Fila Carver 55

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » pt maja 08, 2009 5:08

Popatrzyłam sobie Zico na te modele wymienione przez Ciebie no i stwierdzam, że dwa wózki dwoma wózkami - faktycznie były, ale już na pierwszy rzut oka (tak wg mnie) widać, że mocowania do szyny/płozy mają kompletnie inne. Tzn te modele Crossfire i 4D w porównaniu do Carverów...

Logicznie rzecz biorąc w tych rollerbladach jeśli się coś luzowało, to luzowało się albo na boki wzdłuż śruby, albo wózki mogły zacząć poruszać się ruchem wahadłowym do przodu i do tyłu względem tych śrub, którymi były przymocowane do płozy...
Tutaj proszę rysunek (proszę się nie śmiać że nie umiem rysować w paincie, próbowałam zilustrować swoje myśli, a to nie łatwa sztuka ;P ;) ) :
Obrazek
*zółta strzałka - to luzowanie się na boki,
*zielona strzałka - śruba, względem której mógł następować ruch wahadłowy,
*czerwona strzałka - owy ruch wahadłowy,
mam nadzieję, że dało się zrozumieć ;P;P

Natomiast w Carverach wydaje mi się, że o takim ruchu wahadłowym nie powinno być mowy, bo tutaj wózki nie są zawieszone w jednym punkcie tak jak w modelu powyższym...
Obrazek
Wiem, że może się coś popsuć w tym obszarze zaznaczonym w kółko, ale moim zdaniem nie powinno się to aż tak rozłazić jak w rollerbladach...
A powiedzcie mi, co te śruby zaznaczone strzałeczkami ;p mają na rzeczy?

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fila Carver 55

Post autor: Mirek_83 » pt maja 08, 2009 5:21

w carverach też mogą się luzować (widziałem jeden taki przypadek - gościu zgubił nakrętkę na tą śrubę), ale tak jak we wszystkich rolkach, mocowanie płozy/szyny do buta też się luzuje, kółka też się odkręcają... jedyne co, to należy kontrolować czy śruba się nie obluzowała i dokręcić od czasu do czasu, a powinno być ok.

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » ndz maja 10, 2009 1:06

STAŁO SIĘ!
Przecudne Fila Carver 55 Lady 2008 są już u mnie w szafie (czyt. pod łóżkiem) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mam co prawda jeszcze 14dni na przemyślenie zakupu i ewentualny zwrot do sklepu, ale chyba już u mnie zostaną :D

Pani w sklepie była bardzo miła i nawet nie grymasiła kiedy odpowiadała na setki moich pytań :mrgreen:
Co do gwarancji, to dowiedziałam się, że obejmuje ona wszystko - od śrub począwszy, przez łożyska, płozy, but, zapięcia, etecera, etecera :D
Pan też był bardzo miły i mimo swojej pewności co do tego, że kółka 90mm się do nich nie zmieszczą, to jednak dał się przekonać na sprawdzenie tego, wykręcił 84, wkręcił większe no i wyszło na moje :mrgreen: także wszystko cacy :D
Szkoda tylko, że w tych Filach nie istnieje rozmiar pomiędzy 38 a 39. ale wzięłam 39, będą na grubszą skarpetkę ;p albo po prostu mocniej zwiążę ;D

Co do mocowania wózków ;P;P;P;P Tam przez cały ten biały element idzie NA UKOS śruba z gigantycznym gwintem i właśnie to jej skośne ułożenie i wymiary upewniło mnie co do tego, że to mocowanie łatwo nie puści ;P Gdyby śruba była pod kątem prostym, to jeszcze, ale tak, to mi się wydaje to prawie niemożliwe :wink: No ale dla całkowitej już pewności spytałam tę Panią i tego Pana (którzy klęczeli już z tymi rolkami przede mną - modlili się, żebym już sobie poszła :lol: ;) ) o możliwość rozwalenia się tego białego elementu (rozwalenia się w ten sposób o którym pisał Zico) i spojrzeli wtedy na mnie jak na głupią tej :lol: dzieki ;P :wink:
No....i powiedzieli, że naprawdę nie sądzą, że to tak szybko pójdzie. Jak będzie to zobaczymy ;) ale gdyby co, to służą serwisem, a jak oni nie podołają, to wysyłają dalej. gwarancja jest dłuuuga, więc bawić się można :D

