Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

abu
Posty: 3
Rejestracja: pn czerwca 22, 2009 6:50

Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: abu » pn czerwca 22, 2009 7:12

Witam, jako że jestem nowy wiec najpierw się przywitam, zatem Witam..;d
Ale do rzeczy, mam zamiar kupić sobie już niebawem moje pierwsze rolki ;] takie jak w temacie, po kilku godzinach czytania forum doszedłem że właśnie ten model będzie dla mnie dobry, chyba że doradzacie coś innego;] Widziałem że niektórzy podawali swoja wagę i wzrost po to by dobrać coś dla siebie. Ja ważę 76kg i mam 186cm wzrostu, wiec w tym momencie również proszę o zweryfikowanie mojego wyboru.
Ale odbiegłem trochę od tematu, moje pytanie dotyczy kółek do tychże rolek, czy z czasem jeśli chciałbym trochę w nich "poslalomować" mogę dokupić sobie mniejsze kółka? np 80mm, czy na tych co są (84A) też będzie dobrze się mijać pachołki. I czy tak się w ogóle robi.
Proszę o poradę jestem początkujący

Pozdrawiam
Grzegorz

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: zico » pn czerwca 22, 2009 8:00

Spark Pro nie są do slalomu. Zmiana kółek na mniejsze nic nie zmieni, bo będziesz mieć te same punkty podparcia. Chyba, że ustawisz kółka w tzw. "banan", czyli dwa środkowe 84mm, zewnętrzne 80mm - wtedy zyskasz na zwrotności.
Ogólnie Spark PRO to dobry wybór, ale jeśli już kierujesz się na slalom - to może pomyśl o rolkach dedykowanych.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: Praga » pn czerwca 22, 2009 10:25

Mija ukochana małżonka męczy Sparki Pro. Wszystko jest w porządku dopóki nie zacznie ćwiczyć jazdy tyłem i zwrotów. Narzeka wtedy na kółka, które nie dość, że duże (84mm) to jeszcze twarde (84A). Profil kółka też jest raczej fitnessowy, że o długości szyny nie wspomnę. Rolki rozwijają prędkości, przy których nie czuje się w slalomie komfortowo (znaczy się szybko zap.. ehm jadą)

Reasumując potwierdzam obawy przedmówcy. Jeśli nie masz co robić z kasą, kup sobie Sparki - naucz sie jeździć potem powoli zaczniesz dostrzegać ich ograniczenia i kupisz sobie rolki do slalomu... ;)

bodzio3333

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: bodzio3333 » wt czerwca 23, 2009 3:50

Sparki PRO to świetna rolka, tyle że nie nadaje się do slalomu, za to jest świetna do długich przejażdżek. Co do opinij przedmówcy nie mogę się zgodzić bo są one zwrotne, a jazda tyłem to nic prostszego (wiem bo mam takie:)). Ale chce sprzedać te rolki i raczej pójść w stronę freeride'u, a może wręcz zacznę jeździć agresywnie ale potrzebne są do tego inne rolki dlatego muszę zrezygnować z jazdy wzdłuż morza:(
Więc mam do sprzedania SPARK PRO nr 44.5 (długość wkładki 29cm.) Jeździłem w nich nie dużo dlatego wyglądają dobrze, z resztą mieszkam w Gdańsku i na pewno ułatwieniem będzie kupno ich osobiście z przymiarką i przejechaniem się. Sprzedam je za za 400zł (to zdecydowanie cena minimalna). Polecam bo to na prawdę świetna rolka i gdybym nie musiał nie rozstałbym się z nią.........
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy: k-bodzio@o2.pl lub gg: 5464886.

Pozdrawiam,
Bodzio3333.

Praga
Prześcigant 4x100mm
Posty: 319
Rejestracja: sob marca 14, 2009 1:24

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: Praga » wt czerwca 23, 2009 7:51

Ha... i tak kadzi osoba chcąca sprzedać rolki. Wybacz mi ale każdy sprzedawca o swoim towarze ma jak najlepsze zdanie. Starałem się być obiektywny i pokazać, że prędkości jakie rozwijają Sparki Pro mogą być problemem dla początkujących chcących pojeździć tyłem lub wężykiem. Okazuje się, że jednak nie wszystkich czego przykładem jest przedmówca.

