... llerblade/
http://www.<-------->/p/16679,204/rolki- ... ne-spokey/
http://<-------->/rolki-rollerblad ... 011-id-943
<nie podajemy linków>/rolki-regulowane-spok ... 15271.html
<nie podajemy linków>/rolki-damskie-spartan ... 68706.html
<nie podajemy linków>/rolki-rekreacyjne-vib ... 80964.html
<nie podajemy linków>/rolki-action-team-alu ... 89241.html
<nie podajemy linków>/rolki-lyzworolki-firm ... 80625.html

z góry dziękuję:)

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Toudi » pt maja 27, 2011 10:31

Ludzie!!!
No co wy?!?!?!
Dlaczego nikt nie pisze????
Pomoc jest potrzebna!!!
Pilnie!!!
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Adi01 » sob maja 28, 2011 7:27

Pierwszy i trzeci link zostaw do przemyślenia, resztę odrzuć.

Awatar użytkownika
Brzydal
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 07, 2011 2:52
Moje rolki: rb spark tr80 alu
Jeżdżę od: 0- 4-2011

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Brzydal » sob maja 28, 2011 4:48

Hej volsik.

Moim skromnym zdaniem na rynku liczy się kilka firm:
Rollerblade http://www.rollerblade.com/
Powerslide http://powerslide.pl/
k2 http://k2skates.pl/
roces http://www.roces.it/
i ich rolki są wypróbowane...
Rolki z osiedlowych sklepów sportowych natomiast są tanie i można je kupić na próbę = wyrzucić pieniądze w błoto.

Ponadto zauważam, że Rollerblade przoduje w rolkach a ma słabe kółka, k2 za to kółka ma dobre a roleczki gorsze itp itd ale to oczywiście opinia subiektywna.
Nie polecam kupowania przez internet.. dobrze jest buty przymierzyć.
Do jakiej jazdy te rolki potrzebujesz? bo są różne rolki, tak jak masz inne buty do szkoły/pracy inne na wieczór:)

pzdr Brzydal

Awatar użytkownika
Pedro
Prześcigant 4x110mm
Posty: 446
Rejestracja: wt czerwca 23, 2009 7:54
Jeżdżę od: 01 kwie 2009
Lokalizacja: Lublin

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Pedro » sob maja 28, 2011 9:20

Brzydal,
1) co z tego że podałeś linki do stron producentów - przecież stamtąd rolek nie zamówi - może lepiej niech poszuka w renomowanych sklepach internetowych (np. zicoracing, innych przez szacunek dla Zico nie podaję)
2) dlaczego nie podałeś wszystkich renomowanych firm, jestem oburzony ( :wink: ) że nie ma wśród nich rolek Seba - ale może nie słyszałeś
3) większość ludzi kupuje rolki przez internet, skoro ich nie ma "w osiedlowych sklepach sportowych" - kwestia dobrego zmierzenia stopy i pomocy sprzedawcy - ja kupiłem tak już 2 pary, masę kółek, łożysk itp. i jestem zadowolony - zresztą w żadnych sklepach stacjonarnych nie ma tego co ja potrzebuję

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Herb » sob maja 28, 2011 11:19

Można dorzucić jeszcze rolki Fila do tego zestawienia.

I może i jestem stronniczy, ale K2 to ledwo ledwo się łapią pod miano rolek dobrych.

Słabe koła (ich, bo Il Capo mają Hyper Concrete), 90% modeli ma szyny niewymienne, nitowane z dwóch połówek robionych w tańszej technologii (casting, struktura metalu gorsza niż w przypadku ekstruzji), szyny robione w inny sposób słabe (ta z Radical, czy porażka jaką jest szyna freestyle ich produkcji, w niby-UFS), but w większości modeli to ta sama baza, inne kolory i materiały, ale konstrukcja wyraźnie "rekreacyjna" a oni pchają ją do fitnessu, freeskatingu (Soulslide, The Don), osie 6mm nawet w rolkach do jazdy agresywnej, od lat zero postępu, odcinanie kuponów od projektów z przełomu wieków czy nawet starszych. W dodatku "pricing" zawyżony. Moim zdaniem można kupić jak jest okazja tanio, do rekreacji - to mimo wszystko nieźle zrobione rolki, ale nie należy oczekiwać cudów. Wszystkie droższe modele tej firmy mają lepsze odpowiedniki (najczęściej również - tańsze!) u innych producentów...

a niektórzy mówią że Fila nie jest firmą "rolkarską" (abominacja językowa!). W takim razie K2 zasługuje na miano firmy "zapałczarskiej".
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
Brzydal
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 07, 2011 2:52
Moje rolki: rb spark tr80 alu
Jeżdżę od: 0- 4-2011

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Brzydal » sob maja 28, 2011 11:58

Herb... racja można dorzucić Fila,
i jeśli masz takie doświadczenia to również możnaby wykreślić k2...
... można nawet wskazać konkretny model RB i po krzyku ;D

Pedro... ma rację, że dobry sprzedawca i kilka maili, rozmów z nim, odpowiednie zmierzenie stopy itd... umożliwia trafny zakup przez internet
i znam kilka takich sklepów.. linków nie podam.. (oczywiście na złość ;) )

Volsik... daj znać jak już się na coś zdecydujesz i fotkę ze sprzęcikiem prześlij ;D

Awatar użytkownika
citrina
Posty: 27
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:46
Moje rolki: Activa XT
Jeżdżę od: 28 mar 2003
Lokalizacja: Poznań

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: citrina » ndz maja 29, 2011 11:23

Wracając do pierwotnego pytania. Jak napisał Adi01 tylko pierwsze i trzecie są sensowne.
A z tych dwóch ja bym wybrała trzecie, czyli Spark 80. Mają trochę większe, nieco twardsze kółka(na dłużej wytrzymają) i generalnie ładniejsze są - czarne wyglądają zgrabniej na nodze :) - choć oczywiście kwestia gustu :))
Nasze punkty widzenia pokrywają się. Idzie tylko o to, który który pokrywa. [Stanisław Jerzy Lec]

volsik
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:56
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: volsik » ndz maja 29, 2011 2:19

Dzieki wszystkim za zaangażowanie w sprawe:)
@Brzydal: potrzebuję rolek rekreacyjnie, kilka razy jeździłam na dobrym sprzęcie i złapałam bakcyla, jak to sie mówi ;) Co do intensywności jazdy- chciałabym jeździć najlepiej codziennie, a przynajmniej kilka razy w tygodniu Po drogach asfaltowych, równych, żadnego piachu itp. W końcu Kraków ma tyle pięknych miejsc na praktykę:) dzięki Waszym radom raczej zdecyduje się na pozycje 3 w moim spisie 'Rolki Rollerblade Spark 80 W 2011'. Tylko szukam obniżek cen, znalazłam już taka jedną parę z - 15% zniżki, jestem w kontakcie ze sprzedawcą, może uda sie zaoszczędzić te 50 zł :) dziękuję wszytkim:)

Awatar użytkownika
Brzydal
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 07, 2011 2:52
Moje rolki: rb spark tr80 alu
Jeżdżę od: 0- 4-2011

Re: Bardzo potrzebna pomoc!

Post autor: Brzydal » pn maja 30, 2011 2:26

Tak jeszcze dorzucę..
Jeśli spark 80 to dlaczego nie spark 84? ;)
Sam kupiłem sparki80 i po miesiącu (intensywnej jazdy, hamowanie, zakręty - trening) miałem mocno zjechane kółka
wymieniłem je na 84mm82a (189pln) i teraz chodzą jak należy :D

pzdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”