figurowe

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Anishya
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 06, 2006 9:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

figurowe

Post autor: Anishya » sob maja 06, 2006 9:25

Czy ktoś może wie gdzie w Polsce można dostać płozy inline ("rolkowe") do jazdy figurowej na rolkach :?:

Pitek
Posty: 2
Rejestracja: pt listopada 04, 2005 1:39
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Mysłowice

re figurowe

Post autor: Pitek » sob maja 06, 2006 10:20

co masz na myśli pisząc 'figurowe', chodzi ci o slalom np na kubeczkach? bo tak naprawde to się nie spotkałem z kims poza agresywnymi rolkarzami, żeby kręcili jakies obroty w powietrzu.
Pozrawiam Pitek

Awatar użytkownika
Parzival
Czterokółkowiec
Posty: 86
Rejestracja: czw grudnia 01, 2005 4:14
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Neverwhere

Re: figurowe

Post autor: Parzival » pn maja 08, 2006 2:30

Czy ktoś może wie gdzie w Polsce można dostać płozy inline ("rolkowe") do jazdy figurowej na rolkach :?:
Najłatwiej w Internecie. Są i płozy i buty jak i całe rolki. Np. czterokółkowe http://www.picskate.com/products.htm i trzykółkowe http://www.netskate.com/iart.asp
Nie słyszałem, aby w Polsce jakikolwiek sklep miał w swojej ofercie figurówki inline. Pozdrawiam.
<FREERIDE>

Anishya
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 06, 2006 9:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Anishya » wt maja 09, 2006 6:14

mając na myśli figurowe chodzi mi o takie wrotkarstwo które swym wyglądem przypomina łyżwiarstwo figurowe... obowiązują te same elementy, dyscypliny...tylko że na wrotkach (rolkach). W wielu krajach tzw. zachodnich zaraz po skończeniu zezonu łyżwiarskiego zaczyna się jazda na wrotkach... w Polsce niestety klubów wrotkarskich nie ma... treningi poza lodem są na sucho a nie na rolkach....a i o sprzęt trudno... dlatego właśnię dopytuję się na tym forum... :) pora to zmienić...

Awatar użytkownika
Parzival
Czterokółkowiec
Posty: 86
Rejestracja: czw grudnia 01, 2005 4:14
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Neverwhere

Post autor: Parzival » wt maja 09, 2006 10:24

Anishya pisze:mając na myśli figurowe chodzi mi o takie wrotkarstwo które swym wyglądem przypomina łyżwiarstwo figurowe... obowiązują te same elementy, dyscypliny...tylko że na wrotkach (rolkach). W wielu krajach tzw. zachodnich zaraz po skończeniu zezonu łyżwiarskiego zaczyna się jazda na wrotkach... w Polsce niestety klubów wrotkarskich nie ma... treningi poza lodem są na sucho a nie na rolkach....a i o sprzęt trudno... dlatego właśnię dopytuję się na tym forum... :) pora to zmienić...
Wrotkarstwo figurowe i rolkarstwo figurowe (inline) to osobne dyscypliny. Na wrotkach figurowych to się w Polsce kiedyś trochę jeździło, a na rolkach to jeszcze nikogo nie widziałem - może dlatego, że figurówki inline są dość drogie. A Ty na czym jeździsz?
Jeździsz figurowo ?
<FREERIDE>

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mimbla » śr maja 10, 2006 12:01

Część łyżwiarzy figurowych zamienia latem łyżwy na klasyczne wrotki, gdyż na nich można wykonywać więcej łyżwiarskich elementów niż na rokach in-line.

Jeżeli interesuje Cię jazda figurowa na wrotkach, to polecam sprzęt Risporta http://www.risport.com. W Polsce można zamówić takie wrotki w na Warszawskim Torwarze. Jeżeli będziesz zainteresowana szczegółami, to mogę przesłać Ci namiary do sprzedawcy.

