Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

pcheucia
Posty: 2
Rejestracja: ndz czerwca 27, 2010 11:31
Moje rolki: rollerblade
Jeżdżę od: 02 sty 1996

Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Post autor: pcheucia » ndz czerwca 27, 2010 11:42

Witam bardzo proszę o pomoc w wyborze jednej z konkretnych par rolek (chyba, że w podobnej cenie, ktoś poleci coś godnego uwagi):
Jeżdżę już 10 lat z małą przerwą w ostatnim czasie. Myślę o dość szybkich rolkach, do codziennej 1-1,5h jazdy po asfalcie.
160cm, 45kg ;-)


<nie podajemy linków>/item1094605520_rolki_ ... ar_41.html - ciekawy motyw z wypinanym butem, ale czy zdaje egzamin??

<nie podajemy linków>/item1083072381_rolki_ ... _nowe.html

<nie podajemy linków>/item1098673952_wyprze ... zm_40.html

<nie podajemy linków>/item1091949775_roller ... g7_39.html

<nie podajemy linków>/item1081625781_rolki_ ... _r_40.html

<nie podajemy linków>/item1085311941_rolki_ ... x20mm.html - parametrowo mi pasują, ale co to za firma? ;-)

Z góry dzięki za pomoc i zapraszam do wspólnej jazdy w Szczecinie ;-)

Awatar użytkownika
citrina
Posty: 27
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:46
Moje rolki: Activa XT
Jeżdżę od: 28 mar 2003
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Post autor: citrina » wt czerwca 29, 2010 12:01

Te ostatnie sobie odpuść - jak ktoś tu już kiedyś na forum ujął: rolki Spartan = spartańskie warunki :).
Pierwsze Powerslide mają większe kółka - większa szybkość ale mniejsza zwrotność. No i wyjmowany but (i kurczę ładny bardzo :))). Pomysł ogólnie genialny, ale obawiałabym się że kosztem komfortu jazdy - może jeszcze po mnie wypowie się ktoś kto miał z czymś takim do czynienia.
Co do reszty to już wedle mnie bardzo podobna jakość. Ja jestem wielbicielem rollerblade'ów, więc to bym polecała. Raczej w stronę Spark, bo jest popularny i raczej ludzie sobie chwalą.

A tak w zasadzie to najlepiej by było przymierzyć i zobaczyć co najlepiej na nodze leży :)
Nasze punkty widzenia pokrywają się. Idzie tylko o to, który który pokrywa. [Stanisław Jerzy Lec]

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Post autor: Toudi » wt czerwca 29, 2010 1:32

Nie miałem nigdy na nogach rolek z wyjmowanym butem do chodzenia ale nie wierzę, żeby buty z takich rolek nadawały się tak dobrze do chodzenia jak normalne buty i żeby rolki z wyciąganym butem nadawały się do jeżdżenia tak dobrze jak normalne rolki.
Myślę, że stabilność mocowania nogi w bucie nie będzie najlepsza.
To tak jak z laptopem o 17" przekątnej. Niby to wciąż laptop ale jednak niewielu to nosi i przecież nie z powodu niedostatku możliwości - sądzę, że z powodu wagi, czyli niewygody płynącej z użytkowania takiego sprzętu.
I tak pewnie będzie z tymi rolkami - super sprawa, żeby dojechać do przystanku autobusowego i potem wsiąść do autobusu, żeby po wyjściu znów przypiąć rolki.
Ale czy rzeczywiście do wygodnego pojeżdżenia?
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Post autor: MirekCz » śr czerwca 30, 2010 8:30

O ile nie masz ciśnienia na buto/rolki, to sobie podaruj takie wynalazki. Wprawdzie kumpel ma i żyje z tym, ale osobiście nie jestem przekonany.

Jak mają być szybkie to szukaj coś z kółkami 90mm. Przy Twoim wzroście/wadze będą świetne. Nie będę się powtarzał na temat potrzeby przymierzenia itd...

To o czym myślę to:
<nie podajemy linków>/item1090895415_rolki_ ... _38_5.html
<nie podajemy linków>/item1090894112_rolki_ ... _r_45.html
<nie podajemy linków>/item1098834355_wyprze ... oz_41.html

Życzę powodzenia w zakupach i przyjemności z jazdy :-)
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

pcheucia
Posty: 2
Rejestracja: ndz czerwca 27, 2010 11:31
Moje rolki: rollerblade
Jeżdżę od: 02 sty 1996

Re: Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Post autor: pcheucia » śr czerwca 30, 2010 11:53

Tak też mi się wydawało z tymi wyciąganymi butami, jednak tradycyjne będą lepsze.
Dzięki za pomoc.. Sparta odpada ;-) a ja dalej pewnie pozostane z rollerblade'ami ;-)

Awatar użytkownika
citrina
Posty: 27
Rejestracja: sob marca 27, 2010 9:46
Moje rolki: Activa XT
Jeżdżę od: 28 mar 2003
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe rolki dla spontanicznej dziewczyny...

Post autor: citrina » śr czerwca 30, 2010 3:14

Pierwsze polecone przez Mirka stanowczo polecam. Mam dokładnie ten sam model od jakichś 3 miesięcy i nie ma na co narzekać :)
Drugie to to samo co pierwsze tylko w innych kolorach.
I cena bardzo ładna - jeszcze w marcu stały na allegro za 540 zł bodajże.
Nasze punkty widzenia pokrywają się. Idzie tylko o to, który który pokrywa. [Stanisław Jerzy Lec]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”