PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » sob kwietnia 18, 2009 10:21

Ok. dzieki zastanowie sie jeszcze!

Awatar użytkownika
bayya
Szybszy niż Chuck Norris na 4x110mm
Posty: 632
Rejestracja: pn kwietnia 16, 2007 11:38
Moje rolki: Simmons Racing Tarrega 4x100
Jeżdżę od: 01 kwie 2007
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: bayya » sob kwietnia 18, 2009 10:26

barrilo pisze:ale powiedzcie cos na temat tych rolek:
<nie podajemy linków>/show_item.php?item=608445314
"ROLKI Z ŁOŻYSKAMI ABEC 7
Z ALUMINIOWĄ PŁOZĄ
ZNANEJ FIRMY
WORKER"

Hmmm... Dziwne... ja tej firmy nie znam... :lol:
Jeśli interesują Cię rolki firmowe (nawet używane, to nie sugeruj się napisem "firmowe" w tytule, tylko marką :wink:
Osobiście polecam Rollerblade, Powerslide, K2, Fila też robi całkiem solidne rolki... Moja opinia jest taka, że czasem lepiej kupić używane, mało jeżdżone rolki firmowe niż "hipermarkety".
Chociaż jak zaczynałam swoją przygodę z rolkami (jakieś 15 lat temu) to jeździłam na skorupach z hipermarketu na plastikowych kółkach... i jakoś się nie zniechęciłam... chociaż wtedy innych nie było... ale jako 8-15 letni dzieciak wymieniałam rolki co sezon, czasem nawet całego sezonu nie wytrzymywały...

Przy wyborze rolek ważne jest ich przeznaczenie (zastanów się jak często i jak szybko chcesz na nich jeździć, oraz do jakiego stylu jazdy ich potrzebujesz - rekreacja, fitness, jazda szybka, slalom, jazda agresywna itp.) oraz ważne są też Twoja waga, technika jazdy itp.
Jak zwykle na początku polecę ten artykuł: http://www.wrotkarstwo.pl/rolki.htm Tutaj znajdziesz dużo ciekawych rzeczy i będziesz wiedział na co zwracać uwagę przy doborze rolek pod konkretną dyscyplinę (np. konstrukcja buta, twardość i wielkość kółek, rodzaj płozy, ew. hamulec)
Pozdrawiam Basia

Obrazek

BIURO PROJEKTOWE
BAJA PROJECT
www.bajaproject.pl

barrilo
Posty: 8
Rejestracja: sob kwietnia 18, 2009 11:19

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: barrilo » ndz kwietnia 19, 2009 12:22

Ok dzieki!!
Ale jednak chcyba nie kupie wogole rolek bo stope dzis mierzylem i mam troche ponad 30cm a na alegro takie kosztuje dosyc duzo!! :oops:

Awatar użytkownika
MirekCz
Szybszy niż Chuck Norris na 4x100mm
Posty: 575
Rejestracja: wt kwietnia 06, 2004 10:24
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: MirekCz » ndz kwietnia 19, 2009 6:34

uhh jaki ty masz rozmiar buta? Mi to wychodzi 46?

Z takimi dużymi rozmiarami niestety jest problem...
Pozdrawiam,
Mirek Czerwiński

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: zico » ndz kwietnia 19, 2009 9:28

barrilo pisze:Ok dzieki!!
Ale jednak chcyba nie kupie wogole rolek bo stope dzis mierzylem i mam troche ponad 30cm a na alegro takie kosztuje dosyc duzo!! :oops:
Jutro sprawdzę, mam jakieś używane Astro męskie z alu szyną, ale nie wiem jaki rozmiar ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
jarekt
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: pn czerwca 09, 2008 10:19
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Opole

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: jarekt » pn kwietnia 20, 2009 11:10

Nie twierdze, ze jezdzenie na tandecie nie da Ci szczescia. Rolki daja szczescia calkiem sporo nawet te tandetne. Kluczem tutaj jest trwalosc i komfort. Jak jestes twardy to brak komfortu jest do przeskoczenia, szczegolnie na poczatku kiedy predkosci sa niewielkie i ewolucji brak. Jesli zas o trwalosc chodzi to rachunek jest calkiem prosty - rolka z tematu wytrzyma jakies 100 godzin jazdy (pierwsze posypia sie kółka niedlugo po nich łożyska) podczas gdy nawet najtansza rolka firmowa wytrzyma tych godzin 500. Jedna kosztuje 200 zl a druga 300 zl.
Wiec nie piszcie o usmiechnietych ludziach jezdzacych w tandecie bo to wcale nie zmienia faktu, ze kupowanie tandety jest kompletnie nieuzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia. Stac by Cie bylo na buty, ktore ksoztowalyby ledwie 50 zl ale trzeba bylob kupowac 3 pary w miesiacu?
Reasumujac jesli masz kupe kasy to kupuj tandete - kto bogatemu zabroni?
Seba High Red, Powerslide Cell II '08 - poza tym w domu Rollerblade Spiritblade 4.0W oraz dzieciece Seba Junior, Bladerunnner Octane, Rollerblade Mini TFS, Powerslide HotWheels.

Axapies
Posty: 2
Rejestracja: śr kwietnia 15, 2009 2:16

Re: PHANTOM 5050 ABEC 7 KAUCZUK

Post autor: Axapies » pn kwietnia 20, 2009 12:00

A może zainteresują Cię te rolki. Rozmiar 46, firma już w świecie rolkarzy z renomą

http://supersklep.pl/produkty/30/Rolki_ ... eck/43998/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”