To tyle z mojej strony, się pochwalić chciałam ;)
I tak jak napisał Toudi - to jakieś tam udziwnienie, ale i oznaka postępu. A ja się poświęcę i będę na sobie testować te patenty :mrgreen: a nuż okażą się w moim przypadku trafione ;) a jak nie, to też się odezwę i przyznam Ci Zico rację ;)

Pozdrawiam Was i dzięki za wszystkie zawarte w temacie opinie :)

Awatar użytkownika
Mad
Posty: 32
Rejestracja: pn września 01, 2008 1:30
Moje rolki: RB Crossfire
Jeżdżę od: 01 wrz 2008
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fila Carver 55

Post autor: Mad » ndz maja 10, 2009 4:59

Jest gdzieś opis działania tego wspomagania? Ten element łączący pozwala na wygięcie rolki w ten sposób:
/ (but)
| (szyna)
tak?

Mi się rzuca w oczy co innego w tych rolkach. Mianowicie za duża odległość między podeszwą, a kółkami.

Ja tam w wodotryski nie wierzę :D Jak widzę jak inni jeżdżą, to wiem że tylko techniki mi brakuje.
Drugi sezon na rolkach, Cell 4 x 80mm -> Crossfire 4x 90mm, kilka plusów i kilka minusów ;p

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » ndz maja 10, 2009 8:10

Mad pisze:Jest gdzieś opis działania tego wspomagania? Ten element łączący pozwala na wygięcie rolki w ten sposób:
/ (but)
| (szyna)
tak?

Mi się rzuca w oczy co innego w tych rolkach. Mianowicie za duża odległość między podeszwą, a kółkami.

Ja tam w wodotryski nie wierzę :D Jak widzę jak inni jeżdżą, to wiem że tylko techniki mi brakuje.
Dokładnie tj. piszesz. Tak to skręca. Nie pisałem, że zostanie ten element zniszczony, ale się po prostu zużyje. Jestem wręcz pewien, że po X czasie, te wózki nie będą w linii prostej.
Słusznie też zauważyłaś, że jest wysoko but od ziemi, prawie jak na rolkach 100mm ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Martuś
Posty: 17
Rejestracja: ndz października 05, 2008 4:33
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Fila Carver 55

Post autor: Martuś » ndz maja 10, 2009 11:36

zico pisze:
Mad pisze:Jest gdzieś opis działania tego wspomagania? Ten element łączący pozwala na wygięcie rolki w ten sposób:
/ (but)
| (szyna)
tak?
Dokładnie tj. piszesz. Tak to skręca.
Nie, NIE SKRĘCA to tak. Tam w ogóle nic między sobą nie skręca. To nie jest tak, że but w jedną stronę, szyna w drugą. Także nie wiem Zico na jakiej podstawie stwierdzasz, że tak się dzieje... Wiem, że znasz się na rolkach, że siedzisz w tym już hoho lat, ale po Twoich postach, w których piszesz jak Twoim zdaniem działa w tym konkretnie modelu ten mechanizm, to mam coraz większe wątpliwości, że miałeś kiedykolwiek te rolki w ręce, a nie tylko widziałeś ich zdjęcia na necie.....

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fila Carver 55

Post autor: zico » pn maja 11, 2009 6:44

Nie? A jak skręca ten system?

Proszę bardzo: http://www.inlineplanet.com/articles4/fila_usa.html

Pierwsze zdjęcie u góry, trochę niewyraźne, ale pokazujące jak działa ten system w całej linii Fila Carver.
Wózki są ruchome. Autorka napisała but, ale chodzi o wózek. Czyli but i główna szyna są stabilne, a poruszają się same wózki, tj. pisałem o tym wcześniej.

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”