Buty do jazdy szybkiej - mały problem

Zanim kupisz - zapytaj, przeczytaj o sprzęcie do jazdy na wrotkach (rolkach / rolki)
Dział tylko o jeździe fitness i szybkiej.
Place to talk about skates, wheels, bearings. Only for fitness and speed inline skating

Moderatorzy: MirekCz, null, PeterCave

kornflejks
Posty: 2
Rejestracja: czw lipca 06, 2006 10:19

Buty do jazdy szybkiej - mały problem

Post autor: kornflejks » pn lipca 28, 2008 9:04

Witam wszystkich forumowiczów.
Z racji tego, że jestem początkującym rolkarzem chcę zwrócić się o poradę doświadczonych rolkarzy i mam nadzieję, że dobrze trafiłem z tematem. Zamierzam kupić rolki Powerslide S3 i miałem przyjemność mierzyć takowe przywiezione z Niemiec. O ile się nie mylę (być może się mylę) inspiracją do stworzenia tego buta były rolki do jazdy szybkiej (stąd temat w dziale jazda szybka). Moje pytanie dotyczy tego jak zachowuje się taki but pod wpływem użytkowania. Mam na myśli to, czy tego typu buty rozbijają się tak jak rolki z wymienialnym linerem, bądź fitnesowe. Rozmiar Powerslide S3 jest dla mnie, jak to się mówi "na styk", także na stojąco czuję przód buta. I teraz pojawia się problem, ponieważ dostępny jest tylko jeden rozmiar, zastanawiam się czy ryzykować kilka wypadów w męczarni, bo się dopasuje, czy lepiej szukać innych, większych i mieć spokój, bo tego typu buty się nie rozbijają?
Z góry dziękuję za pomoc!

Awatar użytkownika
zico
Admin
Posty: 8963
Rejestracja: śr stycznia 28, 2004 8:53
Moje rolki: SR Tarrega
Jeżdżę od: 12 sty 1994
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Buty do jazdy szybkiej - mały problem

Post autor: zico » pn lipca 28, 2008 10:03

Tego typu butów nigdy nie kupuj na styk. Całkiem serio możesz mieć olbrzymie problemy w przyszłości ze stopami. Lepiej o rozmiar większe.
Serdecznie pozdrawiam,
Jakub "Zico" Ciesielski
http://www.wrotkarstwo.pl - jazda na rolkach: Twoje pierwsze źródło informacji
http://www.zicoracing.com - sklep z rolkami

Awatar użytkownika
wełek
Prześcigant 4x110mm
Posty: 435
Rejestracja: ndz lipca 25, 2004 7:16
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Tomaszów lubelski
Kontakt:

Re: Buty do jazdy szybkiej - mały problem

Post autor: wełek » pn lipca 28, 2008 11:53

Jeśli czujesz przód buta to stanowczo nie bierz ich tak jak pisał zico trochę większe przynajmniej pół numeru ale też nie do przesady. A jeśli jesteś początkującym rolkarzem to od razu zaczynasz od niskiego buta?? Miałeś jakiś kontakt z rolkami kiedyś?? a co do buta to ja osobiście doradziłbym ci inny model C4 albo C6 yann no jeszcze core xxx tylko wiem że są drogie. Modele C4 i C6 miałem na nogach jeździłem w nich tak żeby spróbować i wydaje mi się że są lepsze od modelu S3

Awatar użytkownika
Toudi
Prześcignął Chuck`a...
Posty: 1974
Rejestracja: pn września 18, 2006 12:13
Jeżdżę od: 02 sty 2010
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Buty do jazdy szybkiej - mały problem

Post autor: Toudi » wt lipca 29, 2008 9:17

Zanim dojdziesz do wniosku, że jesteś zbyt napalony na te buty żeby poważnie potraktować te 2 rady powyżej, obejrzyj to: http://www.sportmedicina.com/patologie_piede.htm
Poczytaj trochę w dziale zdrowie o butach. To absolutnie kluczowa sprawa. Nie ma miejsca na kompromisy. Jeśli pierwsze twarde buty nie będą dopasowane, zaczną ci się budować różne takie rzeczy, które później już nie będą chciały ustąpić.
Pozdrawiam
Piotr

kornflejks
Posty: 2
Rejestracja: czw lipca 06, 2006 10:19

Re: Buty do jazdy szybkiej - mały problem

Post autor: kornflejks » śr lipca 30, 2008 5:38

Muszę przyznać, że sytuacja stała się dla mnie jasna i klarowna. Zatem dziękuję za porady i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt - jazda fitness i szybka / Equipment - fitness and speed”