Bont Jet

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
PiotrekSkater
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 119
Rejestracja: pn października 30, 2006 2:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Bont Jet

Post autor: PiotrekSkater » śr kwietnia 06, 2011 10:38

Witam Towarzycho !!! Crazy Boys się kłania :) Proszę o poradę wszystkich fachowców a przede wszystkim użytkowników BONT JET 4x100. Chcę zmienić sprzęt przerzucając się z zestawu PRUS + MOGEMMA 5x84 na powyższy zestaw. Najważniejsze informacje które potrzebuje to:
1. Jak dobrze dobrać rozmiar do stopy?
2. W prusach z kostek krew nie przestawała mi lecieć (pomijając moją przerwę, chciałbym powrócić do sportu, jednak po pierwszych próbach treningów w Prusach przyjemność jest taka "im szybciej się zagoją kostki tym lepiej" ;) mija się z celem ) czy Bont Jet może powodować takie obtarcia?
4. Moja Waga 57kg wzrost 163cm czy jak na moje możliwości fizyczne sztywność Jet'a w kostce jest odpowiednia w celu uzyskania dobrych rezultatów?
Kto miał styczność z BONT proszę pisać nie tylko odpowiedzi na moje pytania ale również swoje własne spostrzeżenia zawsze lepiej więcej informacji niż mniej :D
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Jet

Post autor: zico » śr kwietnia 06, 2011 2:22

Cześć,

proponuję najpierw zapoznać się z tym: viewtopic.php?f=5&t=4994

Każda stopa jest inna - jeden zachwala, u drugiego leje się krew.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
PiotrekSkater
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 119
Rejestracja: pn października 30, 2006 2:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Bont Jet

Post autor: PiotrekSkater » śr kwietnia 06, 2011 5:54

Czytałem ten poradnik sprawa jednak wygląda z mojego doświadczenia tak: Jeśli nie przejedziesz się przynajmniej 1,5H na sprzęcie po drogach po których trenujesz(asfalt średniej jakości 15km z odcinkami dobrej i gładkie 10km, miejscami tarka 500-800 m) to mierzenie bez kółek nic nie da, z kółkami też nie, ja znam na wylot sytuację swoich nóg, a więc:

mogą być takie jak prus, żeby tylko nie obcierały najgorsza sprawa to przyczyna obtarć? czy to że buty są sztywne(sztywne-jak dla mnie super) tak jak w moim przypadku powoduje to obtarcia? czy wnętrze buta ma wpływ na moje urazy?

Dlaczego akurat Bont ? lata doświadczeń (porównując z konkurencyjnymi firmami) pozwoliły moim zdaniem zrobić firmie produkt wysokiej jakości, marka; żeby wyrobić taką markę jak bont trzeba robić merca w swojej branży. Zawodnicy wysokiej klasy jeżdżą w Bontach(może nie tych co ja chcę kupić) ale czy akurat ten model tańszego merca jest na tyle dobry żeby nie obcierał moich nóg :?:

Jak nie kupisz to nie sprawdzisz, a jak kupisz i udupisz ???
Obrazek

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Bont Jet

Post autor: waluś » śr kwietnia 06, 2011 6:13

Trochę dziwna jest Twoja argumentacja. Przeczytałeś poradnik a mimo wszystko gwarantujesz sam sobie że dokładnie ten but będzie Ci leżał. Ja przed kupnem moich przymierzyłem kilka różnych (droższych i tańszych) i mogę powiedzieć jedno. W sobotę przejechałem półmaraton (pierwszy raz w życiu dystans większy niż 15km na niskim bucie). Efekt -> żadnych bóli, obtarć czy jakichkolwiek ucisków. Kompletnie nic, jakbym jechał w papciach. Obtarcie w kostce miałem pierwszy raz jak wyjechałem w nich. Powodem była tylko i wyłącznie zła technika. Ćwiczenia jazdy przy rozwiązanym bucie na znalezienie prawidłowego punktu odbicia skorygowały błędy po pół godzinie. Dodam jeszcze że żadnego termoforowania nie robiłem. Szerokości. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PiotrekSkater
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 119
Rejestracja: pn października 30, 2006 2:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Bont Jet

Post autor: PiotrekSkater » śr kwietnia 06, 2011 6:31

waluś pisze:Trochę dziwna jest Twoja argumentacja. Przeczytałeś poradnik a mimo wszystko gwarantujesz sam sobie że dokładnie ten but będzie Ci leżał. Ja przed kupnem moich przymierzyłem kilka różnych (droższych i tańszych) i mogę powiedzieć jedno. W sobotę przejechałem półmaraton (pierwszy raz w życiu dystans większy niż 15km na niskim bucie). Efekt -> żadnych bóli, obtarć czy jakichkolwiek ucisków. Kompletnie nic, jakbym jechał w papciach. Obtarcie w kostce miałem pierwszy raz jak wyjechałem w nich. Powodem była tylko i wyłącznie zła technika. Ćwiczenia jazdy przy rozwiązanym bucie na znalezienie prawidłowego punktu odbicia skorygowały błędy po pół godzinie. Dodam jeszcze że żadnego termoforowania nie robiłem. Szerokości. Pozdrawiam

