Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

sordan
Posty: 3
Rejestracja: sob sierpnia 12, 2006 12:01

Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: sordan » wt września 02, 2008 7:15

Witam wszystkich forumowiczow. Jestem posiadaczem wyzej wymienionych rolek i mam problem jak i chyba wszyscy z opuchliznami, bablami, podraznieniami na stopach itp. Problem jest na tyle powazny, ze nie da sie nawet przejechac kilku km na tych rolkach. Odciski sa tak powazne, ze po jednej jezdzie nie da sie chodzic przez miesiac, a co dopiero jezdzic. Przeszukalem dosyc niedokladnie forum, ale nie natknalem sie na konkretne informacje dotyczace tego modelu. Moje pytania brzmia:

1.) Czy w rolkach Rollerblade marathon (sezon 2007) wnetrze buta jest formowalne pod wplywem temperatury?
2.) Jesli odpowiedz brzmi TAK do pytania numer jeden to jak tego dokonac? Czy ktos moze szczegolowo mi to opisac, bo nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac.
3.) Jakie sa sposoby na podgrzanie wnetrza buta, slyszalem o piekarniku, suszarce do wlosow?
4.) Czy wkladajac but do piekarnika, wkladamy sam but czy razem z ploza i kolkami?
5.) Jaka temperatura musi byc w srodku piekarnika i przez jaki czas but ma byc w srodku i co potem? Czy pozniej trzeba wlozyc noge do buta i tylko przeczekac pare minut czy trzeba jeszcze jakos formowac ten but uzywajac rak itp?

Z gory dziekuje za odpowiedz i przepraszam za proste, prymitywne jak dla niektorych pytania.

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: zico » wt września 02, 2008 7:22

Rolki Rollerblade wszystkie modele do roku 2008 nie mają możliwości formowania na ciepło. Dotyczy to oczywiście carbonu. Dopiero niektóre modele 2009 będą mieć taką możliwość.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

sordan
Posty: 3
Rejestracja: sob sierpnia 12, 2006 12:01

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: sordan » wt września 02, 2008 7:39

Zico, czyli gdzie lezy przyczyna tych obdarc, skoro nie mozna buta formowac? Obdarcia na prawde sa przesadnie duze, do zywego miesa, jednym slowem tragedia, nie da sie tego opisac slowami, jak bardzo noga zostaje okaleczona przez but po przejechaniu kilku km. Tej rolki jednym slowem sie nie da uzywac. Za rolki zaplacilem 2500 zl w sklepie w Poznaniu, nie pamietam juz ani adresu, ani nazwy sklepu, ale kontakt lapnalem poprzez glowna strone rolleblade.pl. Sprzedawca wtedy zapewnial mnie, ze mozna dopasowac pod wplywem temperatury noge do buta. Czy wina tych obdarc sa moje niewymiarowe nogi, czy tez wina lezy po stronie rolleblade za kompletny niewypal i wypuszczenie na rynek rolek nie nadajacyh sie do normalnego uzytku? Co ja mam w takim przypadku zrobic z tymi rolkami, skoro nie mozna dopasowac nogi do buta, moze sa inne sposoby na to, nie tylko pod wplywem wysokiej temperatury? Probowalem juz stosowac po kilka, kilkanascie plastrow w miejsce obdarc, bandaze i inne ale nic nie pomagalo. Ruch nogi w tym bucie jest na tyle wielki ze zedrze nawet kilkunascie plastrow.

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: WOJTEK45 » wt września 02, 2008 8:19

ostatnio w Elblągu dowiedziałem się od Mądrej Głowy że sposobem na obtarcia jest jazda w 2 parach skarpetek (cieńkich),nie sprawdzałem ale przekazuję dalej.

Mirek_83
Pięciokółkowiec 84mm
Posty: 202
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 8:44
Moje rolki: Simmons PRO M1
Jeżdżę od: 01 maja 2007
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: Mirek_83 » wt września 02, 2008 8:41

Moja sugestia by w miejscach obtarć zastosować aquagel, sam stosuję, na mniej i bardziej poważne obtarcia powstałe w trakcie jazdy na rolkach. Nie mniej jednak wszystko zależy od tego jak mocno Cię uwierają buty i jak bardzo ranisz sobie stopy...
http://vitamarket.pl/sklep/p155-Opatrun ... a-Gel.html
choćby taki jak powyżej

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: zico » wt września 02, 2008 9:13

Na moje but został źle dobrany - skoro są obtarcia, to wynikają one z luzu stóp wewnątrz buta. W twardych butach jest taka zależność - jak się mocno zwiąże - to uciskają, jak się poluzuje - to są obtarcia. Sprzęt wyczynowy to nie jest wygoda. Można szukać butów semi custom (termo formowalne) lub po prostu zrobić sobie buty na odlew. Należy też pamiętać, że stopa zmienia się pod względem czasu jak i pracy mięśni.

