szyna z włókna węglowego

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

szyna z włókna węglowego

Post autor: WOJTEK45 » śr kwietnia 01, 2009 7:33

dzisiaj rano na jednej ze stron poświęconych wrotkarstwu szybkiemu zobaczyłem wchodzącą od przyszłego tygodnia do sprzedaży nową szynę Bonta ( Sniper Carbon Evolution).Co ciekawe technologia jej wykonania całkowicie odbiega od dotychczasowgo standardu .Cała szyna wykonana jest z włókien carbonowych które plecione w specjalny sposób i wzmocnione żywicami epoxydowymi gwarantują niebywałą lekkość ( 79 gramów wagi ) z zachowaniem bardzo dużej sztywności wzdłużnej i poprzecznej.
Wymiary: 12,8 i 13 cali. dla układu 4x100 i 3x110+1x100.
Acha i jeszcze jeden ciekawy patent "motylkowe śruby" do mocowania kół które zapobiegają zapiekaniu się gwintów oraz możliwość ich odkręcenia bez użycia kluczy imbusowych ,które jak wiemy potrafią narobić dużo złego.
Cena jest mniej zachęcająca ; 349 dolarów za komplet plus koszty wysyłki ( australia). Pewnie wtedy dojdzie i cło.
Ale może warto? Jakie jest wasze zdanie?

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: Janusz » śr kwietnia 01, 2009 8:06

Na moim (marnym, marnym) poziomie umiejętności nie odczuwam różnicy po zmianie szyny z 13' RB Fly na 12'8" Bont Sniper - a jeśli nie czuć różnicy, to.... Może kiedyś, kiedy wszystkie szyny będą węglowe, a konkurencja wymusi drastyczny spadek cen i połamię swoją alu, to kto wie. Ale podoba mi się rozwiązanie z motylkami, o ile działa :)

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: Piotr B » śr kwietnia 01, 2009 8:07

Zdaje sie że widziałem ta nowość, i nawet mocno sie zastanawialem nad zamówieniem, bo dzieki niej znaczaco moge zmiejszyć swoją masę startową. W sprzedazy jest juz od dzisiaj tj.01.04.2009.

Awatar użytkownika
WFH
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 2994
Rejestracja: pt marca 25, 2005 11:57
Moje rolki: Cavalli
Jeżdżę od: 01 cze 1995
Lokalizacja: STO(L)ICA
Kontakt:

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: WFH » śr kwietnia 01, 2009 8:43

Spotkałem się już z płozami robionymi z tego typu materiałów i póki co nie miały pozytywnych recenzji, ale mysle, że wszystko zweryfikuje rzeczywistość. Jesli będa dobre to się przyjmą - póki co wstrzymałbym się z zakupem, no chyba, że komuś ponad 1000 zł nie robi różnicy :D

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: Toudi » śr kwietnia 01, 2009 9:40

Piotr B pisze:... bo dzieki niej znaczaco moge zmiejszyć swoją masę startową.
Kto wie czy niektórzy nie będą musieli używać spoilerów, żeby się nie oderwać od ziemi?
No i kwestia ewentualnego samozapłonu przy wywrotce i tarciu szyną o asfalt - to w końcu węgiel. Ciekawe czy dają w zestawie małą gaśniczkę albo chociaż kocyk gaśniczy do płóz?
Tak czy siak, to zawsze można pałerejdem psiknąć, jak się zacznie tlić.

Ale ja i tak w to nie wchodzę - na Sardynii okazało się, że ze wszystkich elementów jazdy to w miarę poprawnie opanowałem tylko wiązanie butów. Czekam na książkę z PZSW i potem się zobaczy czy będę się zbroił czy uczył.
Pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
Piotr B
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1839
Rejestracja: czw listopada 18, 2004 8:00
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Dębno

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: Piotr B » śr kwietnia 01, 2009 10:16

Toudi pisze:
Piotr B pisze:... bo dzieki niej znaczaco moge zmiejszyć swoją masę startową.
Ale ja i tak w to nie wchodzę - na Sardynii okazało się, że ze wszystkich elementów jazdy to w miarę poprawnie opanowałem tylko wiązanie butów.
ale ile emocji przy tym i jakie jakie wysokie tętno! A nowa ploza przy tym doprowadziła by Twoje serce na nowy poziom HRmax! Wiec lepiej jej nie zamawiaj!

kmieto7

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: kmieto7 » śr kwietnia 01, 2009 3:13

WOJTEK45 pisze:dzisiaj rano na jednej ze stron poświęconych wrotkarstwu szybkiemu zobaczyłem wchodzącą od przyszłego tygodnia do sprzedaży nową szynę Bonta ( Sniper Carbon Evolution).Co ciekawe technologia jej wykonania całkowicie odbiega od dotychczasowgo standardu .Cała szyna wykonana jest z włókien carbonowych które plecione w specjalny sposób i wzmocnione żywicami epoxydowymi gwarantują niebywałą lekkość ( 79 gramów wagi ) z zachowaniem bardzo dużej sztywności wzdłużnej i poprzecznej.
Wymiary: 12,8 i 13 cali. dla układu 4x100 i 3x110+1x100.
Acha i jeszcze jeden ciekawy patent "motylkowe śruby" do mocowania kół które zapobiegają zapiekaniu się gwintów oraz możliwość ich odkręcenia bez użycia kluczy imbusowych ,które jak wiemy potrafią narobić dużo złego.
Cena jest mniej zachęcająca ; 349 dolarów za komplet plus koszty wysyłki ( australia). Pewnie wtedy dojdzie i cło.
Ale może warto? Jakie jest wasze zdanie?
....http://www.hopiframes.com/frames2.html :wink: :wink: :wink: 299
Obrazek

