sprzęt dla "początkującego"

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Adi01
Czterokółkowiec bez hamulców
Posty: 103
Rejestracja: pt sierpnia 20, 2010 7:01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

sprzęt dla "początkującego"

Post autor: Adi01 » pt września 24, 2010 12:13

Znajomy prosi mnie o doradzenie przy wyborze sprzętu a nie chcę "wpuszczać go w maliny".
Niedawno wystartował na pożyczonym sprzęcie (niski but, koła 110mm)w imprezie i złapał bakcyla:) Wprawdzie mówił, że buty go uciskały ale nie wiem czy rozmiar był dobrze dobrany.
Jego "możliwości":
Wiek 50+, bardzo wysportowany - siatkówka, biegi, narty biegowe (głównie "łyżwą"), kiedyś panczeny na fitnesowych rolkach też jeździ.
Gość chce sprzęt typowo sportowy z dużymi kołami 110mm lub 100mm i niskim butem. Liczy się z wydatkiem min. 1000zł.
Ja patrzyłbym na szyny 3x110+1x100, lub 3x100+1x90 ew. 4x110 i 4x100, koła Matter Juice F1 lub Am Wing 85a ale nie znam się na niskich butach.
Rady użytkowników takiego sprzętu mile widziane:)

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: sprzęt dla "początkującego"

Post autor: zico » pt września 24, 2010 12:22

Przede wszystkim but - musi go przymierzyć. Jazda szybka to nie bambosze przed telewizorem, tylko jazda na całego. But musi być sztywny - będzie wtedy szybszy, a nie jakiś pantofel, co można w dwóch palcach zgiąć cholewkę. Następnie musi leżeć na nodze, nie ma czegoś takiego, że sobie zamówi przez internet i będzie cacy. Bez przymiarki nie ma szans na dopasowanie.

Co do podwozia - lepiej niżej ziemi, niż dalej. Jak ogarnia temat to 4x100 lub 3x110 1x100. Najlepiej jakby dał więcej danych bezpośrednio, bo walki przez kilka osób i przez internet mogą spowodować słaby przepływ informacji i nic z tego nie wyniknie, bo będziemy niedoinformowani.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”