Widzę że na innych falach nadajemy ;) Ja też na moich Prusach 84mm przejadę bez obtarć, ale mi chodzi o maratony w czasie nie 2:30 tylko 1:18-1:30.
Obrazek

pnw22
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 238
Rejestracja: śr lutego 08, 2006 6:51

Re: Bont Jet

Post autor: pnw22 » śr kwietnia 06, 2011 6:48

To moze i ja swoich 5 centow do tematu Bont doloze.Na Bontach jezdze juz od ca.13 lat ale tylko na odlewkach,juz testowalem bardzo duzo innych producentow ale moim zdaniem innego buta bym nie kupil jak Bont,w cenie jest drozszy moze od innych ale jak buty zaloze na noge to wiem co mam i ile moge bez jakis obtarc czy czyms podobnym przejechac,nie dawno temu formowalem komus wlasnie Bont Jet,do piekarnika na wyczucie okolo100 stopni na jakies 15 min z wyczuciem,but sie zrobil bardzo miekki na noge zalozyc sznurowadlo dociagnac w pozycji skaten az but ostygnie i do dziela,pelny power.

waluś
Ścigant 4x110mm
Posty: 388
Rejestracja: wt kwietnia 20, 2010 1:41
Moje rolki: SR Tempest, Twister 243
Jeżdżę od: 02 sty 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Bont Jet

Post autor: waluś » śr kwietnia 06, 2011 7:04

pnw22 pisze:i ile moge bez jakis obtarc czy czyms podobnym przejechac
Ja nie mam żadnego doświadczenia w jeździe szybkiej, bo na innym bucie niż swoim nie jeździłem, ale wydaje mi się że przy tej klasie sprzętu jakim jest Bont bardziej trafne są określenia dyskomfort niż ból. Dlatego poruszyłem kwestię przymierzania butów i czy Bont mają większy czy mniejszy dyskomfort niż np. Schankel czy Simmons czy jeszcze coś innego. Lub jak ktoś już chce tylko Bont, to czy model x czy model y?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Jet

Post autor: zico » śr kwietnia 06, 2011 7:09

PiotrekSkater pisze:Czytałem ten poradnik sprawa jednak wygląda z mojego doświadczenia tak: Jeśli nie przejedziesz się przynajmniej 1,5H na sprzęcie po drogach po których trenujesz(asfalt średniej jakości 15km z odcinkami dobrej i gładkie 10km, miejscami tarka 500-800 m) to mierzenie bez kółek nic nie da, z kółkami też nie, ja znam na wylot sytuację swoich nóg, a więc:

mogą być takie jak prus, żeby tylko nie obcierały najgorsza sprawa to przyczyna obtarć? czy to że buty są sztywne(sztywne-jak dla mnie super) tak jak w moim przypadku powoduje to obtarcia? czy wnętrze buta ma wpływ na moje urazy?

Dlaczego akurat Bont ? lata doświadczeń (porównując z konkurencyjnymi firmami) pozwoliły moim zdaniem zrobić firmie produkt wysokiej jakości, marka; żeby wyrobić taką markę jak bont trzeba robić merca w swojej branży. Zawodnicy wysokiej klasy jeżdżą w Bontach(może nie tych co ja chcę kupić) ale czy akurat ten model tańszego merca jest na tyle dobry żeby nie obcierał moich nóg :?:

Jak nie kupisz to nie sprawdzisz, a jak kupisz i udupisz ???
Napiszę jeszcze raz:
- po pierwsze: każda stopa jest inna. Buty trzeba przymierzyć, to nie jest bambosz do oglądania telewizji.
- po drugie: wiele się zmieniło, jest dużo innych dobrych marek, o których nawet nie słyszałeś, a są co najmniej klasy Bont`a, o ile nie lepsze

A najlepsza to taka, która najlepiej leży na nodze danej osobie, czyli co człowiek to może być inna.

Co do do najlepszych zawodników: wszyscy jeżdżą w Boncie? Nie sądzę.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
PiotrekSkater
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 119
Rejestracja: pn października 30, 2006 2:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: Bont Jet

Post autor: PiotrekSkater » śr kwietnia 06, 2011 7:26

Pewnie że nie wszyscy jeżdżą w butach Bont, ale między innymi, pomijając to, zakładam Prusy (tak jakbym je mierzył w sklepie) i co? nic nie trze, noga się trzyma zarówno przy duble pusch jak i stylem klasycznym, ale po godzinnej jeździe wychodzi szydło z worka.... Jak tego uniknąć kupując rolki do jazdy szybkiej czy to bont czy powerslide czy rollerblade?
Obrazek

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Bont Jet

Post autor: zico » śr kwietnia 06, 2011 8:20

PiotrekSkater pisze: Jak tego uniknąć kupując rolki do jazdy szybkiej czy to bont czy powerslide czy rollerblade?
Przymierzyć jak najwięcej modeli butów na stopę i wybrać najlepiej leżące.
Oczywiście, że w czasie jazdy może być gorzej, ale też wcale nie musi.
Jak przymierzy się źle to z reguły wychodzi jeszcze gorzej podczas jazdy.
Dodatkowo ma wpływ również na to technika, jak się krzywi stopy, to nawet najwygodniejszy niski but niski będzie ciąć na zakończeniach cholewki.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Bont Jet

Post autor: Marek » śr kwietnia 06, 2011 9:36

zrobic odlew

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”