nowe rolki Fila Primo XT

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » czw sierpnia 20, 2009 8:23

witam od dwóch dni ujeźdzam rolki Fila Primo XT. Dawno nie jeździłem rekreacyjnie na rolkach z dużymi kółkami. Pomyślałem więc że na początek kupie sobie zwykłe rolki rekreacyjne, nie za drogie. Moje wrażenia z jazdy na nich są następujące. Nie są zbyt szybkie mimo łożysk abec 7. Zwalniają szczególnie na rozgżanym asfalcie, ale to chyba norma dla wszystkich rolek. Kółeczka 84mm po dwóch 3 godzinnych sesjach są już nieco zdarte. Tak sie zastanawiam czy dobrze zrobiłem kupujac tanie rolki z zamiarem tak długich sesji;/ Pozatym mam wrazanie ze na roleczkach z taką płozą i takimi kólkami nie da się pożądnie zabawić w slalom czy chociażby przekładanke. Radze wszystkim średnio zaawansowanym pozbyc się chamulców. W przekładance zawadzaja dramatycznie. Bende je dalej gnębił i sprawdze jak długo dadza rade. Jeśli ktoś ma ten sprzet to niech podzieli sie opinią.

Madchester
Posty: 16
Rejestracja: czw sierpnia 13, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Madchester » pt sierpnia 21, 2009 2:42

Hello, ja jestem początkująca i mam właśnie ten model :) Stabilnie się na nich czuje. Czasem czuje ze są nawet za szybkie - jak jadę z górki to wszystkich wyprzedzam ha ;) maja revelacyjne wiązania - nie trzeba sznurować, wystarczy przykręcić sobie śrubkę i naciągnąć linki - można to zrobić nawet nawet podczas jazdy! W dodatku butki bardzo wygodne - noga się tak nie meczy i nie boli. Polubiłam je od razu - polecam wiec do nauki :)

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » pt sierpnia 21, 2009 6:19

faktycznie można sobie dokręcać podczas jazdy. milusi dodatek:). ja już odczłonkowałem hamulec. dziś jeździłem bez. znacznie lepiej się śmiga. a jeśli chodzi o but to w sklepie wydawał mi się idealny, ale kiedy zaczołem wywijać przekładanke na trasie to ehhh okazało się ze strasznie obcierają mi pięte pomimo 2 par skarpet. jutro jeszcze dołoże wkładke do buta z innych rolek. moze to coś da. przy przekładance takie uciskanie i obcieranie psuje frajde z jazdy:/ hehe i z górki to one są szybkie, ale pod górke to się można zamachać:P

Madchester
Posty: 16
Rejestracja: czw sierpnia 13, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Madchester » pt sierpnia 21, 2009 8:28

Pod górkę faktycznie - ostro, ide tak, ze aż czuje pupe ;) - nie umiem zjeżdżać z tych wysokich podjazdów an Malcie wiec wole pod nie podchodzić Ja kupiłam rolki o numer większe, bo w moim rozmiarze but pasował idealnie tak, ze duży palec czuł czubek butka wiec wzięłam większe. ALe mnie nic nie obciera. Fakt, ze ja dopiero teraz sobie wyczulam jak mam ustawić but żeby wygodnie mi się jechało - mam ściągniętą stópkę bardzo i kostkę ale żadnych otarć nie ma. Ja pomykam jeszcze z hamulcem - wiadommix dlaczego ;) najgorsze jest to, ze dopiero przecież uczę się hamować, wiec jeszcze troszkę z nim pojeżdżę zanim opanuje inne sposoby 'zatrzymywania się '.

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » pt sierpnia 21, 2009 10:06

hehe ja mam te roleczki dopiero od 3 dni, jeszcze nie wyczułem jak ma byc ustawiona noga:) i ja też kupiłem o rozmiar większe bo wydawało się ze nie ma zadnych lózów i pasują idealnie. ale teraz wiem że są luzy. minimalny odstęp od dużego palucha do czubka linera.

Madchester
Posty: 16
Rejestracja: czw sierpnia 13, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Madchester » pt sierpnia 21, 2009 10:20

ja je mam od chyba 7 czy 8 dni :) więc tez swieżynki hihi Mykasz w nich po malcie?

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » pt sierpnia 21, 2009 10:37

Malta hmmm no cuż po malcie nie śmigam bo ze Śląska mam niestety daleko:P Ale za to po 3 stawach w katowicach w nich mykam. gładziutki asfalcik i dużo pięknych kobiet:P

Madchester
Posty: 16
Rejestracja: czw sierpnia 13, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Madchester » pt sierpnia 21, 2009 10:46

Wow, jak tam zawitam to przynajmniej wiem gdzie uderzać na rollowanie :) U nas na Malcie znowu pełno ostrych towarów się przechadza bowiem od jutra mistrzostwa świata w wioślarstwie ;) wiec mnie malta z tego względu - przynajmniej an chwile obecna bardzo pasuje :) A tak btw. nie możesz wymienić tych rolek na inne? po co masz sie męczyć

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » pt sierpnia 21, 2009 10:50

nie wymienie bo za krótko je mam. cały czas licze na to że stanie się cud i przestaną ocierac:/. pozatym nie wiem czy by mi je wymienili bo czubek rolki jest już troche zdarty(prawie dziś wyrżnołem, ale ostatkiem sił podparłem sie na czubku rolki hehe). bende je katował aż się rozlecą:)

Madchester
Posty: 16
Rejestracja: czw sierpnia 13, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Madchester » pt sierpnia 21, 2009 10:54

Glonek pisze:cały czas licze na to że stanie się cud i przestaną ocierac:/
- hah, jest taka prawda i psychologiczna zasada, żeby nie czekać bo nie zmieni sie nic ROTFL a stawianie siebie w pozycji obserwatora sprawia, ze podtrzymujemy zaistniała sytuację :D - możne ta prawda nie tyczy sie tylko stosunków międzyludzkich :) Ja moje tez mam zamiasr zakatowac ;) a pozniej postawie je na kominku jako moje pierwsze rolki :) Ale moje sa tak wygodne ze szkoda mowic, zeby nie zapeszyc ;)

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » pt sierpnia 21, 2009 11:09

nawet prosta wymiana rolek łączy sie z kontaktami międzyludzkimi:). ale to nie forum psychologiczne chociaż zgadzam sie z twoim postem w 100%. Oczywiscie jeśli ktoś nie potrafi ryzykować i jest "obserwatorem" to może po którejś z kolei nauczce od zycia pozbiera się do kupy i wymieni rolki:P własnie obejżałem to zatarcie na czubku buta. piękne :)

Madchester
Posty: 16
Rejestracja: czw sierpnia 13, 2009 10:58
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Madchester » pt sierpnia 21, 2009 11:24

zamaluj je zatem farbą plakatową :P :D

MamuciManiak
Czterokółkowiec
Posty: 64
Rejestracja: ndz maja 27, 2007 6:34
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Jarocin / Kraków

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: MamuciManiak » pt sierpnia 21, 2009 11:37

uhuhu... ale spamm....

Awatar użytkownika
Glonek
Posty: 41
Rejestracja: ndz sierpnia 16, 2009 10:16

Re: nowe rolki Fila Primo XT

Post autor: Glonek » sob sierpnia 22, 2009 11:17

2 skarpety załatwiły tym razem sprawe. liner zaczoł zaprzyjaźniać się z moją stopą. Mad jak tam postępy na filipkach? zaliczyłaś juz jakiś upadek?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”