Anishya
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 06, 2006 9:20
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Anishya » pn maja 15, 2006 7:36

ja jeżdżę figurowo (jeżeli to tak można nazwać - bo robie to od pół roku) na łyżwach, a dokładnie synchronicznie... jeżeli chodzi o rolki to pozostają mi moje fitnesowe K2, kiedyś (2 razy) były z plastikowym butem Risporty (nie do jazdy figurowej)..
...a jeżeli chodzi o Risporty
mam buty RF3 ;) (Risport produkuje profesjonalne buty do łyżew i wrotek)
tylko nie mam płozy do rolek, czytałam o czymś takim jak snow white rolkach in-line które pozwalają na wykonanie większości figur łyżwiarskich ale najbliższy dystrybutor który posiada stronę internetową jest we Frankfurcie... myślałam, że może jest coś bliżej i ... taniej...;)
jeżeli chodzi o sklep Risport'a na torwarze... to troche jestem uprzedzona od kiedy jeżdżę na za dużych o 1,5 cm łyzwach...:? (choć z drugiej strony moja wina, trzeba było odsyłać)[/img]

kasias
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 15, 2006 11:46

wiem ale....

Post autor: kasias » pn maja 15, 2006 9:13

no czytalam te posty z tym ze w podanych adresach znalazlam tylko buty bez kolek
a co do dziewczyn jezdzacych po marketach ,jakos ostatnio ich nie widuje a chetnie bym zapytala o zrodlo zdobycia wrotek
pozdrawiam kasias
kasias

Awatar użytkownika
Mimbla
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 112
Rejestracja: ndz września 25, 2005 1:43
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Mimbla » pn maja 15, 2006 10:50

Anishya pisze:ja jeżdżę figurowo (jeżeli to tak można nazwać - bo robie to od pół roku) na łyżwach, a dokładnie synchronicznie... jeżeli chodzi o rolki to pozostają mi moje fitnesowe K2, kiedyś (2 razy) były z plastikowym butem Risporty (nie do jazdy figurowej)..
...a jeżeli chodzi o Risporty
mam buty RF3 ;) (Risport produkuje profesjonalne buty do łyżew i wrotek)
tylko nie mam płozy do rolek, czytałam o czymś takim jak snow white rolkach in-line które pozwalają na wykonanie większości figur łyżwiarskich ale najbliższy dystrybutor który posiada stronę internetową jest we Frankfurcie... myślałam, że może jest coś bliżej i ... taniej...;)
jeżeli chodzi o sklep Risport'a na torwarze... to troche jestem uprzedzona od kiedy jeżdżę na za dużych o 1,5 cm łyzwach...:? (choć z drugiej strony moja wina, trzeba było odsyłać)[/img]
Anishya, pozdrowienia dla Amber Dance :D
Prawdopodobnie znamy się z widzenia :)

Z tego co wiem (swego czasu próbowałam zainteresować się tematem wrotkarstwa figurowego) buty Risporta są bardzo chwalone we wrotkarstwie. Natomiast nie proponowałabym Ci korzystać z tych samych butów do jazdy na łyżwch i wrotkach.
Jeszcze w ubiegłym sezonie Risport miał w swojej kolecji buty dedykowane tylko do jazdy na wrotkach, w tym sezonie już niestety nie :(

Mh... :shock: chyba jesteś pierwszą niezadowoloną z zakupów na Torwarze osobą... Jak dotąd wszyscy sobie chwalą porady sprzedawcy ze "Spinu" .


Jeżeli chodzi o panie, które można spotkać na wrotkach w hipermarketach to z tego co zauważyłam, mają na nogach buty typu"Agat" (i tym podobne). Szczerze odradzam zakupu takiego sprzętu. Są to naprawdę słabo (praktycznie wcale) nie usztywniane buty. Po pierwsze łatwo w nich zrobić sobie krzywdę, a po drugie - aby jakoś trzymały nogę, należy je bardzo mocno sznurować, co z kolei ogranicza ruchy....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”