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: WOJTEK45 » śr kwietnia 01, 2009 4:48

no ale bez motylkowych śrub.

kmieto7

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: kmieto7 » śr kwietnia 01, 2009 6:39

WOJTEK45 pisze:no ale bez motylkowych śrub.
...no z tymi motylkami to ci się dziś udało :wink:

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: bj43 » czw kwietnia 02, 2009 9:48

kmieto7 pisze:
WOJTEK45 pisze:no ale bez motylkowych śrub.
...no z tymi motylkami to ci się dziś udało :wink:
Jak się spisują te szyny w praktyce? Nie są mniej sztywne od frezowanych aluminiowych? Nie mam zastrzeżeń do włókna węglowego, to wspaniały materiał, ale ta konstrukcja....
Pozdrawiam.

witomazur
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 214
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 8:38
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Duszniki Zdroj

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: witomazur » czw kwietnia 02, 2009 10:17

bj43 pisze: Jak się spisują te szyny w praktyce? Nie są mniej sztywne od frezowanych aluminiowych? Nie mam zastrzeżeń do włókna węglowego, to wspaniały materiał, ale ta konstrukcja....
To pewnie wyjdzie w "praniu".Kolarskie ramy z karbonu i innych kompozytów zdominowały rynek w kategorii racing.Pewnie podobnie będzie z szynami do jazdy szybkiej.Ramy kolarskie kompozytowe są sztywniesze od aluminiowych,ale często ulegały różnym pęknięciom.Ale atut wagi przy tendencji do dużych kółek(które lekkie nie są)jest istotny.Również dzięki wiekszej sztywności transmisja siły w odepchnięcie powinna się poprawić.
Witek
Ukończyłem maraton w Łomży:) http://www.uks-orlica.pl
http://www.pzsw.org

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: bj43 » czw kwietnia 02, 2009 10:39

witomazur pisze:... atut wagi przy tendencji do dużych kółek(które lekkie nie są) jest istotny.
Zapewne niebawem pojawią się też bardzo lekkie kółka 110mm z habem i szprychami z włókna węglowego i niskoprofilowym bieżnikiem z poliuretanu.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: PeterCave » czw kwietnia 02, 2009 10:55

bj43 pisze:
witomazur pisze:... atut wagi przy tendencji do dużych kółek(które lekkie nie są) jest istotny.
Zapewne niebawem pojawią się też bardzo lekkie kółka 110mm z habem i szprychami z włókna węglowego i niskoprofilowym bieżnikiem z poliuretanu.
http://www2u.biglobe.ne.jp/~inline/w-100mm04.htm - 110mm z carbonowym hubem pojawiły się co najmniej 4 lata temu (jedynie 105 gram, 100 mm - 94 gram), ale chyba furory nie zrobiły.
Pozdrawiam Piotrek

bj43
Szybszy niż Chuck Norris na 5x80mm
Posty: 492
Rejestracja: pn lipca 28, 2008 7:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Kraków

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: bj43 » czw kwietnia 02, 2009 10:59

PeterCave pisze:
bj43 pisze:
witomazur pisze:... atut wagi przy tendencji do dużych kółek(które lekkie nie są) jest istotny.
Zapewne niebawem pojawią się też bardzo lekkie kółka 110mm z habem i szprychami z włókna węglowego i niskoprofilowym bieżnikiem z poliuretanu.
http://www2u.biglobe.ne.jp/~inline/w-100mm04.htm - 110mm z carbonowym hubem pojawiły się co najmniej 4 lata temu (jedynie 105 gram, 100 mm - 94 gram), ale chyba furory nie zrobiły.
Zrobiłyby furorę, gdyby miały wymienne bieżniki. Cena tych kółek z uwagi na użyty materiał była pewnie powalająca.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
PeterCave
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 1486
Rejestracja: wt kwietnia 05, 2005 4:29
Jeżdżę od: 09 kwie 2005
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: szyna z włókna węglowego

Post autor: PeterCave » czw kwietnia 02, 2009 11:05

bj43 pisze: Zrobiłyby furorę, gdyby miały wymienne bieżniki. Cena tych kółek z uwagi na użyty materiał była pewnie powalająca.
Hypery z carbonowym hubem kosztowały około 20 dolarów, więc prawie 2 razy więcej niż normalne. Myślę, że jednak znalazłyby się osoby, które jeździłyby na takich kółkach, jeśli byłyby odrobinę lepsze np. od Matterów.
Pozdrawiam Piotrek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”