Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

MarHel
Posty: 1
Rejestracja: sob marca 26, 2011 12:48
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: MarHel » sob marca 26, 2011 1:39

Witam,

stoję przed dylematem wyboru rolek z założeniem jazdy typowo fitnessowej ze wskazaniem na małe szaleństwa związane z prędkością. Nie szukam cudów, może ze względu na ograniczenie finansowe do 300zł. O każdym z poniższych modeli już co nie co wiem, ale nadal nie jestem do końca przekonany do konkretnego modelu.

1) Powerslide Phuzion D1, model z 2010 - np. <nie podajemy linków>/rolki-powerslide-phuz ... 19844.html

2) Rollerblade Bladerunner Formula 80, model 2011 - np. <nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-for ... 24340.html

3) Rollerblade Spark 80, model 2010 - np. <nie podajemy linków>/rolki-rollerblade-spa ... 11721.html

Wiem, że panuje opinia, że Rollerblade biją wszystkie inne marki na łopatki, ale szczerze mówiąc najbardziej przekonują mnie Phuzion D1, ze względu na większe kółka. Sparki nie mają aluminiowej płozy, dwa pozostałe modele tak. Bladerunner też nie wyglądają najgorzej, ale nie znam się na tym i mogę się mylić. Cena wszystkich jednakowa, więc proszę pomóc w wyborze, bo sam nie zadecyduję.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: zico » sob marca 26, 2011 9:41

Co z tego, że masz większe kółka jak but jest miększy i masz na nim straty energii siły odepchnięcia?

Jeśli jednak wchodzisz w to:
MarHel pisze:z założeniem jazdy typowo fitnessowej ze wskazaniem na małe szaleństwa związane z prędkością.
to żaden wybór z powyższych nie będzie dobry. Minimum Spark 84 LX lub Crossfire XR 90 lub coś na wyprzedażach.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: Herb » sob marca 26, 2011 10:59

MarHel pisze: Wiem, że panuje opinia, że Rollerblade biją wszystkie inne marki na łopatki
W pewnych kategoriach, moim zdaniem tak. Na pewno rolki dla początkujących i fitness biją na głowę inne marki.
MarHel pisze:ale szczerze mówiąc najbardziej przekonują mnie Phuzion D1, ze względu na większe kółka. Sparki nie mają aluminiowej płozy, dwa pozostałe modele tak. Bladerunner też nie wyglądają najgorzej, ale nie znam się na tym i mogę się mylić. Cena wszystkich jednakowa, więc proszę pomóc w wyborze, bo sam nie zadecyduję.
Co Ci z większych kółek, które są takiej jakości że zaraz zajedziesz. Phuzion D1 NIE MAJĄ aluminiowej płozy, to stop magnezowy, w dodatku sczepiana z dwóch połówek. Miałem te rolki na nogach, żenada w porównaniu choćby do takich Fila Primo, rolek bardzo podobnych konstrukcyjnie (but jednoczęściowy, szczątkowy zewnętrzny szkielet, szyna z dwóch wytłaczanych połówek).

Bladerunner są podrzędnej jakości, a płoza w nich to żart. Słabe i giętkie alu. To nie jest prawdziwa marka Rollerblade tylko taka produkcja "na tyłach" do której ledwo się przyznają.

Najlepsze z tych trzech modeli rolek to Spark, nie oszukujmy się. Szyna kompozytowa, prawda, ale przynajmniej wykonanie całości na poziomie, który u wielu innych producentów zaczyna się dopiero w średniej półce cenowej czy nawet wyżej!

Tak jak zico napisał, żadne z tych rolek nie są dobre do szybkiej jazdy fitness, ale jak się nie ma co się lubi, bierz Spark. Lepiej "zapychać" na kołach 80mm w dobrych rolkach niż na 90mm w słabych.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: zico » sob marca 26, 2011 11:03

Herb pisze:To nie jest prawdziwa marka Rollerblade tylko taka produkcja "na tyłach" do której ledwo się przyznają.
Dodam, że w Polsce znalazło się wielu, którzy Bladerunner mocno podciągają do jakości Rollerblade, marketing pełną gębą, a różnice w materiałach olbrzymie...
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: Herb » ndz marca 27, 2011 12:08