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: jar-as » śr czerwca 24, 2009 8:59

Panowie sprzeczacie sie o rzeczy subiektywne bo ani "spark pro" sam predkosci nie rozwija, ani nie sa one az tak zwrotne by sie tym chwalic lub podawac to jako jakis atut tej rolki.Jednym sie udaje w tym modelu pojezdzic slalom ,choc to pewnie za mocno powiedziane ,bo wezyk do tylu trudno nazwac jeszcze slalomem ,a innym nie ,i zaczynaja sie mieszac mozliwosci rolki z umiejetnosciami obslugujacego sprzet .A jedno do drugiego ma sie ni jak . Jak wspomnial Zico Spark Pro nie jest rolka slalomowa i nigdy nie bedzie ,a co sie na tym komu udaje pojechac to zupelnie odrebna sprawa .I w tego rodzaju rolkach jakiekolwiek ingerencje w sensie adaptacji np do slalomu ,moim zdaniem nie maja sensu .

Bodzio wcale nie musisz rezygnowac z jazdy wzdluz morza z powodu zmiany rolek :wink:

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: zico » śr czerwca 24, 2009 10:58

Dokładnie. Na setkach do jazdy szybkiej też da się zrobić kilka/kilkanaście tricków slalomowych, kwestia tylko jeźdźca, który ogarnie takie rolki i czy mu się to spodoba :)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

bodzio3333

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: bodzio3333 » śr czerwca 24, 2009 1:00

Wiem, że nie muszę rezygnować ale jak już jeździć wzdłuż morza to szybko :D (na sparkach na prawdę można przycisnąć) a na aggressive to po kilometrze będę zasapany ;) w cale nie zachwalam Sparków PRO do slalomu co od razu napisałem bo po prostu się do tego nie nadają, ale takie manewry jak jazda tyłem wężyki to nic prostszego:) Nie będę robił tu reklamy tych rolek bo w wielu tematach wspominał o nich Zico, a uważam go za specjalistę w tych sprawach.
W dodatku post jest w zakładkach do jazdy fitness, a Sparki PRO oprócz nauki jazdy są właśnie do tego:)

Awatar użytkownika
jar-as
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 441
Rejestracja: pt stycznia 30, 2009 8:08
Moje rolki: Seba Igor
Jeżdżę od: 01 maja 1998
Lokalizacja: Gdansk

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: jar-as » śr czerwca 24, 2009 3:51

Tak ,ogarniecie czegos takiego byloby niezle choc widzialem juz filmik kolesia w rolkach z szynia do whellingu wyprawial niezle harce miedzy kubkami doprawdy szacun. Gdy niedawno pierwszy raz zalozylem rolke z szyna 325mm na 90-kach.... mialem marne zdanie o sobie i poki co zostawiam to na czas po BW2009 .To absolutne zupelne co innego niz Seba i ledwie 243mm pod stopa wiec i takie porownania maja sie ni jak choc jezdziec byl ten sam :lol:

abu
Posty: 3
Rejestracja: pn czerwca 22, 2009 6:50

Re: Rollerblade Spark Pro i zmiana kółek

Post autor: abu » śr czerwca 24, 2009 10:40

Witam ponownie. Na początku dziękuje za tak liczne wypowiedzi na temat.;] co do slalomu była to raczej luźna myśl, i sięgnięcie myślami do przodu.. ale tak naprawdę nie po to je kupuje, maja mi one pomóc w.. hmm rehabilitacji jeśli można to tak nazwać, a dokładniej rozwinąć trochę mięśnie uda. bodzio333 gdybyś mieszkał bliżej i miał większą nogę pokusiłbym się o kupno..ale przymierzałem już w sklepie i 47 leży jak ulał..;) jedyna para i mam nadzieje że jeszcze będzie.
W sumie i tak bardziej zależy mi na szybkości niż na zwrotności, ale kto wie z czasem może i jakiś slalom zrobię..:)
Mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu wyjadę na malte z nowym nabytkiem.;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”