Co możesz teraz zrobić:

1) niech stopy odpoczną od rolek i się zreperują
2) skoro są luzy pod stopę włóż dodatkową wkładkę - spowoduje mniej miejsca dla stopy
3) zastosuj 2 pary skarpet jak napisał Wojtek
4) przed dużym jeżdżeniem rozgrzej stopy truchtając przez 15 minut lub pojeździj bardzo spokojnie na nie do końca dopiętych rolkach
5) po rozgrzewce stóp usiądź sobie spokojnie załóż rolki lub zdejmij i jeszcze raz załóż zawiązując je mocniej.

PS Rollerblade Marathony jak i Speedmachine 8.0 mają zaniżoną rozmiarówkę na opisie. Czyli jeśli na kartonie jest napisane 295mm, to rolki spokojnie będą pasować na stopy 300mm. Na moje dopasowałeś wg numeracji EU np. 45, a rolki po prostu są dużo za duże i do tego z pewnością się jeszcze ubiły podczas jazdy.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: Janusz » śr września 03, 2008 8:00

Wyrazy współczucia za rany. Ja się mordowałem z miesiąc ze swoimi butami, tyle że są termoformowalne i dopasowanie na gorąco pomogło - teraz tną nogę tylko w jednym miejscu, ale da się już myśleć przy tym o jeździe, nie o bólu. Do tego czasu stosowałem rozwiązanie trochę kosztowne, ale dość skuteczne - żelowe owalne nalepki na odciski Compeed (chyba) :banned: w zielonym małym pudełku, cena ok. 16zł za 10szt. Po zupełnym wygojeniu naklej w miejscach, w których powstały rany - mnie wystarczało na ok. 20-25km. Mają dobry klej i są śliskie z wierzchu. Istotna jest też możliwie częsta zmiana skarpet na suche, bo ciasny twardy but nie oddycha, a mokra skóra jest bardziej podatna na obtarcia i wrażliwa. No i tak jak pisał Zico - niestety trochę trzeba poczekać, aż mocno zasznurowany but przestanie uciskać.

Takie to upierdliwe sportowe zawieszenie....

WOJTEK45
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 907
Rejestracja: wt czerwca 05, 2007 12:31
Moje rolki: zbyt wolne
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: WOJTEK45 » śr września 03, 2008 1:06


sordan
Posty: 3
Rejestracja: sob sierpnia 12, 2006 12:01

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: sordan » śr września 03, 2008 6:35

Janusz pisze:Wyrazy współczucia za rany. Ja się mordowałem z miesiąc ze swoimi butami, tyle że są termoformowalne i dopasowanie na gorąco pomogło - teraz tną nogę tylko w jednym miejscu, ale da się już myśleć przy tym o jeździe, nie o bólu. Do tego czasu stosowałem rozwiązanie trochę kosztowne, ale dość skuteczne - żelowe owalne nalepki na odciski Compeed (chyba) :banned: w zielonym małym pudełku, cena ok. 16zł za 10szt. Po zupełnym wygojeniu naklej w miejscach, w których powstały rany - mnie wystarczało na ok. 20-25km. Mają dobry klej i są śliskie z wierzchu. Istotna jest też możliwie częsta zmiana skarpet na suche, bo ciasny twardy but nie oddycha, a mokra skóra jest bardziej podatna na obtarcia i wrażliwa. No i tak jak pisał Zico - niestety trochę trzeba poczekać, aż mocno zasznurowany but przestanie uciskać.

Takie to upierdliwe sportowe zawieszenie....
Nalepki takie jak to: <-------->/item430968125_pla ... lcach.html ??

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: Janusz » śr września 03, 2008 8:23

tak

Awatar użytkownika
Marek
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 782
Rejestracja: czw marca 17, 2005 9:31
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: Marek » śr września 03, 2008 10:34

Janusz pisze:tak
To sa plastry na odciski a ni na otarcia na otarcia sa tej samej firmy tylko inny typ

Awatar użytkownika
Janusz
Redaktor wrotkarstwo.pl
Posty: 598
Rejestracja: czw sierpnia 23, 2007 11:26
Moje rolki: Schaenkel Edge R
Jeżdżę od: 01 lip 2002
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolki Rolleblade Marathon i dopasowanie buta.

Post autor: Janusz » czw września 04, 2008 8:08

Ale jak się naklei na zdrową skórę, to też dobrze izolują. Nie proponowałem naklejania na ranę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”