Dobrze przynajmniej, że Rollerblade sami wyraźnie odcięli te produkty od głównej marki. Co robią inni producenci? Często mają jako modele "podstawowe" równie słabe rolki co Bladerunner, pod macierzystą banderą. I to jest o wiele gorsze, bo ktoś kto przeczyta że rolki markowe to takich a nie innych firm, pójdzie do sklepu zobaczy najtańszy model i się ucieszy że okazja. A tu zonk, słabizna pudrowana firmowym logo.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

salvamea
Posty: 9
Rejestracja: sob kwietnia 03, 2010 3:04
Jeżdżę od: 02 sty 2010

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: salvamea » ndz marca 27, 2011 6:28

Witaj↲Spróbowałem jazdy na marketych rolkach czy ten sport mi się spodoba. Tak mnie wciągnęło że po zajechaniu ich postanowiłem wydać troszkę więcej żeby czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy i polecam taką drogę. Wydałem sporo więcej jak Twój założony budżet bo(chyba) 800zł na k2 mach 90. W porównaniu z marketowymi te rolki są mega szybkie i kilkugodzinne jazdy to przyjemność. Dlatego ja mimo swojego skromnego doświadczenia polecam troszkę dołożyć i kupić sprzęt z którego będziesz czerpał przyjemność. Zbaczając lekko od tematu jak oceniacie twardość/sztywność tych rolek i co polecacie na przyszłość do fitness z wyższej półki żeby było równie wygodnie a jeszcze szybciej?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: zico » ndz marca 27, 2011 9:48

salvamea pisze: Zbaczając lekko od tematu jak oceniacie twardość/sztywność tych rolek i co polecacie na przyszłość do fitness z wyższej półki żeby było równie wygodnie a jeszcze szybciej?
Rollerblade Tempest aka Speedmachine lub już niski but. O ile Speedmachine czy Tempest nie trzeba przymierzać za bardzo w sklepie, o tyle niskie buty wykonane z włókien węglowych trzeba przymierzyć ich jak najwięcej i dobrać jak najlepiej leżący na nogach. Nie daj też się opiniom, że model x (niski but, z włókien węglowych) jest wygodny. Owszem, jest wygodny, ale danej osobie, która na nim już jeździ. Innej już może nie być tak różowo, bo każde stopy to inna bajka.
Drugim mitem jest termoformowanie, czyli jakieś tam dopasowanie do stóp, a szczególnie gdy piszą czy mówią o wrzuceniu butów do piekarnika - znowu fotomontaż, ponieważ podgrzewając cały but i zakładając go na nogi deformujemy go całego, a nie tylko miejsca punktowe, które nie pasują.
Trzecim mitem jest dopasowywanie się nogi do takiego buta. Droga przez mękę. Jak miękkie tkanki nogi mają się dostosować do twardej skorupy? Mamy czerpać przyjemność, a nie walczyć o życie z brakiem komfortu.
Po czwarte: but ma być sztywny. Jak jest sztywny, to jest szybki. Tutaj chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
Po piąte: buta przymierzać nie wyginając nóg na boki, tylko w prawidłowej postawie, takiej jak się powinno jeździć. Jak wyginasz nogi, to zaraz buty mogą rżnąć po bokach i może być złudzenie, że są nie wygodne. A jak postawisz prosto - to miód malina :)

Reasumując:

- najszybsze rolki fitness, które są bardzo wygodne to Speedmachine lub Tempest, mają najlepszą konstrukcję i wyciągany but wewnętrzny. Można brać w ciemno.
- niskie buty - trzeba przymierzyć jak najwięcej, no nie ma bata. Wydatek na lata i lepiej poszukać dobrego sklepu, który ma ich wiele. Ze świecą takich na razie szukać, ale po co wyrzucać pieniądze w śmietnik kupując je na odległość.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Herb
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 736
Rejestracja: ndz września 14, 2008 9:11
Moje rolki: Turbo-Fusion 84/Solo/Xsjado PB
Jeżdżę od: 08 wrz 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Rolki do jazdy fitness - kóre wybrać

Post autor: Herb » ndz marca 27, 2011 11:51

Ja tylko dodam, że przesiadając się z miękkich i kapciowatych rolek, z giętką szyną (scalona z dwóch połówek...) jakimi są K2, nawet na Crossfire 90 poczujesz różnicę w prędkości na plus.
FSK: RB Solo Estilo RG2+liner Salomon STi Vinny Minton 06+RB Fusion 255mm alu+Bones REDS+UC PB Standard
PB: Xsjado Skeleton 2+Kizer Level 2+PS TWINCAM ILQ7+UC PB Team

AGR: RB Fusion+soulplate Solo+liner RB Blank+RB BLANK frame+koła RB RG2 Pro+RB SG7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”