Wkurzony na Rollerblade

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wkurzony na Rollerblade

Post autor: zetka » śr października 15, 2008 4:59

zico pisze:Mocowania szyn Rollerblade: 165mm, 190mm, 195mm.
Najpopularniejsze mocowania szyn na świecie: 165mm i 195mm.

Sądzę, że "wkurzenie" nie powinno być na Rollerblade, tylko zrobić sobie rachunek sumienia czy się zapytało sklep, kogokolwiek czy taki zestaw będzie do siebie pasować.
a widzisz ... sam wpadłeś we własne sidła... Twoja wiedza o rolkarstwie jest OGROMNA ! I co charakterystyczne dla kazdego fachowca w kazdej branży stosujesz nieświadomie skróty myślowe łatwe do rozszyfrowania dla innego speca w branży. Ja jestem w rolkach "cieńki bolek" więc dostałem informacje (taką jak twoja pierwsza ) o długosciach montażowych szyn RB. Sprawdziłem w necie jaka jest dla PRO FUEL
- 195mm i nie martwiłem sie o resztę. Jesteś o tyle lepszy że potrafiłes wyjaśnic zamieszanie (ale dopiero w drugim podejsciu sic! ) czego moj informator pewnie by nie umiał. Twoimi słowami jestem dodatkowo umocowany w stanie WKURZENIA na RB cyt. - " Rollerblade coś naknocił z rozstawem 190mm - o ile się nie mylę niektóre modele Fila miały ten rozstaw." dziekuje za informacje
PS mam dylemat czy piłowac większy otwór czy czekac na nową szyne (mam juz upatrzona , ale może sypnąć śniegiem zanim dojdzie) ?

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wkurzony na Rollerblade

Post autor: zico » śr października 15, 2008 5:13

Czekaj na nową szynę. Nie ryzykowałbym piłowaniem.

A co do długości szyn. Wiem, bo miałem okazję sprawdzić mocowanie. Po co? Po to, aby klient w moim sklepie miał odpowiedź na każde zadane pytanie.
Po prostu sprawdzam każdy asortyment, mierzę itp. itd. Zajmuje to masę czasu, ale wiem, że jak odpowiem, to będzie to odpowiedź konkretna. Czego nie wiem - pytam. Jak nie uzyskam odpowiedzi - sprawdzam. Czasem są to koszty dodatkowe, ale efekt jest zamierzony.

A wystarczyło zmierzyć rozstaw. Pamiętaj, że takim sprzętem trzeba się bardziej interesować, a nie tylko założyć i hulaj dusza. Takie cuda tylko w rekreacji.

PRO FUEL są dwa rodzej szyn, które mają dwie długości montażowe: 190mm i 195mm. Na zdjęciach wyglądają tak samo, lecz jak chwycisz do ręki zobaczysz różnice w jej wykonaniu. Nie chodzi tu tylko o mocowanie 190mm i 195mm, ale również o frez bocznej części tej szyny. Tego nawet dystrybutorzy nie zauważyli.

Wkurzony na RB? Dlaczego? A jakbyś miał standard 165mm to co?
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

zetka
Czterokółkowiec
Posty: 80
Rejestracja: czw sierpnia 07, 2008 7:34
Moje rolki: bont
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wkurzony na Rollerblade

Post autor: zetka » śr października 15, 2008 5:46

Wkurzony raczej na buta RB niż samo Rollerblade... za to jak mi pokireszowały stopy. ale mniejsza ...
Wiedziałem juz wcześniej ,że jest standard 165 i 195 mm..
Nie wiem czemu ale fajnie mi się jeżdzi na 165mm i szynie 5x ... do tego stopnia ze napalam sie na nowe Bont Shark II z szyną 5x80 Hyper i łożyskami bont racing za ok 60-100$ ... (mam taką okazję jak sie pośpieszę) . Moze to już historia taki rozstaw ... ale ja przecież zawodnikiem nie bedę ...

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wkurzony na Rollerblade

Post autor: zico » śr października 15, 2008 5:50

Dobrze się Tobie jeździ na takim zestawieniu, bo masz po prostu niżej środek ciężkości, lepsze jest "panowanie" nad rolkami ;)
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”